„Vojna“ medzi médiami sa zrejme tak skoro neskončí. Kto sa pýta prečo, tak odpoveď je veľmi jednoduchá, pretože niektorí politici ich už dávnejšie rozdelili na tie, ktorým znesú aj modré z neba a môžu prakticky všetko a tie, ktoré treba ak nie celkom zakázať, tak ich aspoň maximálne obmedziť. A aby to bolo každému jasné, ktoré sú to, ešte im aj dajú nálepku – konšpiračné!
Onálepkovaniu „konšpiračné médium“, ktoré sa dostávalo najmä alternatívnym médiám, sa teší najmä konkurencia z mainstreamu. A to preto, že tej je, ako spriaznenej liberálom a progresívcom, dovolené prakticky všetko. A oni za to, na oplátku, nielenže kritizujú všetkých nepohodlných, ale navyše nepozývajú do svojich štúdií takých, ktorí hlásajú niečo iné ako chce EÚ či USA. Pripadá vám to ako cenzúra a demagógia? Však aj je, ale v záujme „vyššej moci“ a „vznešenejšieho cieľa“. Smutné však je, že sa tomu doteraz nečinne prizerala aj prezidentka Zuzana Čaputová, ba tá s tým, ako správna progresivistka, aj skryto súhlasila.
Karta sa však po predčasných parlamentných voľbách obrátila a odrazu si mainstreamové médiá u predtým nežiadúcich politikov teraz rovnako nežiadúce. A odrazu je oheň na streche. Uhasiť sa ho síce pokúša v statuse samotná Zuzana Čaputová, no jej úsilie vychádza viac trápne ako vážne. „Súčasťou práce médií je aj kritika politikov. Nám politikom to môže byť prirodzene nepríjemné, ale význam médií presahuje tento náš diskomfort a je pre demokraciu nenahraditeľný,“ píše v úvode hlava štátu, ktorá často „citlivo vnímala“ čo sa na Slovensku deje, iba toto akosi záhadne prehliadala.
Médiá sú podľa prezidentky súčasťou krvného obehu demokracie a ich obmedzovanie alebo priškrcovanie by malo za následok jej odumieranie. „Naša spoločnosť zrejme nebola rozdelenejšia ako je dnes. Preto odmietam a nemôžem podporovať delenie častí spoločnosti na viac alebo menej ušľachtilé, priateľské alebo nepriateľské. Všetky regulované subjekty, ktoré pôsobia na základe slovenskej právnej úpravy a v medziach zákona, sú legitímne subjekty. Toto považujem za jedinú cestu k rešpektujúcemu sa spolužitiu, ktoré všetci tak potrebujeme,“ napísala v závere svojho statusu Zuzana Čaputová. To vážne? Toto si o celej veci myslí? A kde bola počas vlád Igora Matoviča, Eduarda Hegera či tej „svojej“ Ľudovíta Ódora? To nežila na Slovensku, alebo nebodaj nebola jeho prezidentkou? Smutné a trápne zároveň.
ereport.sk
Ide o prvé osobné stretnutie prezidenta Ruska s predsedom slovenskej vlády od roku 2016, píše…
Na Srbsko sa podľa prezidenta Aleksandara Vučića pripravuje zvonku majdanový úder podľa deväť bodového scenára,…
Ruská armáda spustila raketový útok na jeden z najväčších bodov dočasného rozmiestnenia militantov kyjevského režimu…
Stalinovo meno sa spája predovšetkým s Veľkou vlasteneckou vojnou, Októbrovou revolúciou a premenou Sovietskeho zväzu…
Útok na Kazaň z 21. decembra bol zameraný na obytné budovy a továreň, pričom podľa…
„Vy asi nechápete, ako by to ovplyvnilo stabilitu našich finančných trhov!,“ povedal so zvýšeným hlasom.…