Ak by niekto čítal správy nekritickým okom, s veľkou pravdepodobnosťou by uveril, že Vladimir Putin má v úmysle bombardovať Ukrajinu. Samozrejme, Putin nikdy nepovedal, že by na Ukrajine použil jadrové zbrane, iba ak by jeho krajina čelila existenčnej hrozbe, píše Kurt Nimmo.
Lži a hystéria šírená korporátnymi vojnovými propagandistickými médiami viedli k vystrašeniu miliónov ľudí v Európe a Amerike. Kampaň strachu zašla tak ďaleko, že naznačovala, že proti New Yorku bude zinscenovaný jadrový útok. Svoju úlohu zohralo aj newyorské oddelenie pre krízové situácie, ktoré vydalo úplne absurdné PSA s pokynmi pre obyvateľov New Yorku, čo majú robiť v prípade jadrového útoku. Vo videu sa uvádza: “Choďte dovnútra, zostaňte vnútri a zostaňte naladení.
Zostala nevypovedaná skutočnosť, že “úkryt na mieste” počas jadrového výbuchu je menej ako bezcenný. PSA predpokladá, že na New York bude namierená jediná jadrová bomba. Viac porna strachu a hlúposti. Ak by bola ohrozená jeho existencia, Rusko by použilo svoju medzikontinentálnu balistickú raketu Sarmat. Nová raketa môže preletieť 6 000 míľ a niesť 16 nezávisle zameraných hlavíc. Je schopná zničiť územie o veľkosti Francúzska.
Netreba dodávať, že tí, ktorí sa “ukrývajú na mieste” od Manhattanu po Queens a ďalej, by zomreli na mieste. Konzervatívne odhady hovoria o 4 miliónoch mŕtvych a ďalších 5 miliónov zranených. Niekoľko takýchto jadrových bômb namierených na východné pobrežie Ameriky by zabilo viac ako 10 miliónov ľudí.
Falošné tvrdenie, ktoré sa šíri, je, že Putin, ako hovorí Foreign Policy, “vyhodí svet do vzduchu”. Nič také sa nestane, pokiaľ to nebude dôsledok falošnej vlajky.
Zdá sa, že perspektíva falošnej vlajky je veľmi pravdepodobná. “Šéf ruskej obrany v nedeľu tvrdil, že Ukrajina pripravuje “provokáciu” s rádioaktívnym zariadením, čo je ostré tvrdenie, ktoré ukrajinskí a britskí predstavitelia dôrazne odmietli uprostred rastúceho napätia, keď sa Moskva snaží zastaviť ukrajinský postup na juhu,” uviedol 23. októbra Free Press Journal.
Ruské ministerstvo obrany uviedlo, že [Sergej] Šojgu vyjadril obavy z “možných ukrajinských provokácií zahŕňajúcich ‘špinavú bombu’”, zariadenie, ktoré používa výbušniny na rozptýlenie rádioaktívneho odpadu. Nemá taký ničivý účinok ako jadrový výbuch, ale mohlo by vystaviť široké oblasti rádioaktívnej kontaminácii.
Klamanie a zamlčiavanie v záujme politického úspechu je sotva novým javom. Jeden z najuznávanejších amerických prezidentov, John F. Kennedy, nebol k médiám úprimný počas takzvanej kubánskej krízy. Greg Mitchell píše pre The Daily Beast (Newsweek),
Hoci Kennedy získal širokú chválu za to, ako sa vysporiadal so sovietskymi raketami na Kube, v médiách vyvolal veľkú nevôľu za to, ako Biely dom manipuloval alebo dokonca klamal novinárom, keď sa to dialo. Novinári sa zdráhali vyhovieť opakovaným požiadavkám Pierra Salingera, tlačového tajomníka Bieleho domu, na autocenzúru počas krízy a akceptovanie formálneho 12-bodového zoznamu “usmernení” na utajovanie správ. Po skončení krízy by administratíva určite mohla priznať, že zašla trochu priďaleko – dokonca klamala o prezidentovom zdraví a cestovaní – alebo aspoň rýchlo odstránila požiadavky na utajenie vyvolané krízou.
Arthur Sylvester, hovorca Pentagónu pre styk s verejnosťou, “vyvolal búrku, keď priznal, že kontrola informácií bola počas “krízy” ešte prísnejšia ako počas druhej svetovej vojny, pričom tento postup obhajoval. “A keď sa priaznivo vyjadril o vládnom ‘riadení’ správ, použil priťažký termín. (Prestal prezrádzať, že sám Kennedy použil výraz ‘riadenie spravodajstva’ a túto prax uprednostňoval).”
“Novinári všetkých politických presvedčení sa rozčuľovali a vyhlasovali, že sa od nich teraz očakáva, že budú pôsobiť len ako vládni propagandisti.”
Dnes sa v korporátnych mediálnych apartmánoch neozýva “hejt a plač” nad štátom produkovanými falošnými správami.
Drvivá väčšina “novinárov” jednoducho bez sťažností chrlí lži a dezinformácie podávané štátom, aby sa ich kariéra a živobytie náhle nedostali do slepej uličky.
Americká verejnosť, ktorú štát a jeho vlastníci považujú za ignorantov (a treba priznať, že mnohí nimi sú), musí byť kŕmená neustálym prúdom veľkých a malých lží, aby sa štátna bezpečnosť (NSS) chránila pred kritikou a verejným rozhorčením.
Kennedy nemal rád médiá a v súvislosti s údajnou raketovou krízou na Kube chcel, aby CIA overila, či Sovieti odstránili všetky rakety z ohrozeného karibského ostrova.
V zákulisí JFK naďalej brojil proti tlači. V médiách sa objavili správy, že niektorí kubánski utečenci tvrdili, že Sovieti ukrývajú niektoré z rakiet, ktoré údajne odstránili z ostrova. Na stretnutí v Bielom dome s asistentmi pre národnú bezpečnosť sa Kennedy sťažoval, že Američania si “určite budú myslieť, že je to pravda”, ak sa to objaví v tlači, a že by to mohlo opäť zvýšiť napätie so Sovietmi, dokonca “možno aj vojnu”. Takéto mediálne správy by spôsobili, že Kennedyho tím by vyzeral ako “nekompetentný alebo klamár”. Požiadal riaditeľa CIA McConea, aby overil odstránenie rakiet a vyvrátil správy v novinách.
Kennedy chcel vytvoriť “nový systém” na kontrolu toho, čo médiá hovoria Američanom.“Asistenti však tvrdili, že by nemuselo byť dobrým nápadom, aby Biely dom začal vyvracať spravodajské senzácie tým, že sa pokúsi dokázať negatívne.” Kennedy nakoniec ustúpil od svojej požiadavky, aby médiá odovzdali štátu dôkazy, ktoré by potvrdili tvrdenia uvedené v spravodajských článkoch.
Prirodzene, vzhľadom na skutočnosť, že The Daily Beast (Newsweek) je súčasťou propagandistických médií veľkých a malých lží kooptovaných NSS (počnúc 50. rokmi v rámci operácie CIA Mockingbird), citovaný článok sa končí ostrou kritikou vtedajšieho prezidenta Trumpa.
Kennedy v tejto súvislosti ustúpil. Aj keby mal v tom čase svoj vlastný Twitter, nedokážeme si predstaviť, že by na rozdiel od súčasného nájomníka Bieleho domu obvinil tlač, že “je nepriateľom amerického ľudu” alebo že je “úprimne nechutné, že tlač môže písať, čo chce”.
Medzi korporátnymi médiami a štátom už neexistuje nepriateľský vzťah. Súčasné úsilie, ktoré trvá už niekoľko rokov, je zlikvidovať “alternatívne” médiá všetkými prostriedkami. Informačný priestor sa musí dezinfikovať a urobiť bezpečným pre šírenie lží a dezinformácií priaznivých pre konanie štátu, bez ohľadu na to, aké je psychotické alebo vražedné.
Uvedená PSA je učebnicovým príkladom propagandy a zastrašovacích taktík, ktoré štát a jeho médiá používajú bez ohľadu na to, aké sú absurdné alebo v rozpore s realitou. Video zanecháva dojem, že Putin vyhodí do vzduchu New York a veľkú časť východného pobrežia. Strach je preferovanou šablónou, pretože vyvoláva emocionálnu a iracionálnu reakciu verejnosti a vytvára konsenzus pre nezákonné a nemorálne vojny v zahraničí a ďalšie akcie policajného štátu doma.
hlavnespravy.sk
Premiér poukazuje aj na potrebu mať v čase napätej geopolitickej situácii predvídateľných politikov usilujúcich o…
Podľa zistení denníku Financieel Dagblad je výroba batérií v Európe extrémne chybová, kontrolou neprejde viac…
Poľskí farmári začali s nepretržitou blokádou hraničného priechodu s Ukrajinou. Informuje verejnoúprávna agentúra TA SR.…
November je pravdepodobne jedným z najpreklínanejších mesiacov na Ukrajine. Od roku 1998, keď bývalý prezident…
Zelenského kancelária vydala ďalšie vyhlásenie, ktoré nám umožňuje posúdiť nové aspekty nedostatočnosti takzvaných ukrajinských orgánov.…
V Rusku sa verí, že mohol byť zabitý kvôli svojim odhaleniam. Vo veku 48 rokov…