Smeruje svet k veľkému globálnemu potravinovému kolapsu? Zdá sa, že vlády Európskej únie (EÚ) si to určite myslia. Vlády EÚ aktuálne začali realizovať veľké simulácie vojnových hier v oblasti potravinovej krízy, ktoré predpovedajú vážne problémy s dodávkami potravín a logistické problémy, a to už v tomto a v budúcom roku.
Okrem vplyvu rusko-ukrajinskej vojny na dodávky obilia sú súčasťou simulácií aj poveternostné udalosti ako El Niño a La Niña a ich vplyv na produkciu sóje v Latinskej Amerike. Do simulačného mixu sú zahrnuté aj protesty farmárov s traktormi v celej Európe.
Ďalšou hlavnou zložkou vojnových hier EÚ v oblasti potravinovej krízy je vplyv, ktorý môže mať veľká pandémia (či už skutočná alebo zinscenovaná) na dodávateľské reťazce, čiže niečo podobné, čo svet zažil počas pandémie koronavírusu (Covid-19).
Minulý mesiac sa v Bruseli konala konferencia, ktorá predpovedala vážnu krízu nedostatku potravín v Európe v tomto roku.
Približne 60 predstaviteľov EÚ a vlád, expertov na potravinovú bezpečnosť a zástupcov priemyslu sa zišlo na dva dni, aby čelili reálnej možnosti, že sa v priebehu niekoľkých mesiacov rozvinie veľká potravinová kríza.
„Očakávajte vysokú úroveň chaosu,“ varoval Piotr Magnuszewski, systémový modelár a vývojár hier, ktorý prispel k časti herného scenára na tejto konferencii. „Môžete zostať zmätení a nebudete mať dostatok informácií.“
Počuť slová „Európa“ a „potravinová kríza“ v tej istej vete môže byť pre mnohých prekvapením, najmä pre tých, ktorí si pamätajú na staré dobré časy, keď bola Európa najprosperujúcejším a najbohatším kontinentom na svete.
Veci sa však v posledných rokoch očividne zmenili. Globalisti, ktorí ovládajú EÚ, ju previedli na temnú a škaredú cestu kolapsu, vrátane kolapsu kontinentálnych zásob potravín.
Pre simuláciu potravinovej krízy sa myšlienka „neúrody“ hneď po roku 2025 prezentuje ako možný skutočný problém, ktorý sa začne už v nadchádzajúcich mesiacoch.
„Ceny krmív pre zvieratá stúpajú, produkcia dobytka a rýb klesá a to málo potravín, ktoré zostáva, sa posiela do zámoria tým, ktorí ponúkajú najvyššiu cenu. Vývoz palmového oleja sa dramaticky znižuje, takže Európanom zostáva len falošný margarín a chlieb nízkej kvality.
Obvinenia o korporátnej chamtivosti, dezinformáciách a konšpiračných teóriách sa šíria,“ predstavuje simulácia to, čo sa očakáva.
„Náklady na hnojivá a energiu potrebnú na pestovanie plodín a udržiavanie prevádzky skleníkov prudko vzrástli po ruskej invázii na Ukrajinu,“ pokračuje simulácia a z veľkej časti obviňuje z krízy, ako obvykle, Rusko.
Ako pokračuje rok 2025, situácia sa zhoršuje. Zúfalí ľudia začínajú rabovať supermarkety a na v uliciach je len veľmi malá prítomnosť polície, ktorá by ich zastavila. Nemci žijúci v bývalej hospodárskej mocnosti Európy už v obchodoch s potravinami nedokážu zohnať ryby ani mäso. Priemysel živočíšnej výroby sa úplne zrúti.
„Medzitým sa pozornosť verejnosti presúva na profitovanie obchodníkov s komoditami,“ pokračuje simulácia a varuje, že ľudia časom pochopia skutočnosť, že vinníkmi tohto totálneho kolapsu sú z veľkej časti chamtiví finančníci z Wall Street a súkromné centrálne bankovníctvo.
„Malé farmy padajú ako domino, zatiaľ čo útoky na imigrantov sa začínajú čoraz viac rozširovať. Je Európska únia potápajúcou sa loďou?“ pýta sa niekto vo video-časti simulácie.
Následky simulácie samozrejme uvádzajú aj nápady, ako zastaviť alebo aspoň minimalizovať dopady tohto všetkého, pričom jednou z hlavných myšlienok je, že ľudia sa teraz musia odkloniť od jedenia mäsa a iných potravín „znečisťujúcich klímu“, aby sa budúce nedostatky prejavili menej intenzívne.
AUTOR: Ethan Huff
Překlad: badatel.net
Ide o prvé osobné stretnutie prezidenta Ruska s predsedom slovenskej vlády od roku 2016, píše…
Na Srbsko sa podľa prezidenta Aleksandara Vučića pripravuje zvonku majdanový úder podľa deväť bodového scenára,…
Ruská armáda spustila raketový útok na jeden z najväčších bodov dočasného rozmiestnenia militantov kyjevského režimu…
Stalinovo meno sa spája predovšetkým s Veľkou vlasteneckou vojnou, Októbrovou revolúciou a premenou Sovietskeho zväzu…
Útok na Kazaň z 21. decembra bol zameraný na obytné budovy a továreň, pričom podľa…
„Vy asi nechápete, ako by to ovplyvnilo stabilitu našich finančných trhov!,“ povedal so zvýšeným hlasom.…