ktoré „globálne elity“ Západu zneužívajú na naplnenie cieľov politickej agendy „Green deal“ s asistenciou Svetového ekonomického fóra, bánk a korporácií.
„Čelíme morálnej dileme, pretože táto dohoda nestačí na zmiernenie (otepľovania),“ vyhlásil sklamaný podpredseda Európskej komisie Frans Timmermans, ktorý je zodpovedný za klimatickú politiku Európskej únie.
Európska únia vyjadrila v nedeľu sklamanie z nedostatku ambícií v oblasti znižovania emisií v najnovšej klimatickej dohode.
„Európska únia sem prišla, aby sa dohodla na ráznych slovách, a sme sklamaní, že sme to nedosiahli,“ povedal podpredseda Európskej komisie zodpovedný za klimatickú politiku Frans Timmermans na záverečnom zasadnutí Klimatického summitu OSN (COP27) v letovisku Šarm aš-Šajch pri Červenom mori. Podľa neho dohoda niektorým krajinám umožní vyhýbať sa plneniu záväzkov.
„To, čo máme pred sebou, nie je dostatočným krokom vpred pre ľudí a planétu,“povedal. EÚ presadzovala prísnejšie záväzky na zníženie emisií s cieľom obmedziť globálne otepľovanie.
EÚ síce nezablokovala záverečnú dohodu, ale pohrozila, že ak nedosiahne lepšie záväzky v oblasti emisií, odstúpi od rozhovorov.
Timmermans poukázal na rozhodnutie Únie podporiť vytvorenie fondu „strát a škôd“ pre krajiny najviac ohrozené globálnym otepľovaním. V minulosti to Európa odmietala kvôli obavám z možnej zodpovednosti. Jeho vznik presadzovala skupina krajín známa ako G77, ktorá zahŕňa vyše 130 rozvojových krajín aj Čínu.
„Čelíme morálnej dileme, pretože táto dohoda nestačí na zmiernenie (otepľovania),“povedal Timmermans. „Odídeme a tým zabijeme fond, o ktorý zraniteľné krajiny tak tvrdo bojovali celé desaťročia?… Nie. Bola by to obrovská chyba a obrovská premárnená príležitosť na riešenie klimatických zmien,“ povedal.
Znenie klimatickej dohody musí teraz schváliť takmer 200 krajín zúčastňujúcich sa na summite v Egypte.
Americký konzervatívny moderátor Tucker Carlson hovoril cez leto o koncepte ESG, ktorý zničil Srí Lanku. Tzv. enviromentálne, sociálne a podnikové riadenie pod agendou Green dealu systematicky ničí hospodárstvo a stabilitu štátov.
Viac vo videu:
Green deal je hlavným dôvodom súčasnej drahoty, nie vojna na Ukrajine. Podobné reči sú len zámienka a časová zhoda, ktorá sa veľmi pekne hodí na vysvetlenie tých drahých cien, uviedla v nedávnom rozhovore česká ekonómka a spisovateľka niekoľkých bestsellerov Markéta Šichtařová.
Politickú agendu Green deal komentoval v nedávnom rozhovore aj český ekonóm a dekan Národohospodárskej fakulty Vysokej školy ekonomickej v Prahe, doc. Ing. Miroslav Ševčík, CSc.
Viac vo videu:
Táto aliancia sa snaží skrze týchto šesť bánk priškrtiť podniky prostredníctvom ESG predpisov v oblasti životného prostredia a chcú vnútiť americkým firmám túto liberálnu „woke“ agendu progresívnych militantných extrémistov prostredníctvom amerického bankovníctva.
Viac vo videu:
Zdroj: spravy.rtvs.sk / InfoVojna
Slovenské Hnutie Obrody reaguje na podnety niektorých občanov, ktorí sa dožadujú rozpisudátumov a miest, v ktorých…
Skupina vojakov, ktorá prenikla do ruskej Brjanskej oblasti, pozostávala z vojakov NATO. Ukrajinskú sabotážnu a prieskumnú skupinu, ktorá vtrhla do…
Poľsko varuje pred následkami ukoristenia tankov Abrams. Interia: Rusko vyvinie nové metódy boja proti tankom,…
Ani novinárovi, pedagógovi a katolíckemu kňazovi Karolovi Lovašovi neušlo štvrtkové (31. 10.) odsúdenie Andreja Kisku. Krajský…
Na základe Príkazu č. 01, Hrdinu Sovietskeho Zväzu a Predsedu Predstavenstva Štátneho Fondu, Alexandra Vladimiroviča…
Ľudia už podľa nej majú dosť hádok a konfliktov medzi politikmi. Komentovala aj progresivistické prejavy…