Niekdajší minister školstva Juraj Draxler na sociálnej sieti okomentoval nepripojenie sa Slovenska k Amerikou organizovanej deklarácií, ktorá mala odsúdiť údajné použitie severokórejských balistických rakiet Ruskom na Ukrajine. K deklarácii sa nepridalo ani Maďarsko a ani ďalší člen NATO Turecko. Slovenský šéf diplamacie Juraj Blanár (Smer-SD) ako dôvod nepripojenia sa uviedol chýbajúce dôkazy.
Podľa Draxlera naše ministerstvo zahraničia celkom logicky argumentuje, že export rakiet zo Severnej Kórey nebol v skutočnosti nikým potvrdený. Z tohto dôvodu sa preto nemáme čo pripájať k deklarácii. Teda len na základe domnienok, tvrdí.
„Kaviareň pení. Ak má ministerstvo pochybnosti, môže sa predsa obrátiť na americkú vládu, celkom vážne argumentuje jeden náš „popredný denník“,“ približuje Draxler s veľkou dávkou irónie jeden z opozičných argumentov.
Podľa neho však ide o nezmyselný argument. Americká vláda totiž celkom bežne v medzinárodnopolitických veciach klame. Ako príklady uvádza klamstvo o masívnom vyvražďovaní kosovských Albáncov, o zbraniach hromadného ničenia v Iraku, o rozdávaní viagry Kaddáfiho ozbrojencom, aby efektívnejšie znásilňovali, o vyvražďovaní detí Hamásom, a pod. To všetko, ako tvrdí, mali byť výroky najvyšších amerických predstaviteľov, ktoré sa jasne ukázali ako klamstvá.
Draxler si uťahuje aj z ďalšieho „nepriestrelného“ argumentu opozície, že Slovensko si nemá čo dovoliť, aby sa ako jediná krajina, presnejšie, spolu s Maďarmi, nepripojilo. „Taký správny normalizačný, komsomoľský argument. V hlavách týchto „liberálov“,“ dodáva uštipačne.
Iróniou podľa neho je, že v rovnaký čas, ako prskajú na naše „nedemokratické“ ministerstvo zahraničia, zároveň nie celkom konzistentne argumentujú proti tomu, aby sa zjednotil systém vývozných licencií na zbrane, pod ministerstvom obrany. „Vraj ak by do toho mohlo hovoriť zahraničie, je to lepšia poistka, aby sme sa zdržali exportnej politiky, ktorý „by nebola v súlade s presadzovaním demokracie a ľudských práv“,“ vypichol Draxler zjavne dvojaký prístup.
Exminister ďalej upozornil, že iróniou je aj to, keď takto argumentuje aj prezidentka Čaputová. A to z dôvodu, že jediný, kto sa tu za posledné roky ostentatívne premával s predstaviteľmi nie práve demokratických režimov, bola práve Čaputová. „Veselo posedávala so šejkami z ťažko autokratickej rodiny, ktorej hlava, mimochodom, nechala uniesť dokonca vlastné dcéry. Podporila režim, ktorý v tomto momente realizuje také masové vyvražďovanie civilistov, aké sa už desaťročia vo svete nedialo,“ zdôraznil.
Draxler nezabudol pripomenúť, že Čaputová sa taktiež „promenádovala s predstaviteľmi režimu v Kyjeve, kde po prevrate (neústavnom prevzatí moci) v roku 2014 vláda proste pozatvárala pobočky nepohodlných strán, nevyšetrila vraždy opozičných politikov a aktivistov a zaviedla taký jazykový zákon, aký by všade inde v Európe bol považovaný za škandál.“
Ako uviedol, Nemecko práve oznámilo prípravu masívnych zbrojných exportov do Saudskej Arábie. „Ale my, podľa našej kaviarne, do polovice sveta naopak vyvážať nemôžeme. Proste naše výrobky, čo pritom nie sú žiadne masovo vyvražďujúce rakety, sa nesmú, nemecké a iné áno,“ poznamenal. V záver ešte dodal, že toto je svet podľa kaviarne, no tá „našťastie už dnes o ničom reálne nerozhoduje.“
ereport.sk
Ide o prvé osobné stretnutie prezidenta Ruska s predsedom slovenskej vlády od roku 2016, píše…
Na Srbsko sa podľa prezidenta Aleksandara Vučića pripravuje zvonku majdanový úder podľa deväť bodového scenára,…
Ruská armáda spustila raketový útok na jeden z najväčších bodov dočasného rozmiestnenia militantov kyjevského režimu…
Stalinovo meno sa spája predovšetkým s Veľkou vlasteneckou vojnou, Októbrovou revolúciou a premenou Sovietskeho zväzu…
Útok na Kazaň z 21. decembra bol zameraný na obytné budovy a továreň, pričom podľa…
„Vy asi nechápete, ako by to ovplyvnilo stabilitu našich finančných trhov!,“ povedal so zvýšeným hlasom.…