Táto analýza zosnulej Dr. Margaret Singerovej je mimoriadne dôležitá aj pre pochopenie krízy Covid.
Zavedenie vražednej vakcíny v spojení so sociálne deštruktívnymi politikami sa spoliehalo na donucovacie presviedčanie a taktiku vymývania mozgov v spojení s mediálnou propagandou a kampaňou strachu. Cieľom národných vlád je zabezpečiť „prijatie“ v mene mocných finančných záujmov.
Dr. Singerová tiež hovorí o „nátlakovom ovplyvňovaní, úzkosti a taktike produkujúcej stres počas nepretržitého časového obdobia “. To je presne to, čo zažívame od začiatku krízy Covid v januári 2020.
Michel Chossudovsky , Global Research, 27. október 2021, 20. november 2022
Dnes sa kontrola mysle alebo vymývanie mozgov na akademickej pôde bežne označuje ako donucovacie presviedčanie, donucovacie psychologické systémy alebo donucovacie ovplyvňovanie. Krátky popis nižšie pochádza od Dr. Margaret Singerovej, emeritnej profesorky na Kalifornskej univerzite v Berkeley, ktorá je uznávanou vedúcou svetovou autoritou v oblasti kontroly mysle a kultov.
Nátlak je definovaný slovníkom American Heritage Dictionary ako:
1. Prinútiť konať alebo myslieť určitým spôsobom
2. Dominovať, obmedzovať alebo ovládať silou
3. Prinútiť silou.
Donucovacie psychologické systémy sú programy na zmenu správania, ktoré využívajú psychologickú silu donucovacím spôsobom, aby spôsobili učenie sa a prijatie ideológie alebo určeného súboru presvedčení, myšlienok, postojov alebo správania.
Základnou stratégiou, ktorú používajú prevádzkovatelia týchto programov, je systematický výber, postupnosť a koordinácia mnohých rôznych typov donucovacích vplyvov, taktík vyvolávajúcich úzkosť a stres počas nepretržitých časových období. V takomto programe je subjekt nútený prispôsobiť sa v sérii malých „neviditeľných“ krokov.
Každý malý krok je navrhnutý tak, aby bol dostatočne malý, takže subjekty si nevšimnú zmeny na sebe alebo neidentifikujú donucovaciu povahu používaných procesov.
Subjekty týchto taktík si skrytý organizačný účel donucovacieho psychologického programu uvedomia až oveľa neskôr, ak vôbec niekedy.
Tieto taktiky zvyčajne používajú v skupinovom prostredí dobre zamýšľaní, ale oklamaní „priatelia a spojenci“ obete. To bráni obeti postaviť ego obranu, ktorú bežne udržiavame v známych nepriateľských situáciách. Donucovací psychologický vplyv týchto programov má za cieľ prekonať schopnosti kritického myslenia a slobodnú vôľu jednotlivca – okrem akéhokoľvek odvolania sa na informovaný úsudok.
Obete postupne strácajú schopnosť samostatne sa rozhodovať a uplatňovať informovaný súhlas.
Ich kritické myslenie, obrany, kognitívne procesy, hodnoty, myšlienky, postoje, správanie a schopnosť uvažovať sú podkopávané skôr technologickým procesom než zmysluplnou slobodnou voľbou, racionalitou alebo inherentnou hodnotou alebo hodnotou prezentovaných myšlienok alebo návrhov. Ako fungujú?
používané na vytvorenie neprimeraného psychologického a sociálneho vplyvu, často prostredníctvom úzkosti a stresu, spadajú do siedmich hlavných kategórií.
TAKTIKA 1
Zvýšte sugestibilitu a „zjemnite“ jedinca pomocou špecifických hypnotických alebo iných techník zvyšujúcich sugestibilitu, ako sú: Rozšírené zvukové, vizuálne, verbálne alebo hmatové fixačné cvičenia, Nadmerné presné opakovanie rutinných činností, Obmedzenie spánku a/alebo Obmedzenie výživy.
TAKTIKA 2
Nastoliť kontrolu nad sociálnym prostredím osoby, časom a zdrojmi sociálnej podpory systémom často prehnaných odmien a trestov. Podporuje sa sociálna izolácia. Kontakt s rodinou a priateľmi je skrátený, rovnako ako kontakt s osobami, ktoré nezdieľajú skupinovo schválené postoje. Podporuje sa ekonomická a iná závislosť od skupiny.
TAKTIKA 3
Zakážte nepotvrdzovanie informácií a nepodporujúce názory v skupinovej komunikácii. Existujú pravidlá o prípustných témach na diskusiu s cudzincami. Komunikácia je vysoko kontrolovaná. Zvyčajne sa vytvára „skupinový“ jazyk.
TAKTIKA 4
Nechajte osobu, aby prehodnotila najdôležitejšie aspekty svojej vlastnej skúsenosti a predchádzajúceho správania negatívnym spôsobom. Úsilie je navrhnuté tak, aby destabilizovalo a podkopalo základné vedomie subjektu, uvedomenie si reality, svetonázor, emocionálnu kontrolu a obranné mechanizmy. Subjekt je vedený k tomu, aby reinterpretoval svoju životnú históriu a prijal novú verziu kauzality.
TAKTIKA 5
Vytvorte pocit bezmocnosti tým, že osobu vystavíte intenzívnym a častým činom a situáciám, ktoré podkopávajú dôveru osoby v seba samého a svoj úsudok.
TAKTIKA 6
Vytvorte silné averzívne emocionálne vzrušenie u subjektu pomocou nefyzických trestov, ako je intenzívne ponižovanie, strata privilégií, sociálna izolácia, zmeny sociálneho postavenia, intenzívna vina, úzkosť, manipulácia a iné techniky.
TAKTIKA 7
Zastrašte osobu silou skupinovo schválených sekulárnych psychologických hrozieb. Napríklad sa môže naznačovať alebo naznačovať, že neprijatie schváleného postoja, presvedčenia alebo následného správania povedie k prísnemu trestu alebo strašným následkom, ako je fyzická alebo duševná choroba, opätovné objavenie sa predchádzajúcej fyzickej choroby, drogová závislosť, ekonomický kolaps, sociálne zlyhanie, rozvod, rozpad, nenájsť si partnera a pod.
Tieto taktiky psychologickej sily sú aplikované do takej závažnej miery, že schopnosť jednotlivca robiť informované alebo slobodné rozhodnutia je obmedzená.
Obete sa stanú neschopnými robiť normálne, múdre alebo vyvážené rozhodnutia, ktoré by s najväčšou pravdepodobnosťou alebo normálne urobili, keby neboli nevedome manipulované týmito koordinovanými technickými procesmi.
Kumulatívne pôsobenie týchto procesov môže byť ešte účinnejšou formou nenáležitého ovplyvňovania ako bolesť, mučenie, drogy či použitie fyzickej sily a fyzické a právne vyhrážky.
Donucovacie psychologické systémy sa odlišujú od benígneho sociálneho učenia alebo pokojného presviedčania špecifickými podmienkami, za ktorých sú vedené. Tieto podmienky zahŕňajú typ a počet použitých donucovacích psychologických taktík, závažnosť environmentálnej a medziľudskej manipulácie a množstvo psychologickej sily použitej na potlačenie konkrétneho nežiaduceho správania a na trénovanie požadovaného správania.
Donucovacia sila sa tradične vizualizuje vo fyzických termínoch. V tejto podobe je ľahko definovateľný, prehľadný a jednoznačný. Donucovaciu psychologickú silu bohužiaľ nebolo také ľahké vidieť a definovať.
Zákon bol pred fyzikálnymi vedami v tom, že umožnil, že nátlak nemusí zahŕňať fyzickú silu. Uznala, že jednotlivca môže ohrozovať a psychicky donútiť to, čo vníma ako nebezpečné, nie nevyhnutne to, čo je nebezpečné.
Zákon uznal, že ani hroziace konanie nemusí byť fyzické. Hrozby ekonomických strát, sociálna ostrakizácia a zosmiešňovanie, okrem iného, sú všetky zákonmi uznané v rôznych kontextoch ako donucovacie psychologické sily.
Donucovacie psychologické systémy porušujú naše najzákladnejšie koncepty základných ľudských práv. Porušujú práva jednotlivcov, ktoré sú zaručené prvým dodatkom k ústave Spojených štátov amerických a potvrdené mnohými zásadnými deklaráciami na celom svete.
Zmätením, zastrašovaním a umlčaním svojich obetí sa tí, ktorí profitujú z týchto systémov, vyhýbajú odhaleniu a stíhaniu za činy, ktoré sa považujú za škodlivé a ktoré sú vo väčšine krajín nezákonné, ako napríklad: podvody, falošné uväznenie, nenáležité ovplyvňovanie, nedobrovoľné otroctvo, úmyselné spôsobovanie citového utrpenia. , poburujúce správanie a iné delikventné činy.
Margaret Thaler Singer
O autorke: Zosnulá doktorka Margaret Thaler Singerová, profesorka psychológie na Kalifornskej univerzite v Berkeley, bola odborníčkou na kulty a sekty, vymývanie mozgov, nátlakové presviedčanie a nátlakové ovládanie mysle. Dvakrát bola nominovaná na Nobelovu cenu.
Jej odkaz bude žiť.
O autorke: Margaret Thaler Singer, Ph.D. Životopis
Pôvodným zdrojom tohto článku je Psychological Harassment
skspravy
Poľskí farmári začali s nepretržitou blokádou hraničného priechodu s Ukrajinou. Informuje verejnoúprávna agentúra TA SR.…
November je pravdepodobne jedným z najpreklínanejších mesiacov na Ukrajine. Od roku 1998, keď bývalý prezident…
Zelenského kancelária vydala ďalšie vyhlásenie, ktoré nám umožňuje posúdiť nové aspekty nedostatočnosti takzvaných ukrajinských orgánov.…
V Rusku sa verí, že mohol byť zabitý kvôli svojim odhaleniam. Vo veku 48 rokov…
O Ficovej neschopnosti rozlíšiť negatíva od pozitív ich záujmov a o Rusku ako vhodnejšom investorovi…
Rozpráva aj o chystanej knihe venovanej Danielovi Lipšicovi, o eskalácii konfliktu na Ukrajine odchádzajúcim režimom…