Kill Switches v rukách vlád
“Žiadny prezident zo žiadnej strany by nemal mať výlučnú právomoc vypnúť alebo prevziať kontrolu nad internetom alebo akýmkoľvek iným z našich komunikačných kanálov počas núdzovej situácie.” — Senátor Rand Paul
Čo bráni americkej vláde v čase takzvanej krízy prehodiť vypínač a vypnúť telefónnu a internetovú komunikáciu? Koniec koncov, deje sa to po celom svete .
Prepínače zabíjania komunikácií sa stali tyranskými nástrojmi nadvlády a útlaku na potlačenie politického nesúhlasu, potlačenie odporu, zabránenie prehrám vo voľbách, posilnenie vojenských prevratov a udržanie obyvateľstva izolované, odpojené a v tme, doslova a do písmena.
Ako uvádza Guardian ,„Od Ukrajiny po Mjanmarsko naberajú vládne výpadky internetu na celom svete tempo. V roku 2021 došlo k 182 odstávkam v 34 krajinách… Krajiny v Afrike a Ázii prešli k odstávkam v snahe kontrolovať svoje správanie, zatiaľ čo India, prevažne v konfliktom sužovanom regióne Džammú a Kašmír, sa ponorila do digitálnej temnoty viackrát než kedykoľvek predtým. iný minulý rok… Občianske nepokoje v Etiópii a Kazachstane vyvolali vypnutie internetu, keďže sa vlády snažia zabrániť politickej mobilizácii a zastaviť objavovanie sa správ o vojenskom potlačení.“
Vo veku pripojenom na internet sa zabíjanie internetu rovná zastaveniu všetkého – komunikácie, obchodu, cestovania, elektrickej siete.
Tyrani a potenciálni tyrani sa spoliehajú na tento „plášť temnoty“ pri presadzovaní svojich plánov.
Napríklad v Mjanmarsku došlo k vypnutiu internetu v deň, keď mala zložiť prísahu novozvolená vláda. Vtedy armáda uskutočnila digitálny prevrat a chopila sa moci. Pod rúškom komunikačného výpadku, ktorý odrezal obyvateľstvo od vonkajšieho sveta a od seba navzájom, junta „ vykonala nočné razie , rozbíjala dvere, aby vytiahla významných politikov, aktivistov a celebrity“.
Tieto vládou nariadené odstávky komunikácie slúžia nielen na izoláciu, terorizovanie a kontrolu obyvateľstva , ale aj na zdôraznenie neslobody občanov tvárou v tvár neobmedzenej moci vlády .
Ako však vysvetľuje profesor práva z Kalifornskej univerzity v Irvine David Kaye, tieto prepínače zabíjania už nie sú exkluzívne len pre despotické režimy. „Presťahovali sa do súboru nástrojov pre vlády, ktoré skutočne majú právny štát “.
Ako varuje Centrum pre strategické a medzinárodné štúdie,
digitálne autoritárstvo zahŕňa používanie informačných technológií na sledovanie, potláčanie a manipuláciu s obyvateľstvom, ohrozuje ľudské práva a občianske slobody a kooptuje a korumpuje základné princípy demokratických a otvorených spoločností, vrátane slobody pohybu, práva slobodne sa vyjadrovať a vyjadrovať politický nesúhlas a práva na osobné súkromie, online aj mimo neho.
Pre tých, ktorí trvajú na tom, že sa to tu nemôže stať, môže a má .
V roku 2005 bola mobilná služba deaktivovaná v štyroch veľkých newyorských tuneloch, údajne s cieľom odvrátiť potenciálne výbuchy bômb prostredníctvom mobilného telefónu. V roku 2009 mali účastníci inaugurácie prezidenta Obamu zablokované mobilné signály — opäť z rovnakého dôvodu.
A v roku 2011 boli cestujúcim v San Franciscu vypnuté signály mobilných telefónov , tentoraz, aby zmarili akékoľvek možné protesty proti policajnej streľbe na bezdomovca.
Keďže odstávky sú čoraz ťažšie zistiteľné , kto môže povedať, že sa to stále nedeje? Aj keď sa prepínač zabíjania internetu vo všeobecnosti chápe ako úplné vypnutie internetu, môže zahŕňať aj širokú škálu obmedzení, ako je blokovanie obsahu, škrtenie, filtrovanie, úplné vypnutie a strihanie káblov .
Ako Global Risk Intel vysvetľuje : „Blokovanie obsahu je pomerne mierna metóda, ktorá blokuje prístup k zoznamu vybraných webových stránok alebo aplikácií. Keď používatelia pristupujú na tieto stránky a aplikácie, dostávajú upozornenia, že server sa nepodarilo nájsť alebo že správca siete zamietol prístup. Jemnejšou metódou je škrtenie.
Úrady znižujú šírku pásma, aby spomalili rýchlosť, s akou je možné pristupovať na konkrétne webové stránky. Pomalé internetové pripojenie odrádza používateľov od pripojenia k určitým webovým stránkam a nevzbudzuje okamžité podozrenie. Používatelia môžu predpokladať, že služba pripojenia je pomalá, ale nemusia dospieť k záveru, že táto okolnosť bola schválená vládou. Filtrovanie je ďalším nástrojom na cenzúru cieleného obsahu a vymazanie konkrétnych správ a podmienok, ktoré vláda neschvaľuje.“
Ako často to väčšina ľudí, ktorí sa stretávajú s chybami servera a nízkou rýchlosťou internetu, pripisuje zlým službám? Kto by podozrieval vládu, že stojí za chybami servera a nízkou rýchlosťou internetu?
Potom znova, toto je tá istá vláda, ktorá nás vystavila všetkým možným zásahom do našich slobôd (uzamknutia, mandáty, obmedzenia, programy sledovania kontaktov, zvýšený dohľad, cenzúra, nadmerná kriminalizácia, tieňový zákaz atď.), aby sme bojovali proti COVID. -19 pandémie, zachovať integritu volieb a bojovať proti dezinformáciám.
Tieto taktiky sa stali nástrojmi nadvlády a útlaku vo veku závislom od internetu.
V skutočnosti nezáleží na dôvodoch takýchto blokád. Bez ohľadu na zdôvodnenie, konečný výsledok je rovnaký: rozšírenie vládnej moci priamo úmerne útlaku občanov vládou.
Podľa Global Risk Intel je za týmito obmedzeniami veľa motívov :
„Napríklad prepínač zabíjania slúži na cenzúru obsahu a obmedzenie šírenia správ. Týka sa to najmä správ, ktoré sa týkajú policajnej brutality, porušovania ľudských práv alebo vzdelávacích informácií. Vlády môžu tiež použiť prepínač zabíjania, aby zabránili kritickým vládnym demonštrantom komunikovať prostredníctvom správ, ako sú WhatsApp, Facebook alebo Twitter, a organizovať masové demonštrácie. Internetové obmedzenia preto môžu poskytnúť spôsob, ako regulovať tok informácií a brániť nesúhlasu. Vlády tvrdia, že obmedzenia internetu pomáhajú zastaviť šírenie falošných správ a posilňujú národnú bezpečnosť a verejnú bezpečnosť v časoch nepokojov.
V tomto veku umelých kríz, núdzových síl a technofašizmu má vláda už know-how, technológiu a autoritu.
Teraz všetko, čo potrebuje, je „správna“ kríza na prepnutie vypínača. Tento konkrétny prepínač zabíjania možno vysledovať až k komunikačnému zákonu z roku 1934 . Zákon, ktorý podpísal prezident Franklin D. Roosevelt, splnomocňuje prezidenta pozastaviť bezdrôtové rádiové a telefónne služby, „ak to považuje za potrebné v záujme národnej bezpečnosti alebo obrany“ v čase „vojny alebo hrozby vojny, alebo stav verejného nebezpečenstva alebo katastrofy alebo inej národnej núdze, alebo s cieľom zachovať neutralitu Spojených štátov.
V prípade národnej krízy má prezident skutočný arzenál mimoriadnych právomocí, ktoré majú prednosť pred ústavou a môžu byť okamžite aktivované . Tie siahajú od zavedenia stanného práva a pozastavenia habeas corpus až po vypnutie všetkých foriem komunikácie, obmedzenie cestovania a implementáciu prepínača zabíjania komunikácie.
Táto národná núdzová situácia môže mať akúkoľvek formu, dá sa s ňou manipulovať na akýkoľvek účel a dá sa použiť na ospravedlnenie akéhokoľvek konečného cieľa – všetko na základe vyjadrenia prezidenta .
Semená tohto pokračujúceho šialenstva boli zasiate pred niekoľkými desaťročiami, keď George W. Bush tajne vydal dve prezidentské smernice, ktoré prezidentovi udelili právomoc jednostranne vyhlásiť národnú núdzovú situáciu, ktorá je voľne definovaná ako „ akýkoľvek incident, bez ohľadu na miesto, ktorý má za následok mimoriadne úrovne masových obetí, škôd alebo narušenia, ktoré vážne ovplyvňujú obyvateľstvo USA, infraštruktúru, životné prostredie, ekonomiku alebo vládne funkcie. “
Tieto smernice ( prezidentská smernica o národnej bezpečnosti 51 a prezidentská smernica pre vnútornú bezpečnosť 20 ), ktoré nepotrebujú schválenie Kongresom, poskytujú rámcový náčrt opatrení, ktoré prezident prijme v prípade “národná núdzová situácia.”
Aké kroky prezident podnikne, keď vyhlási národnú núdzovú situáciu, možno len ťažko rozoznať z barebones smerníc. Jedna vec je však jasná: v prípade vnímanej národnej núdze dávajú smernice COG prezidentovi nekontrolovanú výkonnú, zákonodarnú a súdnu moc.
Krajina by potom štandardne podliehala stannému právu a ústava a listina práv by boli pozastavené.
Prepínač zabíjania cez internet je len jedným z vládnych plánov na uzamknutie národa a zavedenie stanného práva.
Môže existovať oveľa viac tajných právomocí , ktoré môžu prezidenti zaviesť v časoch takzvanej krízy bez dohľadu Kongresu, súdov alebo verejnosti. Tieto právomoci uplynutím funkčného obdobia prezidenta nezanikajú. Zostávajú v účtovníctve, len čakajú na to, kedy ich využije alebo zneužije ďalší politický demagóg.
Vzhľadom na záľubu vlády v zbrojení jednej národnej krízy za druhou s cieľom rozšíriť svoje právomoci a ospravedlniť všemožnú vládnu tyraniu v takzvanom mene národnej bezpečnosti, je len otázkou času, kedy táto mimoriadna sila vypne internet. je aktivovaný.
Na druhej strane, úplný výpadok komunikácie je len extrémnejšou verziou technocenzúry, ktorú sme už zažili v rukách vlády a jej firemných spojencov.
Obmedzenie prístupu k sociálnym médiám, zabalené ako snaha o kontrolu šírenia špekulatívnych alebo nepravdivých informácií v mene národnej bezpečnosti, sa stalo obľúbeným prostriedkom internetovej cenzúry.
V skutočnosti sú tieto taktiky jadrom niekoľkých kritických prípadov pred Najvyšším súdom USA o tom, kto môže kontrolovať, regulovať alebo odstraňovať obsah zdieľaný na internete: jednotlivci, cenzori spoločností alebo policajný štát.
Ako píše Glenn Greenwald pre The Intercept :
„Do očí bijúcim omylom, ktorý vždy leží v srdci procenzorských nálad, je dôverčivá, klamná viera, že cenzúra bude nasadená len na potlačenie názorov, ktoré sa nám nepáčia, ale nikdy nie vlastných názorov… Facebook nie je nejaký benevolentný, láskavý a súcitný rodič alebo podvratný, radikálny herec, ktorý bude kontrolovať náš diskurz, aby chránil slabých a marginalizovaných alebo slúžil ako ušľachtilá kontrola nekalostí mocných. Takmer vždy sa chystajú urobiť presný opak: chrániť mocných pred tými, ktorí sa snažia podkopať elitné inštitúcie a odmietajú ich ortodoxné názory. Technologickí giganti, rovnako ako všetky korporácie, musia mať zo zákona jeden prvoradý cieľ: maximalizovať hodnotu pre akcionárov. Svoju moc vždy použijú na upokojenie tých, o ktorých si myslia, že majú najväčšiu politickú a ekonomickú moc. “
Ako objasňujem vo svojej knihe Battlefield America: The War on the American People a v jej fiktívnom náprotivku The Erik Blair Diaries , títo cenzori kladú základy, aby zabránili akýmkoľvek nebezpečným nápadom, ktoré by mohli spochybniť zovretie našich životov mocenskou elitou.
Akékoľvek právomoci, ktoré teraz dovolíte vláde a jej korporátnym predstaviteľom, bez ohľadu na dôvod, budú niekedy v budúcnosti zneužité a použité proti vám tyranmi, ktorých si sám privlastníte.
Keď do mixu pridáte technológie AI, systémy sociálneho kreditu a sledovanie od steny po stenu, nemusíte byť ani kritikom vlády, aby ste sa dostali do siete digitálnej cenzúry.
Nakoniec, ako predpovedal George Orwell, sa hovorenie pravdy stane revolučným činom.
John a Nisha Whitehead
O autoroch: Ústavný právnik a autor John W. Whitehead je zakladateľom a prezidentom The Rutherford Institute . Jeho najnovšími knihami sú najpredávanejšie Battlefield America: The War on the American People , oceňovaná A Government of Wolves: The Emerging American Police State a debutový dystopický fiktívny román The Erik Blair Diaries . Whitehead je možné kontaktovať na staff@rutherford.org .
Nisha Whitehead je výkonnou riaditeľkou The Rutherford Institute. Informácie o The Rutherford Institute sú dostupné na www.rutherford.org . Sú pravidelnými prispievateľmi do globálneho výskumu.
skspravy.sk
Ide o prvé osobné stretnutie prezidenta Ruska s predsedom slovenskej vlády od roku 2016, píše…
Na Srbsko sa podľa prezidenta Aleksandara Vučića pripravuje zvonku majdanový úder podľa deväť bodového scenára,…
Ruská armáda spustila raketový útok na jeden z najväčších bodov dočasného rozmiestnenia militantov kyjevského režimu…
Stalinovo meno sa spája predovšetkým s Veľkou vlasteneckou vojnou, Októbrovou revolúciou a premenou Sovietskeho zväzu…
Útok na Kazaň z 21. decembra bol zameraný na obytné budovy a továreň, pričom podľa…
„Vy asi nechápete, ako by to ovplyvnilo stabilitu našich finančných trhov!,“ povedal so zvýšeným hlasom.…