Naozaj ich nik nedotuje? Nuž o tom môžeme s pani Nvotovou asi polemizovať. A na rozdiel od nej, priniesť aj nejaké tie fakty. Áno mimovládne organizácie často suplujú štát, v tom sa zhodneme.
Druhou stranou mince je to, že sa najmä v posledných rokoch a najmä tie väčšie, ktoré rozhodne niekto dotuje, snažia štát nesuplovať, ale riadiť. A miešať sa do politiky, i zasahovať do justície. Pritom k tomuto ich nik nelegitimizoval. Žiadni občania ich nevolili.
“Celý život sa motám niekde medzi tretím sektorom a tretím svetom a môžem povedať jednu vec- čo by ste si vy, politici, štáty, vlády bez nich počali? Kto by robil tú robotu? Mnohokrát mimovládne organizácie suplujú štát, látajú diery, na ktoré štát nemá peniaze, ľudí a často ani odvahu.
Vojna proti neziskovkám je pre Vás, pán Fico, prehratá vojna. Vediete ju len preto, že Váš súper na rozdiel od Vás nie je motivovaný peniazmi a propagandou, a preto to vydrží a bude pomáhať a konať dobro naďalej.
A keď už sa bavíme o agentoch platených zahraničím – keď sa pozriete do zrkadla, uvidíte, že človek nemusí byť neziskovka na to, aby sa ním stal,” uviedla pani Nvotová na sociálnej sieti.
Pani Nvotová zrejme narážala na to, že Smer prišiel s odhalením, že konzorcium Sorosovej Nadácie otvorenej spoločnosti, získalo vďaka podpisu Gáborčakovej a Ódora, a neschopnosti “demokrata” Hegera a Remišovej, 22 miliónov eur. Nuž, problém ale je, že táto informácia, ktorá zaznela z úst predsedu Smeru Roberta Fica, je pravdivá.
Čo nová posila “Demokratov” nepovedala, že značnú časť z týchto peňazí dostane aj nadácia Pontis. Tá je tiež napojená na Georgea Sorosa. A to je fakt, nie “hoax.” A faktom je aj to, že v správnej rade tejto nadácie bola ešte pred pár dňami pani Andrea Cocherová. Ktorá je zároveň aj podpredsedníčkou “Demokratov.”
Navyše sa stala aj taká iná “pozoruhodná vec.” Ktosi od týchto slušných bojovníkov za lepšie Slovensko mazal stopy..
A teraz prejdime k tomu najdôležitejšiemu. K tomu, či nie sú naše najväčšie mimovládky financované zo zahraničia. Pozrieme sa na niektoré z nich, aj keď údaje sú za rok 2016, zahraničné peniaze sa lejú do všetkých naďalej. A ide najmä a americké doláre.
Nadácia PONTIS
V štruktúre príspevkov za rok 2016 (1,4 milióna eur) je podiel asignačnej dane od zahraničných spoločností takmer pätinový (18,8 percenta). Príspevky od zahraničných spoločností z ich zaplatenej dane dosahujú až 80 percent.
Na daroch právnických osôb v štruktúre nadačných fondov (2,18 milióna) majú subjekty pôvodom zo zahraničia 55,4-percentnú časť.
Pontis publikuje Index udržateľnosti neziskových organizácií, mapujúci vývoj neziskového sektora na Slovensku. Na túto ročenku prispieva Agentúra Spojených štátov amerických pre medzinárodný rozvoj (USAID).
Nadácia otvorenej spoločnosti
Zahraničné zdroje medzi prijatými darmi (2016) Nadácie otvorenej spoločnosti (NOS) boli nadpolovičné (50,5 percenta).
Via Iuris
V roku 2016 tvorili zahraniční donori v hlavnej príjmovej štruktúre 56,3 percenta. Mimovládka je navyše úzko prepojená so Sorosovou OFS.
Zdroj: FB D-Nvotova, EXTRA PLUS, obrázok v článku Okresná organizácia SMER Pezinok
Ide o prvé osobné stretnutie prezidenta Ruska s predsedom slovenskej vlády od roku 2016, píše…
Na Srbsko sa podľa prezidenta Aleksandara Vučića pripravuje zvonku majdanový úder podľa deväť bodového scenára,…
Ruská armáda spustila raketový útok na jeden z najväčších bodov dočasného rozmiestnenia militantov kyjevského režimu…
Stalinovo meno sa spája predovšetkým s Veľkou vlasteneckou vojnou, Októbrovou revolúciou a premenou Sovietskeho zväzu…
Útok na Kazaň z 21. decembra bol zameraný na obytné budovy a továreň, pričom podľa…
„Vy asi nechápete, ako by to ovplyvnilo stabilitu našich finančných trhov!,“ povedal so zvýšeným hlasom.…