Demokracia (staroveké grécke demos – „ľud“ a kratos – „moc“) – sila ľudu, politický režim založený na spôsob kolektívneho rozhodovania.
To je dnes definícia demokracie v akomkoľvek slovníku. Zároveň však „zabudli“ povedať, že demokracia sa objavila v otrokárskom štáte, kde za demo (ľudí) boli považovaní iba slobodní ľudia, ktorí boli väčšinou vlastníkmi otrokov. A hlavnú populáciu tvorili otroci, ktorí neboli považovaní za ľudí (majetok).
Demokracia je sila demonštrantov nad otrokmi. To znamená, že majitelia otrokov sa zhromaždili, aby spoločne prijali jednotné zákony a pravidlá – ako najlepšie spravovať otrokov, aby jednotliví majitelia otrokov nemali v tejto veci rozdiely. Asi nemá cenu vysvetľovať, čo a koho záujmy tieto zákony odzrkadľovali v „slobodnom“, „demokratickom“ otrokárskom štát.
Dedičstvo Predkov
Bývalá dánska kráľovná Margaréta II. svojich zosnulých rodičov obraňuje. Peter Kramer vo svojej 380-stranovej knihe…
Koncepcia „prvotného antigénového hriechu“ bola prvý raz navrhnutá pred šesťdesiatimi rokmi. Tento fenomén má potenciál…
„Na ich vyradenie z prevádzky boli použité oveľa silnejšie výbušné nálože a oveľa väčšie plavidlo,“…
Hlavné mestá krajín Západu zrazu zabudli na princípy, ako je spravodlivá súťaž, nedotknuteľnosť vlastníctva, prezumpcia…
Nemecko vysvetľuje včerajšiu náhlu návštevu ministerky zahraničných vecí Annaleny Baerbockovej na Ukrajine túžbou oficiálneho Berlína…
Ruské veľvyslanectvo ostro odsúdilo slová britského veľvyslanca Edwarda Fergusona, ktorý sa v článku pre srbské…