Predseda hnutia socialisti.sk Artur Bekmatov vysvetlil na svojom facebookovom profile, prečo sa zdvíha obrovská vlna nenávisti voči nezastaviteľným presadzovateľom americko-slovenskej dohody. Pripisuje to nenávisti kaviarne, ktorá sa spustila proti odporcom spomínanej dohody.
„Podľa kaviarne sme luza, okraj či bezpečnostná hrozba. Áno, emeritní sudcovia, vysokoškolskí profesori, filozofi či umelci (nie však tragédi prežívajúci z nízkorozpočtových seriálov, ale skutočné kapacity slovenskej kultúry) – to je podľa Šimečku luza. 2/3 obyvateľstva, ktorým by prekážala prítomnosť US army sú podľa týždňa okraj.
My, ktorí nechceme s využitím územia nášho štátu podnecovať eskaláciu napätia v Európe navyšovaním vojenských kapacít, sme podľa Bárdyho bezpečnostná hrozba,“ začína in medias res Bekmatov.
Podľa Bekmatova je bezpečnostnou hrozbou práve kaviareň. Tá tomuto štátu a jeho ľuďom nerozumie a z hĺbky duše nimi opovrhuje. Oni si Slovensko zidealizovali do podoby hipstera, čo pri svojom bezkofeínovom latéčku z fair trade kávy číta .týždeň v tričku „Fico chráni zlodejov“ a súhlasí s každou „vnútropolitickou analýzou“ Juraja Kemku.
Pri zmluve do DCA od jedu prsakajú ako luza aj na osobnosti, ktorým nesiahajú ani len po členky. Preto je podľa Bekmatova práve kaviareň bezpečnostnou hrozbou, chce kričať na ruský dvor. Takmer dva mesiace robili koalícia a mainstream ruka v ruke možné i nemožné, aby dohodu pretlačili. Čo najrýchlejšie a bez diskusie. Potom sa čudujú, ako reaguje dav.
„Je to výsledok ignorácie oponentov ako politických tak aj nepolitických, ignorovanie 2/3 obyvateľstva a výsledok hrubej arogancie moci, s ktorou koalície valcuje všetko, čo sa postaví dohode: od mierových aktivistov až po generálneho prokurátora,“ usudzuje Bekmatov.
Bekmatovovi sa takisto nepáči, ak namiesto kritiky jednotlivých bodov dohody zaznievajú slová ako potkan či ploštica na adresu Naďa a Korčoka. Ale ako inak majú reagovať oponenti, keď bola konštruktívna diskusia zmarená. Ľudia sa nebudú prizerať na to, ako dvaja americkí ministri slovenskej vlády znásilňujú legislatívny proces len preto, aby mohli obe vojenské letiská odovzdať Američanom na ich ťažení proti Rusku.
„Nemôžete sa takmer dva mesiace tváriť, že 2/3 republiky tu nie je, alebo že to sú platení ruskí agenti a že len vy a pár vašich kamošov z vlády má patent na pravdu, zatiaľ čo akademická obec, opozícia, mieroví aktivisti či umelci sú pomýlení trotli,“ píše Bekmatov.
Bola možnosť diskutovať. Lenže toho sa boja. Lebo vedia, že v tejto dohode ide o v prvom rade o geopolitické záujmy Washingtonu.
„Sú to plody (aj) Vašej práce. Tak si bez ostychu naberte z tejto úrody a ochutnajte za plné priehrštie strachu, zúfalstva a nenávisti. Dobrú chuť,“ odkazuje Bekmatov propagátorom dohody s USA.
Artur Bekmatov
Ako môžu krajiny NATO využiť incidenty s poškodenými podmorskými optickými káblami? Západ má záujem na…
Rusko otestovalo na Ukrajine svoju najnovšiu balistickú raketu stredného doletu. Vo štvrtok večer sa prezident…
Dominantné centrum sveta sa podľa maďarského premiéra Viktora Orbána presúva do Eurázie. Päťstoročná globálna hegemónia…
„Za naše peniaze nás obrali o bezpečnosť“ Darovanie vlastných obranných systémov pri prebiehajúcom vojenskom konflikte u…
Hosťami relácie Král na ťahu boli za koalíciu Roman Michelko a Tomáš Taraba (SNS) a…
Rusko môže použiť zbrane proti vojenským zariadeniam krajín, ktoré proti nemu používajú svoje zbrane, povedal…