Bojová Veda je Slovanské bojové umenie postavené na objavovaní, poznávaní a precítení univerzálnych princípov okolitého sveta, fyzikálnych zákonitostí a ich uplatnení v spôsobe boja a sebarealizácii pre telesný, duševný a duchovný vývin človeka. Je ako mladý strom, ktorý rastie z koreňov našich predkov, našej „DEDOVIZNE“.
Je živá a tečúca ako všetkým pretekajúca „SILA“. Preto nemá žiadnu formu a ucelené techniky, čím dokáže poňať akúkoľvek inú formu pre obohatenie, zdokonalenie a jej následné využitie, ako voda, ktorá zo zeme prijíma výživne látky v prospech všetkých živých organizmov.
Pre fyzický rozvoj v Bojovej Vede sú využívané tradičné zbrane používané na našom území praslovanskými plemenami: luk, kopija, meč, nôž, bič, valaška… Taktiež rôzne cvičenia obratnosti a akrobácie zachované dodnes v našich ľudových tancoch, ako aj fragmenty princípov prevedenia úderových či kopacích techník a bojových techník s krátkou palicou či bojovou sekerou – Valaškou. Žiadne umenie boja však nesmie zostať stáť na jednom mieste a pútať sa iba na minulosť. Musí sa vyvíjať spoločne s poznaním Bojovníka a potrebami okolitého sveta. Preto sa v Bojovej Vede preberá boj nie len s tradičnými, ale aj modernými zbraňami, stratégia a taktika boja jednotlivca i skupiny, spôsoby prežitia v prírode., maskovania…
Adept BV začína pohybmi, ktoré sú natoľko jednoduché, že mozog človeka zvyknutý na maximálne sťažovanie si všetkého sa tomu vzoprie a bude protestovať proti takejto jednoduchosti pohybu. Ukáźe na milión spôsobov ako to nerobiť jednoducho, alebo nás dokonca presvedčí o tom, že je to nemožné.
„MYSEĽ NÁS DRŽÍ V OHRADE.“
V tom je najväčšia náročnosť tejto cesty sebarealizácie.
Už naši predkovia však vravievali: „V zdravom tele, zdravý duch.“ Čiže cez scelenie /uzdravenie/ a zušľachtenie tela, dospejeme k sceleniu a zušľachteniu ducha. No bez scelenia a zušľachtenia ducha Sila začne narážať na rôzne prekážky, telesnú či psychickú bolesť, a telo začne chradnúť až ho Sila opustí úplne. V daný okamih je už príliš neskoro, lebo telo je staré a unavené na to, aby dobehlo to, čo sme zanedbali počas celého života. Preto postupným poznaním Bojovej Vedy adept pripája k zdokonaľovaniu fyzického tela aj zdokonalenie duševnej a duchovnej stránky ako jedného komplexného celku. To všetko za pomoci dychových, rozjímacich a živlových cvičení spolu s prácou so „SILOU“ a jej usmerňovaním nie len v boji ale aj za účelom Celiteľstva /uzdravenia/.
Hlavným cieľom Bojovej Vedy je byť „INŠPIRÁCIOU“ pre všetkých, ktorí sa rozhodli vykročiť po tejto vznešenej ceste sebarealizácie. Adept sa neučí konkrétny štýl boja, ale je nabádaný k „VEDOMÉMU“ objavovaniu a spoznávaniu „PRINCÍPOV“ Bojovej Vedy vo svojom vnútri, na ktorých položí základy vlastnej praxe a spôsobu boja až do stavu „VEDOMÉHO BYTIA“, plne si uvedomujúc univerzálnych zákonov sveta v každom okamihu svojho života.
„PRINCÍP JE TOTIŽ NDRADENÝ TECHNIKE.“
autor: Vojen
Kyjev sa sťažuje, že pri nočnom útoku na Dnepropetrovsk bola použitá medzikontinentálna balistická raketa RS-26…
Článok pochádza zo „The Altworld“ – čosi ako alternatívny svet a - volá sa „Odhalenie“.…
Technológie od nepamäti zohrávajú kľúčovú úlohu v ozbrojených konfliktoch. Víťazstvo často patrilo tej strane, ktorá…
Medzinárodný trestný súd (ICC) vydal zatykač na predsedu izraelskej vlády Benjamina Netanjahua a jeho bývalého…
Ruský veľvyslanec v Londýne Andrej Kelin medzitým vyhlásil, že Veľká Británia je priamo zapojená do…
Ukrajinské letectvo predtým informovalo o tom, že Rusko pri nočnom útoku použilo medzikontinentálnu balistickú raketu.…