Čo je pre osobnú slobodu deštruktívnejšie: vláda, ktorá sa zapája do tajných vojnových činov, alebo verejné a spravodajské médiá, ktoré sú k nej ľahostajné? V súčasnom americkom toxickom guláši protiruskej nenávisti a bití do bubnov vojny – v Amerike prezidenta Bidena – máme oboje, píše sudca A. P. Napolitano pre Washington Times.
Tu je história.
Vojna na Ukrajine trvá už 12. mesiac. Pre ruské vojenské sily sa to stalo pomalým, neúprosným pohybom na západ a bolestivou migráciou 5 miliónov Ukrajincov z ich krajiny, nehovoriac o strate 130 000 až 150 000 ukrajinských vojakov.
Kongres povolil prezidentovi minúť až 100 miliárd dolárov z požičaných peňazí na podporu ukrajinských síl odsúdených na zánik. Asi polovicu z toho zatiaľ premrhal v darovanom vojenskom vybavení a hotovosti.
Veľká časť vojenského vybavenia nepochádza z amerického prebytku, ale z amerických skladov vybavenia na sebaobranu. A veľká časť vybavenia, ktoré vybavili USA, je taká sofistikovaná, že ukrajinské jednotky sa v Oklahome učia používať, udržiavať a opravovať.
Niektoré z nich sú také sofistikované, že americkí vojaci sú na Ukrajine v uniformách a dávajú Ukrajincom pokyny na používanie a údržbu vybavenia. A niektoré vybavenie vyžaduje, aby americkí vojaci zamerali ruské jednotky a vyslali na nich rakety.
Americkí vojaci bez uniformy predstavujú pre pána Bidena dvojsečný meč. Ak sú neozbrojení a nemajú uniformu, môže legálne poprieť, že USA majú „topánky na zemi“. Ale keďže nemajú uniformu a podporujú bojové akcie, môžu na nich legálne strieľať ruské jednotky, zajať a popraviť ako špiónov pracujúcich pre Ukrajinu. Takto začali USA svoju katastrofálnu a zločinnú vojnu vo Vietname.
Aký je cieľ pána Bidena? Ide o vyhnanie ruských vojsk z Ukrajiny a dokonca aj z rusky hovoriaceho Krymu, alebo o vyhostenie ruského prezidenta Vladimira Putina z funkcie? Biely dom v tom nemôže alebo nebude presný, pretože ani jeden cieľ nie je vojensky dosiahnuteľný, morálny ani ústavný.
Kongres nemôže financovať vojnu zahŕňajúcu Američanov, ktorú nevyhlásil, pretože ústavný jazyk je jasný.
Navyše, ruské pozemné sily sa chystajú rozšíriť o niečo medzi 300 000 až 500 000. Títo vojaci jednoducho prevalcujú ukrajinské sily a ich amerických inštruktorov, bez ohľadu na to, aké vybavenie USA poskytujú a prevádzkujú.
Ale použitie jednotiek bez uniformy a výdavky 50 miliárd dolárov bez jasného dosiahnuteľného cieľa nie sú tým najhorším rozhodnutím, ktoré prezident Biden v tomto konflikte urobil. Všetok ten odpad je dobre známy. Čo nebolo do minulého týždňa známe, bol vojnový akt, ktorý Bidenova administratíva viedla proti Nemecku a Rusku. Proti Nemecku? Áno.
Nemecký a ruský priemysel vybudoval v Baltskom mori plynovod s názvom Nord Stream Pipeline. Plynovod umožnil ruskej vláde predávať a dodávať lacný ruský zemný plyn nemeckým sieťam.
Podľa známeho investigatívneho novinára Seymoura Hersha – ktorý sa podieľal na masakre v My Lai, Watergate, špionáži CIA, americkom mučení a sláve Pulitzerovej ceny – pán Biden vlani v júni nariadil spoločnú operáciu CIA a námorníctva na prípravu potrubia na detonáciu. Navy SEAL sa ponorili na morské dno a obložili potrubie výbušninami.
V septembri dal pán Biden CIA príkaz na rozmiestnenie výbušnín, čo podľa správ pána Hersha spôsobilo škodu 10 miliárd dolárov na potrubí a oveľa viac nemeckej a ruskej ekonomike a Pobaltsku.
Ak je to pravda, išlo o vojnový akt proti spojencovi, Nemecku a údajnému protivníkovi, s ktorým však USA nikdy neboli vo vojne, Rusku.
Môže prezident legálne nasadiť násilie do inej krajiny, či už spojenca alebo protivníka, bez jasnej vojenskej potreby? Jedným slovom nie.
Podľa (americkej) ústavy môže vojnu vyhlásiť iba Kongres. Podľa zmlúv, ktorých sú USA zmluvnou stranou, musí existovať morálny a právny základ pre takéto vyhlásenie – vierohodná vojenská hrozba zo strany cudzej armády.
Rezolúcia o vojnových mocnostiach z roku 1973 vyžaduje, aby prezident informoval Kongres o všetkých násilných vojenských nasadeniach. Toto násilie bolo nielen bez upozornenia, ale nebolo ani obranné, ani nemalo za cieľ zachraňovať životy bezprostredne ublížené cudzou armádou. A bolo to proti spojencovi.
Inak povedané, útok na Nemecko a Rusko s cieľom oslabiť ich ekonomiky, vediac, že to nemá žiadny morálny vojenský účel, urobil z tohto vojnového činu zločin – vojnový zločin – tiež.
Využitie CIA samozrejme nebolo náhodné. Rezolúcia o vojnových silách vyžaduje iba hlásenie a získanie súhlasu Kongresu pre vojenské násilie. Tým, že pán Biden poverí CIA, ak sa k tomu niekedy prizná, môže tvrdiť, že to bola spravodajská operácia.
Bezzákonná, amorálna, vražedná kultúra CIA a ochota každého amerického prezidenta od čias Harryho Trumana kryť to, dala prezidentom po druhej svetovej vojne tajnú osobnú armádu, ktorú všetci použili na zničenie a zabíjanie.
Ale ak sú správy pána Hersha pravdivé, pán Biden bude prvým známym americkým prezidentom, ktorý použil CIA a námorníctvo na útok na spojenca.
Nie je záhadné, že nemecké úrady o tomto útoku mlčali? A kde sú mainstreamové americké médiá? Myslím si, že pán Hersh zahanbil Nemcov a americké médiá.
Tlač je očami a ušami verejnosti. Ale ak je tlač zastrašená alebo je v posteli s vládou, kto odhalí vládu, keď vedie tajné vojny? Kde sú členovia Kongresu? Kde je verejné pohoršenie?
Pán Biden naozaj chce vojnu, ktorá by posilnila jeho slabé prezidentské správcovstvo.
Verejnosť sa o to zrejme postaví, pretože elity vo vláde, médiách a vojensko-priemyselno-bankovom komplexe, ktoré kupujú a formujú verejnú mienku, nemajú morálny kompas, nepochopia históriu, vernosť ústave a žiadne výčitky ohľadom ničenie nevinných.
Andrew P. Napolitano
O autorovi: Andrew P. Napolitano je bývalý profesor práva a sudca Najvyššieho súdu v New Jersey, ktorý vydal deväť kníh o ústave USA.
skspravy
Bývalá dánska kráľovná Margaréta II. svojich zosnulých rodičov obraňuje. Peter Kramer vo svojej 380-stranovej knihe…
Koncepcia „prvotného antigénového hriechu“ bola prvý raz navrhnutá pred šesťdesiatimi rokmi. Tento fenomén má potenciál…
„Na ich vyradenie z prevádzky boli použité oveľa silnejšie výbušné nálože a oveľa väčšie plavidlo,“…
Hlavné mestá krajín Západu zrazu zabudli na princípy, ako je spravodlivá súťaž, nedotknuteľnosť vlastníctva, prezumpcia…
Nemecko vysvetľuje včerajšiu náhlu návštevu ministerky zahraničných vecí Annaleny Baerbockovej na Ukrajine túžbou oficiálneho Berlína…
Ruské veľvyslanectvo ostro odsúdilo slová britského veľvyslanca Edwarda Fergusona, ktorý sa v článku pre srbské…