Žou Jusen úzko spolupracoval s wuhanským laboratóriom, kde boli predmetom výskumu geneticky manipulované koronavírusy krátko pred tým, ako udrela pandémia.
Čínsky vedec financovaný americkým Národným inštitútom zdravia podal vo februári minulého roka žiadosť o patent na vakcínu COVID-19. O niekoľko mesiacov za záhadných okolností umrel.
Čínsky vojenský vedec, ktorý získal financie od amerického Národného inštitútu zdravia, podal vo februári minulého roka žiadosť o patent na vakcínu COVID-19. To vyvoláva obavy, že vakcínu skúmali a vyvíjali ešte predtým, ako bola oficiálne vyhlásená covid pandémia, uvádza sa v novej správe. WHO vyhlásilo pandémiu až v marci.
Žou Jusen bol vyznamenaný čínsky vojenský vedec Ľudovej oslobodeneckej armády (PLA). Podľa dokumentov získaných novinármi z The Australian podal žiadosť o patent 24. apríla 2020.
Žiadosť o patent bola podaná iba päť týždňov po tom, čo Čína pripustila, že došlo k prenosu vírusu z človeka na človeka. A zároveň mesiace predtým, ako Žou za záhadných okolností zomrel, píše sa v správe.
Napriek tomu, že bol vyznamenaným vojenským vedcom, jeho úmrtie nebolo predmetom hlavného spravodajstva a neboli hlásené žiadne pocty. V správach z čínskych médií z júla a decembrových vedeckých prácach bol uvedený len ako „zosnulý“.
Podľa správy pred prácou pre PLA mal Žou silné väzby na USA. Uskutočňoval postdoktorandský výskum na lekárskej fakulte Univerzity v Pittsburghu, spolupracoval s newyorským krvným centrom a s univerzitou v Minnesote.
Žou úzko spolupracoval s wuhanským laboratóriom, ako aj s dnes už notoricky známou vedúcou vedkyňou ústavu „netopieriou ženou“ Ši Žengli. Skúmali geneticky manipulované koronavírusy krátko pred tým, ako udrela pandémia.
Tento výskum čiastočne financoval americký Národný inštitút zdravia, v ktorom Anthony Fauci riadi Národný ústav pre alergie a infekčné choroby. To všetko sa uvádza v novej správe s odvolaním sa na výskumné práce predložené v novembri 2019 časopisu Journal of Virology.
Financie prichádzali z troch grantov a doručovali sa prostredníctvom amerických univerzít.
Toto odhalenie sa objavilo v správe ocenenej spisovateľky Sharri Marksonovej ako súčasť jej výskumu pre pripravovanú knihu „Čo sa vo Wuhane skutočne stalo“.
Fauci sa k správe odmietol vyjadriť.
V americkom Pittsburghu v máji minulého roka zastrelili ďalšieho vedca čínskeho pôvodu, ktorý bol podľa svojich kolegov na stope „veľmi významným objavom“ vo výskume koronavírusu. Profesor Bing Liu zomrel vo svojom byte. Polícia potom neďaleko našla telo pravdepodobného vraha.
Viac v článku TU.
Najnovšie zverejnená emailová komunikácia dr. Fauciho vedie k vrcholným predstaviteľom vojenských laboratórií Fort Detrick a k čínskym virológomm vo Wuhane. Emailov je viac ako 3-tisíc a veľa strán je začiernených. Množstvo podstatných informácií však zostalo čitateľných a dokazujú spiknutie bývalého Trumpovho poradcu Fauciho a množstva ďalších ľudí, ktorí sa pohybujú okolo amerických vojenských laboratórií Fort Detrick v Marylande.
Americké Národné laboratórium Lawrenca Livermorea v tajnej správe z vlaňajšieho mája uviedlo, že hypotéza o možnosti úniku koronavírusu z čínskeho laboratória znie vierohodne a je potrebné ju hlbšie prešetriť.
Napísal to denník The Wall Street Journal s odvolaním sa na výpoveď nemenovaných osôb oboznámených s obsahom utajovaného dokumentu.
Zdroj: nypost.com / hlavnydennik.sk / InfoVojna
Ministerstvo obrany (MO) SR uzavrelo zmluvu na 12 vrtuľníkov Black Hawk. Zaplatí za ne takmer…
Prezident SR Peter Pellegrini očakáva od premiéra Roberta Fica (Smer-SD) bližšie informácie o výsledkoch jeho…
V deň tlačovej konferencie ruského prezidenta Vladimira Putina 19. decembra sa vedúci predstavitelia EÚ zišli…
Rusko malo začať nepriateľské akcie na Ukrajine skôr a nie čakať tak dlho, povedal Vladimír…
Politický analytik Dmitrij Rodionov o tom, kto a z akého dôvodu mohol zabiť veliteľa jednotiek…
Neskoro večer 22. decembra a v noci 23. decembra ruské jednotky zahájili nové útoky. Hlásená…