svet

Čínski vedci nedokázali vysvetliť pôvod veľkého podzemného komplexu

História objavu podzemného komplexu v Číne siaha do 9. júna 1992. V tom čase sa miestny obyvateľ dediny Longyou rozhodol odčerpať všetku vodu z rybníka pomocou zakúpeného vodného čerpadla, pretože jemu a niektorým jeho susedom nedali spávať fantastické príbehy, že rybník nemá dno.

Dedinčania neboli veľmi poverčiví, a tak sa rozhodli vidieť na vlastné oči, aké tajomstvá dno rybníka skutočne ukrýva.

Následne bolo objavených až 24 samostatných jaskýň, ktoré vedci spojili do jedného komplexu a toto všetko nazvali jaskyne Longyou (Longyou Caves).

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín

Výška v niektorých jaskyniach dosahuje 30 metrov a celková plocha komplexu je asi 30 000 metrov štvorcových. Pri individuálnom pohľade každá jaskyňa v komplexe zaberá v priemere niečo cez 1 000 metrov štvorcových. Vedci nedokázali určiť, akými metódami alebo nástrojmi to všetko bolo vytvorené.

Zaujímavý je fakt, že jaskyne sú vytesané z homogénneho kameňa aleurolita, čo je tvrdá hornina so 6 – bodovým hodnotením na Mohsovej stupnici tvrdosti. Podľa Mohsa je v skutočnosti pevnosť v porovnaní so žulou iba o niečo nižšia ako 6,5 bodu.

Je ťažké si predstaviť, ako vyrezať komplex bez použitia špičkových technológií z tak tvrdej skaly, a dokonca až s celkovou rozlohou 30 000 metrov štvorcových. Existuje však ešte neobvyklejší fakt, ktorý medzi vedcami vyvoláva oveľa väčší záujem.

Podľa približných výpočtov bolo počas prác na vytvorení týchto jaskýň vyvezených asi 900 000 kubických metrov kameňa. Bez ohľadu na to, ako ich starovekí ľudia vytvorili, v každom prípade by mali zostať aspoň nejaké stopy po 900 000 kubických metroch vyťaženej horniny.

Nezostala však ani jedna stopa, ktorá by pripomínala vyťažený odpad. Zdá sa, že hornina jednoducho zmizla. Vedcom sa na túto otázku nepodarilo nájsť odpoveď, aj keď komplex skúmajú už 29 rokov.

Nenašiel sa navyše jediný dôkaz, ktorý by spomínal stavbu alebo dokonca existenciu tohto komplexu. Fenomenálny výdaj úsilia, času a zdrojov si nezaslúžil ani najmenšiu zmienku.

To prinajmenšom znamená, že ho od jeho výstavby nikto nenašiel. Prečo však stavitelia nenechali žiadne dôkazy o jeho existencii, to je skutočná záhada. Iba veľká civilizácia dokázala postaviť taký komplex v pevnej skale, ak sa zohľadnia ľudské zdroje a náklady na materiál. Je však ťažké si predstaviť, ako je možné skryť tento druh stavby, keď sa na stavbe podieľalo toľko ľudí. Účel komplexu zostáva tiež dodnes záhadou.

Na internete je rozšírená verzia o dedičstve starovekej vyspelej civilizácie, pretože stopy na stenách jaskýň pripomínajú stopy práce moderných banských zariadení. Najviac zaráža fakt, že vedci túto verziu aktívne nepopierajú a ani sa nepokúšajú nájsť viac „oficiálnych“ vysvetlení stôp. Možno je to kvôli politike Číny a ich mentalite, alebo možno existujú oveľa vážnejšie dôvody, o ktorých nás neinformujú.

V každom prípade je existencia komplexu podzemných jaskýň Longyou jedinečným prípadom v oficiálnej historickej vede, pretože historici priamo priznali svoju bezmocnosť pri vysvetľovaní jeho pôvodu.

Preložil: OZ Biosféra www.biosferaklub.info

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

Odber newsletter. Každý večer súhrn najdôležitejších správ dňa do mailu.

Slovanské Noviny

Recent Posts

Na nový útok nepoužijú systémy “Orešnik”, ale len Iskandery a Ch-101. Putin odovzdal armáde zoznam cieľov

Pripravuje Kyjev “špinavú” bombu? Prečo vojaci OSU študovali jadrovú kriminalistiku v Spojených štátoch? Túto vskutku…

11 minút ago

Západné médiá aj obyvatelia chápu, že Putinove vyhlásenia treba brať vážne, no čo ten zbytok?

“Putinove vyhlásenia treba brať vážne,” píše The Economist. Analytici s odvolaním sa na “Orešnik” sú…

12 minút ago

Automobilka Ford sa kvôli slabému dopytu po elektromobiloch topí v problémoch. Katastrofe chce zabrániť až 50 % zľavami

Ford na každom elektrickom vozidle prerába, pričom rozhodne nejde o nízke sumy. Automobilový priemysel si…

14 minút ago

Čínska geopolitika je podobná tej americkej. Len vynecháva ideológiu a tvrdú silu

35. samit Ázijsko-tichomorskej hospodárskej spolupráce, ktorú tvorí 21 krajín z Ameriky a juhovýchodnej Ázie, ktorý…

14 minút ago