Nie je žiadna tma, dokonca ani zatmenie slnka. Tmu má však pred očami iba opozícia, ktorá po predčasných parlamentných voľbách zavrela oči a rozhodla sa ťať do koalície hlava nehlava.
Ostatní ľudia totiž pozerajú na povolebné koaličné zore s nádejou, že im bude lepšie za ostatné necelé štyri roky čo vládli tí, ktorí teraz rozdávajú rozumy.
Niektoré strany ako Progresívne Slovensko, SaS či OĽaNO pred voľbami Slovákov vyzývali ísť k voľbám, pretože v opačnom prípade „1. 10. nevyjde slnko“. Ľudia napokon ich výzvu prijali, prišlo v pomerne hojnom počte a – po voľbách slnko vyšlo. A to aj napriek tomu, že vyhrali tí, ktorí mali ľuďom priniesť obdobie temna. K varovaniu, že na Slovensku v prípade, že nevyhrajú „tí praví“ nevyjde slnko, napísal politický komentátor a historik Eduard Chmelár zaujímavý status. „Priatelia, nezdá sa vám, že po tohtoročných voľbách vychádza to slnko viac, ako by si progresívci želali?“ pýta sa hneď v úvode Chmelár, podľa ktorého jediné, čo sa nezmenilo, je charakter súčasnej opozície, ktorá preháňa, straší a hysterčí, akoby bez nej nastal koniec sveta.
Kým bude táto opozícia iba bezbreho preháňať a deštruktívne napádať už aj základné záujmy štátu, bude takáto politická alternatíva vždy iba smiešna až trápna.
„Progresívci sľubovali, že chcú byť odbornou opozíciou, no neviem, či sa im neprevrátilo písmenko a namiesto toho sa stali odpornou. Ich „odbornosť“ sa totiž zatiaľ prejavuje tak, že sa znemožnili návrhom na vyslovenie nedôvery členovi vlády, ktorá ešte o dôveru ani nepožiadala, že úplne bežné personálne zmeny, ktoré za bývalej vlády prebiehali oveľa razantnejšie a rozsiahlejšie, nazývajú absolútne neprimerane „čistky“, že spravodlivosť vyhlasujú za pomstu, že sa hneď na prvej parlamentnej tlačovej konferencii postavili vedľa Lode bláznov, až sa stráca rozdiel, kto je kto,“ konštatuje ďalej politický komentátor.
Keby táto vláda spustila niečo, čo spadá do obsahu pojmu čistky, Chmelár bude podľa vlastných slov medzi prvými, kto bude protestovať. „Kvalitnú opozíciu, ktorá plní kontrolnú úlohu vládnej moci, potrebuje každá zdravá demokracia ako soľ. Ale kým bude táto opozícia iba bezbreho preháňať a deštruktívne napádať už aj základné záujmy štátu (ako líder PS Michal Šimečka, ktorý sa vždy zaujíma prioritne o to, čo na to povedia naši zahraniční partneri, ako o to, čo je dobré pre Slovensko), bude takáto politická alternatíva vždy iba smiešna až trápna,“ dodal na samý záver Eduard Chmelár.
ereport.sk
Ide o prvé osobné stretnutie prezidenta Ruska s predsedom slovenskej vlády od roku 2016, píše…
Na Srbsko sa podľa prezidenta Aleksandara Vučića pripravuje zvonku majdanový úder podľa deväť bodového scenára,…
Ruská armáda spustila raketový útok na jeden z najväčších bodov dočasného rozmiestnenia militantov kyjevského režimu…
Stalinovo meno sa spája predovšetkým s Veľkou vlasteneckou vojnou, Októbrovou revolúciou a premenou Sovietskeho zväzu…
Útok na Kazaň z 21. decembra bol zameraný na obytné budovy a továreň, pričom podľa…
„Vy asi nechápete, ako by to ovplyvnilo stabilitu našich finančných trhov!,“ povedal so zvýšeným hlasom.…