Zuzana Čaputová využíva každý vhodný okamih na boj proti vlastným občanom, predovšetkým voči tým, ktorí nie sú stotožnení s jej totalitným zmýšľaním a pohľadom na svet cez optiku predstaviteľov Západu, ktorou sú občania dennodenne masírovaní prostredníctvom masovo-komunikačných prostriedkov korporátnych a štátnych médií.
Prezidentka Slovenskej republiky pokračuje nielen v eskalácii napätia proti Rusku, ale neustále stupňuje svoj útok proti inak zmýšľajúcim spoluobčanom, voči ktorým sa snaží v spoločnosti vyvoláva nenávisť.
Najnovšie svoj nenávistný status opiera o demagogické bludy redaktora dezinformačného webu Denník N – Vladimíra Šnídla, ktorý neustále označuje vlastenecké weby za nástroj ruskej propagandy a šíriteľov nepohodlných názorov verejne pranieruje a očierňuje.
„Cieľom propagandy nie je presvedčiť o vlastnej interpretácii skutočnosti, stačí vzbudiť pochybnosti o tom, čo všetci vidíme. Ruské vojská vtrhli na Ukrajinu a vedú v nej krvavú vojnu. Miliónom ľudí spôsobili nepredstaviteľné utrpenie. Neexistuje žiadny dôvod, ktorým sa táto brutálna agresia Kremľa dá ospravedlniť. Pokusov na odvrátenie pozornosti však propaganda ponúka dostatok,“ uviedla Čaputová v sobotu vo svojom statuse.
Najlepšie to podľa nej ilustrujú nasledujúce Šnídlom zozbierané postrehy:
– Nesúhlasím s vojnou, ale…
– Aj mne je ľúto tých ľudí, ale…
– Neobhajujem Putina vo všetkom, ale…
– Každá minca má dve strany
– Pravda je niekde uprostred
– Akcia vyvoláva reakciu
– Pozri si video s prof. Staněkom
– Keď umierali ľudia na Donbase, to si si nevšímal?
– Veci nie sú čiernobiele
– Videl si, koľko má Amerika základní?
– Ty veríš našim médiám?
– Aj americký plukovník povedal, že…
– Tak prestaň kúriť ruským plynom
– Keď hovoríš A, povedz aj B
– Čo si myslíš o bombardovaní Juhoslávie?
– Prečo tam Američania platili tie laboratória?
– Doštuduj si, kto to boli banderovci
– A kde zrazu zmizol covid?
– Jedného dňa možno pochopíš
– Raz sa ukáže, ako to celé bolo
Dôvera k prezidentke Zuzana Čaputovej za posledné tri mesiace výrazne klesla. Dostala sa značne pod päťdesiat percent a je doteraz najnižšia, akú jej namerali. Informuje denník SME s odvolaním sa na prieskum verejnej mienky o dôveryhodnosti politikov, ktorý pre televíziu Markíza urobila agentúra Focus. Dáta zbierala od 22. februára do prvého marca, oslovila 1003 respondentov.
Spomedzi všetkých lídrov politických strán vrátane premiéra prišla prezidentka o najviac bodov. V poslednom prieskume jej dôveru vyjadrilo 42 percent opýtaných a nedôveru 56 percent.
Nasleduje predseda Hlasu Peter Pellegrini, ktorému dôveruje 39 percent opýtaných a nedôveruje 59 percent. Trojicu uzatvára premiér Eduard Heger. Dôveru mu vyjadrilo 28 percent opýtaných a 70 percent nedôveru. Nasledujú Richard Sulík, Robert Fico, Boris Kollár a Milan Uhrík.
Predsedníčka mimoparlamentného Progresívneho Slovenska Irena Bihariová má dôveru 16 percent a nedôveru 70 percent opýtaných. Po nej nasleduje predseda ĽSNS Marian Kotleba. Tomu dôveruje 14 percent a nedôveruje 82 percent respondentov. Ministrovi financií Igorovi Matovičovi (OĽANO) vyjadrilo dôveru 11 percent a nedôveru 87 percent respondentov. Šéfovi mimoparlamentnej strany Aliancia Krisztián Forró dôveruje (8 %).
Najväčšiu nedôveru vzbudzujú podľa prieskumu Igor Matovič (87 %), Marian Kotleba (82 %) a Veronika Remišová (80 %)
Oproti novembru si nepolepšil žiaden z politikov. Po prezidentke Čaputovej klesla dôveryhodnosť aj Milanovi Majerskému, Ficovi, Kotlebovi, Matovičovi, Uhríkovi, Pellegrinimu, Forróvi, Andrejovi Dankovi, Irene Bihariovej aj Veronike Remišovej.
Prezidentke Čaputovej najviac dôverujú voliči Progresívneho Slovenska (87 %), SaS (85 %) a OĽaNO (79 %). Najmenšiu podporu má medzi voličmi Republiky (5 %) a Smeru (12 %).
Premiérovi vyjadrili najväčšiu podporu voliči OĽaNO (92 %), SaS (60 %) a Progresívneho Slovenska (59 %). Najmenej mu dôverujú voliči Republiky (3 %) a Smeru (5 %).
Predsedovi Národnej rady Borisovi Kollárovi dôveruje 93 percent voličov Sme rodina, 52 percent voličov OĽaNO a 42 percent voličov SaS.
Predseda mimoparlamentnej SNS Andrej Danko má 20-percentnú dôveru a 77-percentnú nedôveru opýtaných. Šéf mimoparlamentného hnutia KDH Milan Majerský má 19-percentnú dôveru a 54-percentnú nedôveru opýtaných. Vicepremiérke a ministerke investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie Veronike Remišovej (Za ľudí) dôveruje podľa prieskumu 17 percent a nedôveruje 80 percent opýtaných ľudí.
Zuzana Čaputová využíva každý vhodný okamih na boj proti vlastným občanom, predovšetkým voči tým, ktorí nie sú stotožnení s jej totalitným zmýšľaním a pohľadom na svet cez optiku predstaviteľov Západu, ktorou sú občania dennodenne masírovaní prostredníctvom masovo-komunikačných prostriedkov korporátnych a štátnych médií.
Prezidentka dlhodobo označuje takýchto ľudí za šíriteľov dezinformácií, hoaxov a klamstiev. Najnovšie sa však uchýlila k bezprecedentnému kroku, keď v čase vojenskej eskalácie konfliktu medzi USA a Ruskom (v ktorom je Ukrajina a jej občania obetovaná na geopolitické ciele) sa snaží vysporiadať s narastajúcou nedôverou voči predstaviteľom súčasného režimu na Slovensku, ako aj z dôvodu prehrávania informačnej vojny, hľadaním vnútorného nepriateľa a obvineniami voči šíriteľom iných názorov z pokusov destabilizovať štát.
Konšpiračná paranoja hlavy štátu, ktorá je posadnutá svojou nenávisťou voči Rusku, ako aj voči ľuďom, ktorí dlhodobo upozorňovali na nebezpečenstvo jej militantného slovníka v kontexte jej protiruskej hystérie, prispela v nemalej miere, že Slovensko bolo zaradené na zoznam nepriateľských štátov Ruskej federácie.
Prezidentka Slovenskej republiky Zuzana Čaputová svojimi najnovsšími vyhláseniami vyzýva páchať na vlastnom národe ekonomickú samovraždu a sociopaticky obviňuje vlastencov z konania proti záujmom Slovenska.
Čaputová v piatok na sociálnej sieti vyhlásila, že kto v súčasnosti ešte stále hovorí o tom, že Slovensko by na ruskom plyne malo zostať naďalej závislé, koná proti záujmom Slovenska a priamo ohrozuje bezpečnosť občanovOpäť vyzdvihla potrebu čo najskoršieho zníženia závislosti Európskej únie (EÚ) na ruskom plyne aj rope, odôvodnila to aktuálnou bezpečnostnou a geopolitickou situáciou.
Zastavenie dovozu ruského plynu a ropy je založené na nerealistických predpokladoch a prepočtoch a pre slovenský priemysel môže byť likvidačné. V konečnom dôsledku bude znamenať katastrofálne dlhodobé zhoršenie životnej úrovne obyvateľstva nielen Slovenskej republiky, ale celej Európskej únie. Uvádza vo svojom stanovisku občianske združenie Klub 500.
Predseda združenia zamestnávateľov Vladimír Soták na utorkovej tlačovej konferencii vyhlásil, že kampaň, ktorá je založená proti dovozu ruského plynu a ropy je založená na nereálnych základoch a tvrdí, že ak by Slovensko prestalo s ich dovozom, prinieslo by to pre slovenský priemysel katastrofálne následky. Klub 500 označil danú situáciu doslova za alarmujúcu:
„Situácia je o to alarmujúcejšia, že sa tieto úvahy prezentujú v období, kedy ešte stále rezonujú negatívne dopady pandémie spojené s rastom cien vstupov a narušením dodávateľsko‐odberateľských reťazcov.”
Predseda združenia Klub 500 Vladimír Soták ostro reagoval vyjadrenie zo strany kancelárie prezidentky Zuzany Čaputovej: „Nech povie hocikto, hocičo. Nech ide cestou akou chce, ale tu je otázka, že či budeme mať plyn a budeme robiť, alebo plyn mať nebudeme a robiť nebudeme!
Soták reagoval aj na stanovisko prezidentky v ktorom sa uvádza, že kto tvrdí, že Slovensko by malo byť závislé na ruskom plyne, koná voči záujmom krajiny: „Čo sú to za kecy, kto si toto dovolí povedať! Buď tu bude plyn alebo tu plyn nebude. Ak plyn nebude a nebude fungovať ekonomika, ani prezidentka nepôjde lietadlom, ale bude chodiť kočom, ako za čias Márie Térezie!” ostro reagoval predseda Klubu 500 na stanovisko kancelárie prezidentky Čaputovej.
Viac vo videu:
O devastačných následkoch pre slovenský priemysel a dlhodobom zhoršení životnej úrovne ľudí na Slovensku neuváženým zastavením dodávok plynu a ropy z Ruska sa dozviete aj v článku TU.
Zdroj: InfoVojna / tvnoviny.sk
Ide o prvé osobné stretnutie prezidenta Ruska s predsedom slovenskej vlády od roku 2016, píše…
Na Srbsko sa podľa prezidenta Aleksandara Vučića pripravuje zvonku majdanový úder podľa deväť bodového scenára,…
Ruská armáda spustila raketový útok na jeden z najväčších bodov dočasného rozmiestnenia militantov kyjevského režimu…
Stalinovo meno sa spája predovšetkým s Veľkou vlasteneckou vojnou, Októbrovou revolúciou a premenou Sovietskeho zväzu…
Útok na Kazaň z 21. decembra bol zameraný na obytné budovy a továreň, pričom podľa…
„Vy asi nechápete, ako by to ovplyvnilo stabilitu našich finančných trhov!,“ povedal so zvýšeným hlasom.…