Vojna v polícii sa môže opäť preniesť aj na parlamentnú pôdu, respektíve i do koalície. Zatýkanie elitných vyšetrovateľov z NAKA aj dočasného šéfa inšpekčnej služby, ktorých súd poslal do väzby, môže mať väčšie dôsledky ako sa teraz zdá.
Problémom môže byť zas a znova paragraf 363 Trestného zákona. Na základe neho totiž pustila Generálna prokuratúra z väzby nielen exriaditeľa SIS Vladimíra Pčolinského, ale i ďalších ľudí. Skúsená právnička Judita Laššáková sa teraz v statuse zamýšľa nad tým, ako to bude s týmto, niektorými politikmi tak kritizovaným, paragrafom v prípade zadržaných vyšetrovateľov.
„Dúfam, že nikomu nenapadne miešať sa do vyšetrovania a púšťať múdra! Pre prípad, že áno, skúste si spomenúť na tieto slová: „Generálny prokurátor nemal konať podľa 363ky, ale mal umožniť Pčolinskému očistiť svoje meno pred súdom!“ Čakám, kto spustí dvojaký meter…“ napísala právnička Judita Laššáková vo svojom krátkom statuse. A má pravdu. Čo teraz predvedú tí, ktorí tak mohutne brojili proti paragrafu 363? Nebude preň ďalší vážny spor v koalícii? Pri tej súčasnej by to nebolo vôbec nič výnimočné.
hlavný denník
Ministerstvo obrany (MO) SR uzavrelo zmluvu na 12 vrtuľníkov Black Hawk. Zaplatí za ne takmer…
Prezident SR Peter Pellegrini očakáva od premiéra Roberta Fica (Smer-SD) bližšie informácie o výsledkoch jeho…
V deň tlačovej konferencie ruského prezidenta Vladimira Putina 19. decembra sa vedúci predstavitelia EÚ zišli…
Rusko malo začať nepriateľské akcie na Ukrajine skôr a nie čakať tak dlho, povedal Vladimír…
Politický analytik Dmitrij Rodionov o tom, kto a z akého dôvodu mohol zabiť veliteľa jednotiek…
Neskoro večer 22. decembra a v noci 23. decembra ruské jednotky zahájili nové útoky. Hlásená…