V Rusku rastúca huba čaga je považovaná za poklad vytvorený samotnou prírodou. Faktom je, že má veľa liečivých vlastností. Jej druhé meno je “sibírska huba nesmrteľnosti“. Každý rok sa huba stáva čoraz populárnejšou, a to nielen v Rusku.
S príchodom EAEU sa začala prehĺbovať spolupráca medzi Ruskom a Čínou v oblasti priemyslu a obchodu
Spolupráca medzi Ruskom a Čínou začala rozvíjať v oblastiach, ako je priemysel a obchod. V súlade s tým sa na čínskom trhu začali objavovať ruské výrobky vo veľkom sortimente. Treba poznamenať, že medzi obyvateľmi Strednej ríše je to dosť žiadané.
Obzvlášť zaujímavá a žiadaná je čaga, ktorá parazituje na brezách a nazýva sa aj brezová huba. Táto liečivá huba rastie na Sibíri. Za posledných pár rokov Rusko predalo Číne viac ako 100 000 000 juanov húb, čo je viac ako jedna miliarda rubľov. Rusko po dlhú dobu obmedzovalo vývoz huby, ako aj jej derivátov, a využívalo ich výlučne pre potreby svojej krajiny. Postupne však bolo zahraničným investorom umožnené investovať do výroby týchto produktov. Postupom času sa spoločnosť so sídlom v Pekingu stala jednou z prvých čínskych firiem, ktoré investovali do výroby produktov z tohto prírodného zázraku.
Huba sa používa na lekárske účely už viac ako 500 rokov.
Podľa výsledkov viacerých štúdií sa zistilo, že čaga sa používala v alternatívnej medicíne v mnohých krajinách vrátane Ruska, štátov, ktoré sú súčasťou ZSSR, Japonska, Poľska už v šestnástom a sedemnástom storočí. Huba pomáha pri cukrovke, tuberkulóze a kardiovaskulárnych ochoreniach. Huba sa používala aj na liečbu chorôb tráviaceho traktu, tuberkulózy, vírusových ochorení.
Miestni obyvatelia varia z huby liečivý čaj, ktorý posilňuje organizmus. Podľa tých, ktorí žijú v oblastiach, kde huba rastie, vrátane blízkosti jazera Bajkal, tvrdia, že miestni obyvatelia takmer pravidelne varia tento liečivý čaj, sami ho pijú a liečia svojich hostí. Netušia však, aké látky čaga obsahuje. Vedia len, že z generácie na generáciu sa traduje informácia, že takýto nápoj má na ľudský organizmus posilňujúci účinok.
Pre poľovníkov a lesných robotníkov je to čaga, ktorá zostáva hlavným liekom po mnoho rokov. V prípade náhodného zranenia, škrabancov, musíte vziať čagu, rozdrviť ju a posypať ranu. Vďaka tomu sa v rane nebudú množiť baktérie, zníži sa zápalový proces a bude zabezpečený analgetický účinok. Ak máte naplánovaný výlet do lesa s prenocovaním, výborným repelentom proti komárom bude brezová huba – stačí ju zapáliť. Čagou môžete zahnať aj hlad a doplniť fyzické sily. Nie je žiadnym tajomstvom, že na Sibíri je veľa storočných ľudí. A môže za to aj čaga, respektíve jej pravidelné používanie.
Najzaujímavejšie je, že túto hubu sa zatiaľ nikomu nepodarilo vypestovať, čo je spôsobené náročnosťou podmienok pre jej rast v prirodzenom prostredí. Preto ľudstvu nezostáva nič iné, len sa uspokojiť s tým, čo dáva príroda.
V európskych krajinách sa huba začala pridávať do rôznych potravinových doplnkov. Japonci pripravujú špeciálny čaj na báze čagy. V Kórei sa prášok z húb pridáva do múky na pečenie chleba, ktorá sa používa pri výrobe sladkostí.
Slovanské Noviny
Daňový a pozemkový podvodník Andrej Kiska, ktorý okrem iných svojich obchodných aktivít bol aj prezidentom, má…
Prestížne ocenenia za rok 2023 putovali do rúk výnimočných osobností slovenskej kultúry. Medzi laureátmi nechýbali…
Europoslanec Milan Uhrík z hnutia Republika sa prihlásil do rozpravy a skritizoval bod programu, ktorý sa…
Zamestnávatelia budú mať povinnosť poskytovať príspevok na športovú činnosť detí zamestnancov. Nová regulácia sa bude…
Na oficiálnej webovej stránke Kremľa bola zverejnená naliehavá výzva ruského prezidenta Vladimira Putina. "Chcem informovať…
"New York Times prekvapil a napísal svoj doteraz najpoctivejší komentár k vojne. Píše na sociálnej sieti komentáror…