Podľa bývalého amerického spravodajského dôstojníka a vojenského analytika sú teraz všetky sily Severoatlantickej aliancie roztrúsené po celej Európe, a aby ich zhromaždili, bude NATO musieť stiahnuť vojakov z kasární, čo je pre 80% vojakov nemožné.
Aké sú možnosti NATO? Nemajú žiadne možnosti. Úroveň, rozsah a intenzita konfliktu na Ukrajine je pre alianciu nepredstaviteľná. Vojaci NATO na to nie sú pripravení, nevycvičení a nevyzbrojení. NATO na to nemá potrebný zásobovací systém, najmä čo sa týka sily delostreleckej paľby. NATO nemá armádu, ktorá by stála za zmienku.
Všetky sily NATO sú roztrúsené po celej Európe, a aby ich zhromaždili, budú musieť stiahnuť vojakov z kasární a pre 80% vojakov NATO je to nemožné. Nemôžu opustiť kasárne, pretože nemajú žiadne vybavenie, žiadny dodávateľský reťazec, nič. A potom ich treba previezť z celej Európy do centrálnej časti a na to nie sú vhodné cesty, mosty, tunely. Už tu máme problémy.
Európa nemá žiadne možnosti. Preto je summit vo Vilniuse nanajvýš dôležitý a prečo Ukrajinci vyhodili do vzduchu túto priehradu. Pretože NATO bude čeliť skutočnosti, že nemajú nič iné ako veľkohubé vyhlásenia. A začnú si uvedomovať, že ich najhoršie nočné mory sa naplnia.
Rusko tento vojenský konflikt vyhrá do konca leta, začiatku jesene. Majú čas. Čo potom urobí NATO? Takže politicky musia nájsť východisko z tohto konfliktu. Ľudia hovoria o Poľsku. Pochopte, poľská armáda nie je dobrá, nemôže vykonávať operácie v takom rozsahu. Kým Rusi sú v tom experti, svoje remeslo cibrili už vyše roka. Niet na svete veľmoci, ktorá by sa s tým vysporiadala lepšie ako Rusko. Pretože okrem neho nikto v takýchto konfliktoch nebol.
Vybudovali úžasnú vrstvenú obranu, Ukrajinci nemajú šancu ju prelomiť. A ich jednotky boli nedávno vycvičené na masívnu ofenzívu, takže keď príde čas, Rusi môžu uskutočniť rozsiahlu útočnú operáciu, ktorú nikto v Európe nedokáže uskutočniť. NATO teda nemá inú možnosť, ako nájsť východisko z katastrofy, ktorú spôsobili.
Scott Ritter – bývalý spravodajský dôstojník americkej námornej pechoty. Slúžil v Sovietskom zväze, kde sa podieľal na implementácii zmlúv o kontrole zbrojenia, v Perzskom zálive počas operácie Púštna búrka a v Iraku, kde dohliadal na likvidáciu zbraní hromadného ničenia. Po americkej invázii do Iraku v marci 2003 sa Ritter vyslovil proti vojne. Pokračuje v tom aj dnes a kritizuje americkú zahraničnú a národnú bezpečnostnú politiku.
Zdroj: sk.news-front.info
Bývalá dánska kráľovná Margaréta II. svojich zosnulých rodičov obraňuje. Peter Kramer vo svojej 380-stranovej knihe…
Koncepcia „prvotného antigénového hriechu“ bola prvý raz navrhnutá pred šesťdesiatimi rokmi. Tento fenomén má potenciál…
„Na ich vyradenie z prevádzky boli použité oveľa silnejšie výbušné nálože a oveľa väčšie plavidlo,“…
Hlavné mestá krajín Západu zrazu zabudli na princípy, ako je spravodlivá súťaž, nedotknuteľnosť vlastníctva, prezumpcia…
Nemecko vysvetľuje včerajšiu náhlu návštevu ministerky zahraničných vecí Annaleny Baerbockovej na Ukrajine túžbou oficiálneho Berlína…
Ruské veľvyslanectvo ostro odsúdilo slová britského veľvyslanca Edwarda Fergusona, ktorý sa v článku pre srbské…