V relácii Bez cenzúry sa s bývalým riaditeľom STV (dnes STVR) zhováral Jozef Hübel. Štefan Nižňanský bol posledným riaditeľom ešte nezlúčenej televízie s rozhlasom – STV ale aj poslancom Národnej rady.
Miloslavu Zemkovú s Ľubošom Machajom – bývalé vedenie verejnoprávnej televízie, otvorene nazýva zločincami. Povedal aj to, že do manažovania televízie by sa dnes už, vzhľadom na svoj vek, nepúšťal.
Bývalé vedenie verejnoprávnej televízie a rozhlasu, Miloslavu Zemkovú s Ľubošom Machajom otvorene nazýva zločincami. Prečo? Preto, že podľa neho páchali vedome zlo. Upozornil aj na to, že mnohokrát o ňom v diskusiách, ako o bývalom riaditeľovi hovorili, ale Ľ. Machaj ako riaditeľ RTVS ho do žiadnej z týchto diskusií nepozval.
Štefan Nižňanský má Ľ. Machajovi a M. Zemkovej za zlé to, že svojho času nasilu vytiahli kdesi zo „šuflíka“ projekt zlúčenia rozhlasu s televíziou. Dôvodom bolo podľa neho to, že bol ako osoba on sám politicky neprijateľný, nepohodlný. A tak pripravili zákon o zlúčení televízie a rozhlasu.
Dôvodom je podľa Nižňanského aj to, že si „dovolil“ vyhrať obrovský, 11 rokov sa ťahajúci súdny spor. Išlo o spor so Štúdiom Beta. Čiastka o ktorú sa nakoniec súdilo, sa prieťahmi a trvaním rokov vyšplhala z necelých 800 tisíc korún na 3,5 miliardy SK. Ak by tento spor Slovenská televízia prehrala, išla by do likvidácie. Napriek úspešnému výsledku súdneho sporu, aj tak prestala STV existovať… urobilo sa to politicky.
Zlúčenie urobil podľa bývalého riaditeľa veľa zla a nemalo žiaden pozitívny zmysel. Nižňanský RTVS vyčíta aj aktivistických redaktorov a relácie v ktorých nebola zastúpená názorová pluralita a rôznorodosť. Konkrétne s moderátorom relácie Jozefom Hübelom spomenuli napríklad reláciu Michala Havrana, kde sa nikdy ľudia z iného, ako moderátorovho názorového spektra neobjavujú.
Podľa Š. Nižňanského, nová verejnoprávna inštitúcia, STVR, sa musí vrátiť k zákonnosti. „Zákon predpisuje verejnoprávnej televízii ale aj komerčných televíziám, čo môžu a čo nesmú,“ upozornil. Hovorí aj o tom, že to, čo sa deje dnes, že moderátori, ktorých z nejakých dôvodov z televízie vyhodia, sa chodia sťažovať do médií a ostatné médiá im preukazujú súdržnosť, sa nikdy predtým nedialo. Keď porušili jeho ľudské a ústavné práva a vyhodili ho z STV, vtedy sa ho nezastal nikto, upozornil. Ide tu teda o politiku a to „zastávanie sa“ novinárov platí len pre istú skupinu politicky „správne“ orientovaných. Š. Nižňanský si myslí, že ešte raz príde opätovne k rozdeleniu verejnoprávneho rozhlasu a televízie. Povedal aj to, že do manažovania televízie by sa dnes už púšťať, vzhľadom na svoj vek, nechcel.
/ ereport.sk /
Ide o prvé osobné stretnutie prezidenta Ruska s predsedom slovenskej vlády od roku 2016, píše…
Na Srbsko sa podľa prezidenta Aleksandara Vučića pripravuje zvonku majdanový úder podľa deväť bodového scenára,…
Ruská armáda spustila raketový útok na jeden z najväčších bodov dočasného rozmiestnenia militantov kyjevského režimu…
Stalinovo meno sa spája predovšetkým s Veľkou vlasteneckou vojnou, Októbrovou revolúciou a premenou Sovietskeho zväzu…
Útok na Kazaň z 21. decembra bol zameraný na obytné budovy a továreň, pričom podľa…
„Vy asi nechápete, ako by to ovplyvnilo stabilitu našich finančných trhov!,“ povedal so zvýšeným hlasom.…