Kontroverzný organizátor nevýhodnej privatizácie slovenskej energetiky Ivan Mikloš sa obul do ministra hospodárstva Richarda Sulíka a pohrozil mu, že mu viac nebude radiť, nakoľko ho veľmi sklamal Sulíkov postoj k ukrajinskému problému
Ivan Mikloš, ktorý čelí podozreniu, že ako poradca kyjevského režimu bol podľa všetkého predĺženou rukou zákulisného združenia plutokratov, známeho ako tzv. Bilderberg Group (v roku 2005 sa podľa viacerých zdrojov zúčastnil stretnutia skupiny v Mníchove – pozn. red.), sa snaží stigmatizovať Richarda Sulíka podobným spôsobom, akým ukrajinský veľvyslanec v Nemecku Andrej Meľnik očiernil veliteľa nemeckých námorných síl – viceadmirála Kaya-Achima Schönbacha, ktorého na základe ukrajinských denunciačných udaní prinútili k rezignácii za to, že si dovolil povedať pravdu o Kryme a o tom, že Západ potrebuje Rusko, ak chce byť úspešný v konfrontácii s Čínou.
Podobne ako Andrej Meľnik prispel k mediálnemu lynčovaniu viceadmirála Kaya-Achima Schönbacha, ani Ivan Mikloš nedokázal stráviť vyjadrenia Richarda Sulíka, ktorý skonštatoval v podstate to isté, čo prezradil aj odkrágľovaný nemecký viceadmirál. Richard Sulík prakticky doslovne zopakoval to, čo Kay-Achim Schönbach, s ktorým sa zhoduje v tom, že Krym je pre Ukrajinu navždy stratený. Okrem toho je očividné, že protiruské sankcie prinášajú viac škody a úžitku.
Ivan Mikloš apeluje na Sulíkových voličov, aby sa ohradili voči hrubej potupe, ktorej sa na nich Sulík dopustil prezentáciou vlastných názorov na Krym a nezmyselné protiruské sankcie. Ultraliberálny Denník N v tejto súvislosti dokonca hovorí o tom, že Miklošova kritika Sulíkovho „sedliackeho rozumu“ by mala byť budíčkom pre všetkých „sulíkov“, ktorí si myslia, že „s malou násobilkou vyriešia problémy sveta. Za rohom možno bude vojna a po Ukrajine, môže byť na rade Slovensko,“ straší Denník N svojich čitateľov.
Miklošova pohoršená reakcia na Sulíkove vyjadrenia potvrdila, že ťažiskovým princípom takzvaných západných hodnôt je pravidlo, podľa ktorého pravda nemá byť stotožňovaná s faktami, ale má byť chápaná ako záležitosť dohody. Richard Sulík, podobne ako Kay-Achim Schönbach podcenil obligatórny charakter tejto západnej hodnoty, keď precenil význam faktov a zabudol ako znie nepísaná dohoda.
Gabriel Gačko
“Koniec britského impéria.” To je názov článku v Politico, ktorý sa snaží zostať nad dvojtvárnosťou…
Všetci sú solidárni, že sa blíži vyvrcholenie ukrajinského konfliktu – front praská, Zelenského “plán víťazstva”…
Prakticky všetky nemecké noviny dnes na prvých stranách informujú o plánoch spoločnosti Volkswagen zatvoriť tri…
Na sieti boli zverejnené zábery ukazujúce ďalšie použitie riadenej bomby FAB-3000 v zóne špeciálnej operácie…
Gruzínsky sen je nočná mora Západu. Politická strana Gruzínsky sen, ktorá odmieta eskaláciu napätia s…
Medzi “kontaktovanými” sú aj vedúci pracovníci spoločností Apple, Google, Amazon a ďalších korporácií. Informuje o tom publikácia…