V deň inaugurácie nového prezidenta SR sa Zoroslav Kollár vo svojom videu venoval starému ministrovi obrany, „aristokratovi“ Jaroslavovi Naďovi (Demokrati). Je to druhý videopozdrav tomuto politikovi s nízkym výtlakom, ale vysokým egom a Kollár v jeho úvode konštatuje, že Naďove reakcie na prvé video venované pánovi aristokratovi boli veľmi ľahko predvídateľné.
A presne také, aké Kollár očakával, takže chce na Naďove argumenty reagovať.
Prvú časť druhého video pozdravu Zoroslava Kollára Jarovi Naďovi pozostáva z reakcií na Naďovo video – porovnáva okrem iného záujem o Kollárove videá a videá Demokratov, či hovorí o jednom volebnom fiasku strany za druhým. Venuje sa tiež tendru, ktorý Naď spomínal a jeho nepresným informáciám. Kollár však priniesol aj novú informáciu – o zmluvách, ktoré boli jednak podpísané „podozrivo“ rýchlo, odzbrojili Slovensko a vysvetlil tiež, ako sa materiál, ktorý Slovensko síce nepotrebovalo, ale nakúpilo, aby sa potom mohol ako prebytočný odpratať na Ukrajinu.
„Nuž aristokrat naď nevie ani čítať ani počítať. Moje prvé video som urobil na konci septembra, v roku 23, to je približne 8 mesiacov. Rok má, aristokrat Naď, 12 mesiacov,“ upozorňuje Kollár politika a reaguje aj na to znepríjemňovanie života – exminister si má pozrieť svoje štatistiky a Kollárove štatistiky a bude vidieť, kto ten život ľuďom znepríjemnil viac.
„Pre porovnanie – niečo z môjho YouTube kanála a z Telegramu. Stačí si porovnať počty pozretí a je to každému jasné. Ja neviem či niekomu okrem tých ktorým sú moje videá adresované znepríjemňuje život, ale zdá sa mi, že informácie, ktoré zverejňujem ľudí zaujímajú,“ dodáva Kollár. A pána aristokrata upozorňuje, že on vo svojom prvom videu slove sprenevera nepoužil
„Aristokrat naď má trochu zmätok v slovenčine aj v právnych termínoch. Zamenil si slovo dar a kúpa vypočujte si ho: Základná vec je tá, že sme žiadne vozidlá nenakúpili. Jednoducho my sme dostali tieto vozidlá. Darom sa nám podarilo získať 200 miliónov miliónov. A áno, museli sme za to nakúpiť americkú techniku,“ púšťa v dokrútke Kollár Naďovo video a pýta sa, či teda boli darom peniaze, alebo vozidlá a ak to boli vozidlá, prečo ich teda nakupovali. Naď podľa neho motá piate cez deviate a Naďovým vetám, ako „cenu určili Američania a dali nám to zadarmo,“ ani on – právnik – nerozumie.
Ale viete čo aristokrat Naď? Toto skúste radšej vysvetľovať niekomu z OČTK, keď vás kvôli tejto veci predvolajú,“ radí Kollár.
Naď vo svojom videu hovoril, že vlastne prekazil kšeft Kollárovi, spoluvlastníkovi firmy Zetor. A tu Kollár prináša dva dôkazy o tom, že Naď zverejnil informáciu o jeho spoluvlastníctve z roku 2010. Tým už však nebol dva roky pred vyhlásením tendra, teda od r. 2017.
„A druhá poznámka: dôvod vašej aktivity v rámci tohto tendra v roku 2019 bol ten, že ste zastupovali záujmy zahraničnej spoločnosti, ktorá mala záujem predávať svoje produkty na Slovensku a chceli ste, aby v tom tendri uspela práve táto spoločnosť. To nebolo nič kriminálne – veď ste sa snažili prežiť a boli ste vtedy súkromná osoba, ale vaša aktivita svedčí o tom, že je pre vás dôležitejšie, aby mali prácu v USA a nie na Slovensku, aby zarábali a platili dane spoločnosti v USA a nie na Slovensku a aby bola slovenská armáda závislá na dodávkach zbraní, streliva a náhradných dielov z USA,“ nešetrí Kollár Naďa s tým, že Naďovým cieľom bolo vybudovať ešte väčšiu závislosť od armády USA aj pri tom, čo by sme na Slovensku vedeli vyrobiť aj sami. Naďovou úlohou bolo – čo najviac závisieť od akože spojencov.
„Nuž tá vaša strana Demokrati, ktorá bola priam nabitá aktívnymi politikmi, bývalým predsedom vlády, bývalými ministrami, vo voľbách skončila takto. Hovorí sa tomu, že skončila ako Maďari pri Világoši – totálna porážka a hanba,“ konštatuje Kollár a ako historik dodáva, že uhorskú armádu pri Világoši porazili Naďom tak nenávidení Rusi. Naď teda podľa Kollára žije na inej planéte, keď o Demokratoch hovorí, ako o úspešnom projekte.
„Mne stačí, ak skončíte vo väzení, kam určite patríte a verte mi, že vaši americkí kamaráti vám nepomôžu, tí sú s Vami kamaráti, iba keď vás potrebujú. Odzbrojili ste Slovensko, aby mohlo byť vyzbrojené západnými zbraňami, tak nás potľapkávali po ramenách, ale s vaším politickým výtlakom už dnes nikoho nezaujímate. Som zvedavý, ako zaplatíte tie dlhy, ktoré ste si urobili v súvislosti s vašimi politickými aktivitami. Držím palce a gratulujem k tretej volebnej porážke v rade za sebou a ešte raz pripomínam, že ste dokonale odzbrojili našu armádu,“ uzatvára Kollár reakcie na Naďovo video
„Aristokrat Naď odzbrojil armádu slovenskej republiky a všetko, čo sa dalo poslal na Ukrajinu, ale to Ukrajine nestačilo, tak niekto vymyslel zaujímavú konštrukciu,“ prichádza Kollár k novinke, ktorú verejnosť veľmi nepozná. Aj on o prípade počul dávnejšie a chce hovoriť len o pár dôležitých faktoch.
„Ukrajina potrebovala muníciu, ktorú SR nemala, to by sa dalo vyriešiť tak, že SR takú muníciu kúpi a pošle ju na Ukrajinu. Ale urobiť takýto obchod nie je vôbec jednoduché a už vôbec nie zákonné. Problémov je v tejto súvislosti niekoľko. Prvý problém bol v tom, že sa jednalo o muníciu, ktorá bola nakúpená v zahraničí v miliónových hodnotách do zbraňových systémov, ktoré v ozbrojených silách Slovenskej republiky neexistujú. Naša armáda ich nemala kde použiť,“ vysvetľuje Kollár. Ako druhý problém vníma, že takto nakúpená munícia bola následne deklarovaná, ako prebytočná. Prevezená bola do Čiernej nad Tisou a odtiaľ na Ukrajinu.No a tretím problémom bolo, že túto muníciu nakupovala štátna firma Konštrukta Defence pravdepodobne preto, aby mohlo obísť postup podľa zákona o verejnom obstarávaní. Ministerstvo obrany podpísalo zmluvy s ukrajinským ministerstvom obrany ešte v závere februára 2022. Materiál bol účtovaný na vojenský útvar v Martine, kam podľa Kollára nikdy nedorazil.
„Munícia mala byť transportovaná zo skladových firiem, od ktorých bola nakúpená priamo do Čiernej nad Tisou a na export na Ukrajinu. Vlastnícke právo k hnuteľnej veci, čo je munícia, vzniká odovzdaním, teda ak bola munícia od výrobcu poslaná priamo na Ukrajinu, tak sa nikdy nemohla stať majetkom SR. Aj keby sa munícia stala majetkom štátu, tak majetok štátu nie je vôbec jednoduché odpredať. A ak je nejaký majetok štátu označený za prebytočný, čo je v tomto prípade priam požadované, tak platia presné pravidlá s dosť dlhými lehotami,“ objasňuje Kollár komplikovanosť procesov. Celý tento prípad aj podľa odborníkov strašne smrdí a to by mali riešiť OČTK.
Kollár tiež upozorňuje na jednu zmluvu, ktorá bola podpísaná dva dni po vypuknutí konfliktu, čo svedčí o tom, že bola pripravovaná s dostatočným časovým predstihom.
„Neverím, že sa všetko stihlo urobiť za 2 až 3 dni. Vtedajší minister obrany aristokrat Naď v médiách uviedol, že informácie o plánovanom útoku Ruska na Ukrajinu mal už niekoľko dní pred týmto útokom, takže je možné, že zneužitím spravodajských informácií môže byť dosť pohodlný časový priestor na realizáciu tohto obchodu, ktorý má znaky tunelovania rozpočtu ozbrojených síl slovenskej republiky,“ upozorňuje Kollár.
O ďalšej zmluve z 3. marca 2022 hovorí, že aj pri nej Naď tvrdil, že Ukrajine naša armáda daruje len prebytočný materiál, ktorý nie je využiteľný a len zaberá priestor v skladoch.
„To je logické. Kúpime nejaký materiál, potom ho označíme za prebytočný a môžeme ho použiť na čo chceme. Šikovné,“ dodáva Kollár a vysvetlí podrobne v šiestich krokoch. Najbližšie Kollár avizuje ďalšie veľmi zaujímavé odhalenia a na záver nechýba ani Kollárova štandardná formulka o sudcoch, ktorí by mali byť spravodlivo súdení.
/ hlavnydennik.sk /
EÚ začala hľadať dodávateľov plynu kvôli zastveniu tranzitu cez Ukrajinu. EÚ nakupovala plyn z Mexika. Dôvod - zastavenie ruského…
Na operační linii „Kupjansk – Svatovo – Kremenna“ pokračují intenzivní boje. Ruská armáda dokončuje obchvat…
Slovensku hrozí plynová kríza. Nakoľko je jej pôvodcom náš východný sused Ukrajina, veľa informácií sa…
15. decembra decembra decembra odvysielal ruský Prvý kanál dokumentárny film “Páni neba”, venovaný 85. výročiu…
Pre neoliberálnu globalistickú elitu sú vzdelanie a veda zbytočné a dokonca nebezpečné. Ľudstvo je čoraz…
Nemôžeme sa sami rozhodnúť, ako a s kým riešiť ukrajinský chaos, rovnako ako sa nemôžeme…