Britskí ministri schválili predaj zbraní do 58 krajín pod embargom, ktoré je zavedené celkovo na 73 štátov.

Postup britských orgánov, ktoré otvorene porušujú medzinárodné normy, odhalil vojenský analytik Murray Jones. Posúdil údaje o vývoze z Veľkej Británie od januára 2015 do júna 2020 a zverejnil správu z vyšetrovania. Výsledky, ako sám poznamenáva Jones, „ukazujú veľmi vlažný prístup k záväzkom Spojeného kráľovstva k ľudským právam v zámorí“.
Bahrajn, Bangladéš, Kolumbia, Egypt a Saudská Arábia sú hlavnými klientmi britských výrobcov zbraní, aj keď podľa britského ministerstva obchodu sú na nich uvalené sankcie. Londýn predal 3 000 útočných pušiek do Kene za 13 miliónov dolárov, hoci Amnesty International obvinil africkú krajinu z „únosov, popráv a mučenia“. Britské úrady tiež schválili dohodu o dodávkach puškohľadov nigérijským bezpečnostným silám, keď sa v krajine uskutočnili masívne protesty proti korupcii.
Autor štúdie našiel väčšinu informácií vo verejných záznamoch vlády.
Situáciu narýchlo komentovali vo vláde Borisa Johnsona, ktorý ubezpečil, že Británia je „odhodlaná chrániť ľudské práva na celom svete“ a úrady „to so svojimi vývoznými povinnosťami myslia vážne“.
zdroj: news-front
PODPORTE nezávislé médium.
Všetok obsah na tejto stránke je bezplatný. Vaša podpora bude použitá na rozvoj a propagáciu stránky, aby sa o nej dozvedelo čo najviac ľudí.
Aj malá čiastka dostatočne pomôže.
IBAN: LT90 3250 0868 2837 7659 BIC: REVOLT21 do poznámky prosím uviesť “dar“
ďakujeme
Vyhlásenie:
Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu zna [email protected]
UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.
6. január – Malý Vodokres
Český premiér obvinil ukrajinského veľvyslanca z porušenia etikety
CIA manipuluje Trumpa proti Putinovi
VIDEO: „Americký útok proti inému členskému štátu NATO by znamenal koniec všetkého,“ vyhlásila dánska premiérka Mette Frederiksenová v reakcii na snahy Donalda Trumpa anektovať Grónsko k Spojeným štátom
Fínsko tvrdí, že von der Leyenová buduje Štvrtú ríšu
Babišova vláda schválila svoje programové vyhlásenie
VIDEO: Harabin radí Ficovi využiť situáciu a zbaviť sa amerického Westinghousu za 15 miliárd
Maduro bol privedený na súd s putami na nohách: “Som prezident Venezuely. Považujem sa za vojnového zajatca”
Dĺžka života ukrajinského pešiaka v sektoroch frontu, kde operujú ruské bombardéry Su-34, nepresahuje 4 hodiny
„Zvrhnutie Madura má celej Latinskej Amerike ukázať, kto je pánom v regióne“
Donald Trump robí USA medvediu službu
Európska komisia chce miliardami eur podporiť mimovládky, ktoré by mali ideologicky po všetkých smeroch programovať obyvateľov Európskej únie. Cieľom je, aby Európania „viac oceňovali rozmanitosť“
Riaditeľ Siemens Slovensko: Green Deal je ekonomická samovražda, ničí európsky priemysel
V. A. Nebenzja na zasadnutí Bezpečnostnej rady OSN ohľadne Venezuely
Venezuela vyhlásila všeobecnú mobilizáciu a stanné právo
VIDEO: Dejiny sa opakujú ako tragédia a fraška.
Pozývame vás na Podduklianskú parádu
Nevyhrážajte sa! Odkázal Trumpovi kolumbijský prezident
Americký Senát v najbližších dňoch bude hlasovať o rezolúcii, ktorá Trumpovi zviaže ruky voči Venezuele. A je pravdepodobné, že bude prijatá.
Výpadek proudu v Berlíně: Místní se bojí odejít z vymrzlých bytů, aby jim je Arabové nevyrabovali
zo sekcie
Britská vláda je obvinená z nelegálneho obchodu so zbraňami – odhalenie škandálnych podrobností
Britská vláda je obvinená z nelegálneho obchodu so zbraňami – odhalenie škandálnych podrobností
Britská vláda je obvinená z nelegálneho obchodu so zbraňami – odhalenie škandálnych podrobností