Predseda parlamentu a hnutia Sme rodina hovoril aj o možnom zoštátnení slovenských elektrární.
Boris Kollár tvrdí, že Slovensko bude mať na zimu dosť plynu v zásobníkoch, súhlasil však s pripomienkou Petra Pellegriniho, že v prípade odstávky dodávok z Ruska môžeme mať problém.
V televízii Markíza predseda hnutia Sme rodina povedal, že kašle na pravidlá Európskej únie a v prípade komplikácií so zásobami na najbližšiu sezónu by Slovensko robilo všetko pre to, aby nemuselo posielať plyn západným krajinám, ktoré si ho v našich zásobníkoch uložili.
Predseda parlamentu a hnutia Sme rodina hovoril aj o možnom zoštátnení slovenských elektrární. Podľa Kollára bude nutné posielať energeticky chudobným rodinám energetické šeky, ale o konkrétnych návrhoch sa ešte len rokuje.
Novým ministrom hospodárstva by mal byť podľa neho odborník v energetike. O jednom mene hovoria, ale bližšie ho nekonkretizoval. Poslanec OĽaNO a predseda parlamentného hospodárskeho výboru Peter Kremský nie je podľa Kollára vhodným kandidátom, podľa neho má ísť vzhľadom na aktuálnu situáciu o odborníka z oblasti energetiky.
Kollár (Sme rodina) pripúšťa, že sa koaličná kríza nakoniec skončí menšinovou vládou. Od nového ministra spravodlivosti bude chcieť, aby dotiahol exekučnú amnestiu do konca volebného obdobia. Vyhlásil to v relácii Na telo, v ktorej bol hosťom spolu s predsedom strany Hlas Petrom Pellegrinim.
Kollár kritizoval stranu SaS za to, že o zvýšení cien energií o 101 % informovali až teraz. „Na poslednej vláde sa dozvieme, že realita je úplne iná,“ konštatoval. Riešením sú podľa neho tvrdé opatrenia. „Musíme stropovať ceny elektrickej energie nielen pre rodiny, ale aj pre podnikateľov.“ Možným riešením je podľa neho aj zoštátnenie elektrární.
Opozícia tiež varuje pred nedostatkom plynu. Peter Pellegrini nesúhlasí so slovami ministra hospodárstva, že plynu máme na zimnú sezónu dostatok. To podľa neho platí iba v prípade, že nám bude stále pritekať plyn. Narážal tak na zásoby plynu rezervované tretími stranami. Podľa Kollára má štát nástroje na to, aby plyn neodchádzal za hranice.
Šéf Hlasu a predseda parlamentu sa zhodli, že možným postupom pri získaní ďalšieho plynu je rokovanie s Maďarskom. “Nepleťme do toho vojnu,” vyhlásil Peter Pellegrini.
Zdroj: refresher.sk / tvnoviny.sk
Ide o prvé osobné stretnutie prezidenta Ruska s predsedom slovenskej vlády od roku 2016, píše…
Na Srbsko sa podľa prezidenta Aleksandara Vučića pripravuje zvonku majdanový úder podľa deväť bodového scenára,…
Ruská armáda spustila raketový útok na jeden z najväčších bodov dočasného rozmiestnenia militantov kyjevského režimu…
Stalinovo meno sa spája predovšetkým s Veľkou vlasteneckou vojnou, Októbrovou revolúciou a premenou Sovietskeho zväzu…
Útok na Kazaň z 21. decembra bol zameraný na obytné budovy a továreň, pričom podľa…
„Vy asi nechápete, ako by to ovplyvnilo stabilitu našich finančných trhov!,“ povedal so zvýšeným hlasom.…