K ostro liberálnou scénou sledovanej vražde dvoch ľudí z LGBTI komunity sa vyjadril do hĺbky problematiky po klišé politických stanoviskách aj poslanec Ľuboš Blaha (Smer-SD).
Na prvom mieste poukázal na nenávistné reakcie Zuzany Čaputovej a liberálnych médií, ktoré ukazujú, že sú veľmi podobní tým, ktorých kritizujú – „sú opačným extrémom a majú v sebe tú istú dávku nenávist“.
Pripomína, že nebolo to tak dávno, keď sa fanatický fanúšik Zuzany Čaputovej, stredoškolský študent Emil Hodál, vyhrážal svojim názorovým oponentom, že ich bude strieľať.
Vtedy nebolo počuť Zuzanu Čaputovú, že by sa rozčuľovala nad nenávistnými prejavmi na internete. Nič nepovedala, ani keď denník Sme označoval neočkovaných Slovákov za „svine“, ktoré majú „kvičať ako na bitúnku“.
Podľa neho bola ticho, keď liberálne médiá označovali ľudí s iným názorom za dezolátov. Alebo keď Naď označoval Slovákov za opice. A Krúpa za luzu. A keď slušnoľudia stavali šibenice na námestiach. A tak ďalej.
Sama kričala, ako nerozumie slovenskému národu, sama šírila primitívnu nenávisť voči Rusom a vyzývala k zbrojeniu, násiliu, vojne… A dnes ukazuje prstom na iných, že ona za nič nemôže, vraj to tí iní politici šíria nenávisť. Že sa nehanbí, konštatuje opozičný politik.
Podal si aj mediálnu scénu. „Liberálni fanatici z Aktualít, ktorí dennodenne šíria primitívnu nenávisť voči Smeru, dnes takisto kričia, že za všetko môže niekto iný – tragéd Bárdy samozrejme nezabudol ani na Roberta Fica a mňa. No jasné, my môžeme aj za výbuch sopky Tonga – že už im to nie je trápne. Asi by z nich ubudlo, keby sa aspoň raz politicky nepriživovali na nejakej vražde“.
Blaha porovnáva, že podľa ich vlastnej logiky, ktorú používali pri vražde Kuciaka, by mala po vražde na Zámockej odstúpiť vláda – veď vražda sa stala počas jej výkonu. „Takže za to vlastne môžu oni – to aspoň tvrdili slušnoľudia o nás“.
Poslanec argumentuje, že takéto extrémne činy mladých ľudí sú dôsledkom odcudzenej liberálnej kultúry – dejú sa pravidelne v USA a v ďalších západných krajinách, odkiaľ pribúdajú správy o streľbe v školách či extrémistických útokoch. Žiaľ, dorazilo to už aj sem.
„Za socializmu tu nič také nebolo. Bol tu poriadok, štát mal autoritu, polícia mala zločin pod kontrolou… A dnes akurát Hamranovci prenasledujú opozíciu a kriminalizujú ľudí, čo chcú mier. Keby sa radšej starali o bezpečnosť Slovákov, darmo dnes budú ukazovať prstom“.
My ako politici musíme odmietnuť nenávisť voči ľuďom – nielen voči menšinám, ale aj voči väčšine.
Paušálna nenávisť voči Slovákom, ktorú šíria liberálne kaviarne, je rovnako zvrátená a nič nerieši, iba roztáča špirálu hejtu. Prestaňte s lynčovaním – stačilo.
Už počúvam ideologické nezmysly o tom, že za extrémistický čin môže celé Slovensko, lebo Slováci nie sú nadšení z dúhových tém – takúto lacnú liberálnu propagandu musíme hneď v zárodku odmietnuť a jej nositeľov označiť za extrém. Vrátane prezidentky Čaputovej, upozorňuje na metódu hľadania vinníkov a hádzanie všetkých do jedného vreca.
Oznámil, že to, čo Slovensko potrebuje, nie je zastrašovanie ľudí s iným ako liberálnym názorom, ale menej mediálnej nenávisti, liberálneho šovinizmu a odcudzujúceho individualizmu, ktorý plodí stratených mladých ľudí bez elementárnej empatie a s násilnými sklonmi.
„Potrebujeme silné rodiny, humánnu výchovu, ľudskú solidaritu a normálne medziľudské vzťahy – a nie dokola pokriky rozzúrených Čaputových o tom, akí sme všetci dezoláti, akí strašní sú všetci, čo s nimi nesúhlasia a aká super je vojna“.
Slovensko podľa neho nepotrebuje viac liberálneho odcudzenia, ale viac spolupatričnosti. Vraždy, akú zažilo Slovensko na Zámockej, sa najčastejšie dejú v liberálnych odcudzených spoločnostiach, ktoré sú hlboko rozpoltené – preto potrebujeme budovať silnú národnú a sociálne spravodlivú komunitu bez liberálnych aj konzervatívnych extrémov.
Tí, čo dnes najviac politizujú vraždu dvoch ľudí na Zámockej, nesú najväčšiu zodpovednosť za nenávisť v slovenskej spoločnosti.
„A mňa osobitne mrzí, ako zase nezvládla svoju úlohu prezidentka Čaputová. Zase len vyrýva a nenávidí. Zase sa správa ako extrémista“.
Prestaňte s tým neustálym politickým hejtom, madam a urobte to, čo má urobiť každý slušný človek – vyjadriť ľútosť nad strašným činom, odsúdiť násilie a vyzvať Slovákov k zmiereniu. Tak by to urobil skutočný prezident, konštatuje na záver status na platforme Telegram Ľuboš Blaha.
skspravy
Adresnosť na spôsob štvrtej vlády Roberta Fica (Smer-SSD) znamená 9 výjazdových rokovaní vlády, viac, ako…
O imunite Ursuly von der Leyen môže rozhodnúť belgický súd: ak by bolo rozhodnutie nepriaznivé…
Gruzínsko hovorí o hrozbách z Európy kvôli Rusku.„Gruzínsky sen“: Európsky parlament môže požadovať, aby Tbilisi začalo vojnu s…
Na Slovensku by mohli vzniknúť Národné obranné sily, nahradiť by mali aktívne zálohy ozbrojených síl.…
Ukrajina potrebuje konkrétne bezpečnostné záruky – reagoval ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v stredu na vyjadrenie…
Premiér SR Robert Fico (Smer-SD) požiadal ministra zdravotníctva Kamila Šaška (Hlas-SD), aby urgentne s okamžitou…