Monika Beňová prijala pozvanie do relácie Bez cenzúry.
Rozhovorila sa o snahe slovenských liberálnych poslancov poškodiť Slovensko, aj o praktikách Európskeho parlamentu a Európskej komisie. Je prijímaný iba jeden, ten „správny“ názor a európske inštitúcie už úplne ovládli aktivisti.
V prvej časti rozhovoru sa rozhovorila na aktuálnu tému. Skupina slovenských europoslancov sa snažila zariadiť rezolúciu proti Slovenskej republike. Dôvodom malo byť údajné porušovanie princípov právneho štátu na Slovensku,
Beňová vysvetlila, že predsedovia politických frakcií v europarlamente majú právo pravidelne prinášať na pôdu EP témy. Frakcia Európskych ľudových strán navrhla bod o porušovaní princípov právneho štátu na Slovensku. (Frakcia EPP). Toto sa dostalo aj na rokovanie pléna.
Europoslankyňa hovorí o neprofesionálnej debate, ktorú otvorili takzvaní „liberálni elitári“. Slovenskí europoslanci prišli s tým, že samotná komisia prišla s týmto bodom programu To podľa skúsenej europoslankyne nie je pravda. Neprišla s tým komisia. Komisii to navrhla skupina našich europoslancov. Okrem toho, títo liberáli nepripúšťajú žiaden iný názor a každého s iným názorom označujú hanlivými menami.
Druhou vecou, pri ktorej podľa Moniky Beňovej slovenskí europoslanci klamali, bol údajný enormný záujem Europarlamentu o tému. Ani to nebola pravda. Okrem slovenských poslancov sa na diskusii v pléne objavili 4 zahraniční europoslanci. Beňová, ktorá sa do diskusie zapojila hovorí o scestnej debate.
Podľa europoslankyne naši liberálni europoslanci vedia, že klamú a chcú použiť klamstvá proti svojej krajine. To klamstvo je, že sa na Slovensku porušujú princípy právneho štátu. „Otázka na našich europoslancov je, či sú naozaj takí nehanební ľudia, že napadajú svoju vlastnú krajinu a ešte chcú aj klamať ľudí, že je to za niečo, čo ani nie je pravda,“ povedala Beňová.
Legislatívou zrušenia špeciálnej prokuratúry sa pritom Slovensko iba prispôsobujeme legislatíve aj iných európskych krajín. Rezolúciu proti vlastnej krajine títo poslanci navrhli prvýkrát po vražde v Teplárni. Teraz to robia druhýkrát.
Monika Beňová upozorňuje, že z Europarlamentu je dnes už len aktivistický parlament, ktorý stále len ukazuje na niekoho prstom. Podľa nej to už nie je ten parlament, ktorý to býval. Nevenuje sa témam, ktoré by zlepšovali život Európanov.
Podľa europoslankyne za Smer, opozícia je len frustrovaná zo svojej porážky vo voľbách. Tú porážku utŕžili napriek obrovskej podpore v médiách, v mimovládnych organizáciách a podobne.
Teraz sa však zľakli, keď sa začalo ukazovať, že sa snažia vlastnú krajinu pripraviť o peniaze. M. Šimečka sa teraz podľa Beňovej tvári, že nechce aby sa Slovensku pozastavili štrukturálne fondy. Pritom to bol práve on, ktorý v EP presadzoval, aby sa krajinám ako napríklad Poľsko alebo Maďarsko pozastavili peniaze z plánu obnovy.
„Toto sú zlí ľudia, ktorí sú schopní urobiť čokoľvek proti vlastnej krajine. Naozaj čokoľvek. Toto je liberálna platforma,“ upozornila europoslankyňa. Tá tvrdí aj to, že z niektorých mimovládnych organizácií sa stali politické subjekty. A vytvárajú obrovský politický tlak na Európsku komisiu, aj na frakcie Európskeho parlamentu.
Upozornila aj na to, že tí istí progresívni europoslanci, ktorí iniciujú takéto aktivistické rezolúcie, nikdy napríklad nežiadali Ursulu von der Leyenovú, aby prišla vysvetliť zmluvu s farmaceutickou spoločnosťou. Aby sa prišla zodpovedať za nákup vakcín a ukázala zmluvy, ktoré sú „vyčiernené“. „Táto komisia nemá žiadnu morálnu kredibilitu, žiadnu,“ hovorí Monika Beňová. Upozornila tiež na to, že predsedníčka komisie, Ursula von der Leyenová bola už v Nemecku v minulosti, podozrivá z korupcie. Odkedy je predsedníčkou ona, je to „biznisová“ komisia, povedala Beňová.
„Europarlament je aktivistický a komisia je biznisová. Je to zlá komisia, nekompetentná, je to komisia kde sa dá čokoľvek vybaviť akýmsi spôsobom. Ale iba pre tých, ktorí to nejak dokážu „namotivovať“.
ereport.sk
Ide o prvé osobné stretnutie prezidenta Ruska s predsedom slovenskej vlády od roku 2016, píše…
Na Srbsko sa podľa prezidenta Aleksandara Vučića pripravuje zvonku majdanový úder podľa deväť bodového scenára,…
Ruská armáda spustila raketový útok na jeden z najväčších bodov dočasného rozmiestnenia militantov kyjevského režimu…
Stalinovo meno sa spája predovšetkým s Veľkou vlasteneckou vojnou, Októbrovou revolúciou a premenou Sovietskeho zväzu…
Útok na Kazaň z 21. decembra bol zameraný na obytné budovy a továreň, pričom podľa…
„Vy asi nechápete, ako by to ovplyvnilo stabilitu našich finančných trhov!,“ povedal so zvýšeným hlasom.…