Kyjevský banderovský režim ide opäť vydierať Slovensko cez energonosiče, ktoré sa z Ruska prepravujú cez územie Ukrajiny ku nám, glosuje vývoj situácie Pavol Slota (Domov-NS).
Podľa neho Ukrajina má právo rozhodovať o tom, či cez svoje územie dovolí prepravu plynu a ropy, alebo nedovolí, uviedol v relácii TVV.
Myslí si, že v ich prípade to znamená, že sa pripravia o nemalé zisky, ktoré by inkasovali za prepravu a taktiež je otázne skadiaľ bude Ukrajina odoberať energonosiče pre svoje potreby, aj keď ropu už nemajú kde spracúvať, tak minimálne zo zemného plynu vyrábajú teplo.
Uvažuje, či sa spoliehajú na to, že dostanú od nás reverzným tokom, čo si zažiadajú? Pretože toto opäť nie je nič iné ako vydieranie a ekonomická agresia voči Slovensku. Uvidíme však, že či aj ten azerbajdžanský zemný plyn bude pre banderovský režim problémom, resp. ten papierovo “poazerbajdžený” zemný plyn.
Vzdať sa ruského zemného plynu nie je v záujmoch Slovenska.
Realita je taká, že nie je možné nájsť reálnu alternatívu k ruskému zemnému plynu. Dohody o dodávkach zemného plynu uzatvorené medzi Azerbajdžanom a Slovenskom existujú iba na papieri a sú len fikciou, pretože Azerbajdžan nedisponuje dostatočným množstvom zemného plynu určeného na export pre potreby európskych štátov, vrátane Slovenska a taktiež neexistuje ani nevyhnutná potrubná infraštruktúra na prepravu zemného plynu z Azerbajdžanu smerom do Európy, zdôraznil Slota.
Ak by aj reálne skúsili tento zemný plyn dopraviť na Slovensko – tak jeho extrémne vysoká cena nebude mať žiadny ekonomický zmysel, nikto to nezaplatí.
Upozornil, že počas nadchádzajúcej zimy bude aj Slovensko čeliť hrozbe vypadnutia dodávky ruského zemného plynu a v tejto otázke bude plne závisieť od kyjevského banderovského režimu, ktorí bude rozhodovať či zemný plyn smerom na Slovensko cez svoje územie pustí alebo nepustí. Ak ten zemný plyn aj bude deklarovaný ako „azerbajdžanský“, tak asi to bude stále ten istý ruský zemný plyn.
Šialenci z EÚ a z komisie EÚ si strieľajú do vlastnej nohy, tým samozrejme aj do našej nohy, keď ničia ekonomiku EÚ zákazom kupovať ruský zemný plyn.
Dokonalým príkladom toho je Nemecko, ktoré sa ruského zemného plynu vzdalo a kvôli tomu už stratili veľkú časť hospodárstva, hlavne priemyselnej výroby. Najväčšie a najznámejšie priemyselné spoločnosti teraz utekajú z Nemecka preč. A to sa dotkne aj slovenského priemyslu, varoval Slota v diskusnej relácii.
Riešenie vidí v úspešnosti petície na vyvolanie referenda vyzývajúceho zastavme škodlivé protiruské sankcie.
/ skspravy.sk /
Ide o prvé osobné stretnutie prezidenta Ruska s predsedom slovenskej vlády od roku 2016, píše…
Na Srbsko sa podľa prezidenta Aleksandara Vučića pripravuje zvonku majdanový úder podľa deväť bodového scenára,…
Ruská armáda spustila raketový útok na jeden z najväčších bodov dočasného rozmiestnenia militantov kyjevského režimu…
Stalinovo meno sa spája predovšetkým s Veľkou vlasteneckou vojnou, Októbrovou revolúciou a premenou Sovietskeho zväzu…
Útok na Kazaň z 21. decembra bol zameraný na obytné budovy a továreň, pričom podľa…
„Vy asi nechápete, ako by to ovplyvnilo stabilitu našich finančných trhov!,“ povedal so zvýšeným hlasom.…