S Attilom Véghom už nebude spolupracovať, lebo slobodne vyjadril svoj názor na Korčoka. Slováci vyznávajúci hodnoty slobody a demokracie môžu na tieto totalitné umlčiavacie praktiky odpovedať bojkotom a zamestnanci pekárne výpoveďou. Športovci, umelci a ďalší Slováci prenasledovaní za svoj názor môžu pred eurovoľbami zdieľať svoje skúsenosti a otvoriť oči ďalším občanom, aby sa totalita už viac nevrátila.
Na zverejnenie svojich politických názorov v demokratickej spoločnosti na Slovensku doplatil úspešný MMA zápasník Attila Végh. Po Renaulte s ním skončila spoluprácu aj pekáreň Pierre Baguette. Dôvodom je, že nezdieľa rovnaký pohľad na život a svet ako predstavitelia týchto korporácií žijúci vo svojej progresívnej názorovej bubline.
Po tom, čo viacero influencerov podporilo tesne pred druhým kolom volieb Petra Pellegriniho sa na slovenskom internete spustila hotová smršť. Podporu mu vyjadrili viaceré známe tváre showbiznisu vrátane rapera Rytmusa, Jasminy Alagič, Dominky Cibulkovej či Zuzany Plačkovej. Viacerí tak urobili už v čase moratória a na Eset napojená Sorosova nadácia „Zastavme korupciu“ upozornila, že ich podpora niesla znaky riadenej kampane.
Automobilová značka Renault ukončila spoluprácu so slovenským MMA zápasníkom Attilom Véghom. Dôvodom je verejná podpora prezidentského kandidáta Petra Pellegriniho. Vraj týmto krokom porušil podmienky spolupráce s automobilkou Renault Slovensko.
Végh zverejnil komunikáciu jeho manažérky so spoločnosťou, ktorá ako dôvod uviedla, že ich pravidlá nedovoľujú, aby ambasádori značky Renault boli politicky aktívni.
Pod príspevkom zverejneného mailu napísal, že so svojimi fanúšikmi potrebuje zdieľať túto skúsenosť, ktorá v zápasníkovi „vzbudila pocit, že komunizmus sa vrátil“. Végh ďalej napísal, že ukončením spolupráce ho značka „trestá“ za prejavenie svojho súkromného politického názoru.
„Dnes som obdržal email, ktorým ma istá komerčná značka ’trestá’ za to, že som slobodne prejavil pri voľbe prezidenta svoj súkromný politický názor a presvedčenie v domnienke, že žijeme v krajine, kde sa to slobodne prejaviť môže…,“ napísal Végh v reakcii na sociálnu sieť.
Totalitné praktiky sfanatizovaných prívržencov Korčkoa v korporátnej sfére v Bratislave, ale aj inde na Slovensku však neskončili. Výkonný riaditeľ spoločnosti Ecommerce Bridge Štefan Polgári na sociálnej sieti X a Facebook zverejnil svoju komunikáciu so spoločnosťou Pierre Baguette, ktorej MMA zápasník robí kampaň. Polgári sa na ňu obrátil s otázkou, či plánuje pokračovať v spolupráci s Attilom Véghom po nedávnej kauze.
„Bol som na pumpe a vyberal bagetu. Videl som tam Attilka na bagete, ktorý nás minulý týždeň jasne vyzval vylížať mu guľky. Kúpil som inú značku. Ale už budem znova kupovať Pierre Baguette. Jedna vec je demokracia a sloboda slova. Druhá vec je, s kým sa chce spájať značka,“ uviedol Polgári, ktorému pri mene svieti vlajka EÚ a Ukrajiny.
„Spoluprácu s pánom Véghom nebudeme ďalej predlžovať,“ informovala spoločnosť. Za rozhodnutím o ukončení spolupráce majú byť predovšetkým ostré vyjadrenia Végha. Ten totiž po medializovanej kauze neskôr pridal aj útočné slová. Neúspešného kandidáta Ivana Korčoka nazval v rozhovore pre CNN Prima News „gádžom“ a anonymných hejterov, ktorí na sociálnej sieti napínajú svaly a oplzlo mu nadávajú, „zdechlinami“, ktorých by dobil. „Do očí mi to nevedia povedať. Takíto ľudia ma nazaujímajú. Nazáleží mi na nich. Ukazujú len svoj charakter, keď nenávidia iný názor. Sú to stratení ľudia a zdechliny“.
„Hoci si ctíme všetky občianske práva zakotvené v Ústave, vrátane slobody prejavu, považujeme za nemenej dôležité dodržiavanie kultivovanosti komunikácie na verejnosti. O to viac, ak ide o známu osobnosť, akýmkoľvek spôsobom spojenou so značkou,“ objasnila populárna značka bagiet.
Pierre Baguette založili dvaja Slováci zo Sládkovičova Andrej Šmuro a Róbert Mego. V súčasnosti spoločnosť zamestnáva stovky ľudí.
Zdroj: hnonline.sk / InfoVojna
Ide o prvé osobné stretnutie prezidenta Ruska s predsedom slovenskej vlády od roku 2016, píše…
Na Srbsko sa podľa prezidenta Aleksandara Vučića pripravuje zvonku majdanový úder podľa deväť bodového scenára,…
Ruská armáda spustila raketový útok na jeden z najväčších bodov dočasného rozmiestnenia militantov kyjevského režimu…
Stalinovo meno sa spája predovšetkým s Veľkou vlasteneckou vojnou, Októbrovou revolúciou a premenou Sovietskeho zväzu…
Útok na Kazaň z 21. decembra bol zameraný na obytné budovy a továreň, pričom podľa…
„Vy asi nechápete, ako by to ovplyvnilo stabilitu našich finančných trhov!,“ povedal so zvýšeným hlasom.…