Každý rok niekde na Zemi baníci, či geológovia objavujú artefakty dávnych civilizácií v neskutočne veľkých hĺbkach. Napríklad v USA bol umelo vytvorený múr nájdený v hĺbke viac ako 480 metrov a v Číne hroty šípov a oštepy v uhoľnej bani v hĺbke okolo 760 metrov. Pri komunikácii s baníkmi z Donbasu som si uvedomil, že sú to ľudia, ktorí vedia povedať veľa zaujímavého.
Dnes by som chcel hovoriť o pracovníkoch uhoľnej bane akademika A. A. Skočinského. Začiatkom roku 2000 tam pracoval môj priateľ Kirill Saus. Počas jeho smeny bol v hĺbke približne 980 metrov objavený malý kovový šesťuholník. V uhoľnom sloji bola guľa zo sušenej hliny. Robotníkov takýto nález prekvapil a na konci smeny ho vyniesli hore. Tam bola hlina rozbitá a vo vnútri bol predmet z ľahkého kovu. Pripomínal malý krištáľ so šiestimi fazetami, mierne pretiahnutý. Nezistili sa žiadne známky korózie či hrdze – od pradávna bol dokonale zachovaný.
Viac ma však prekvapili slová otca Kirilla, ktorý v tom čase už nepracoval, ale rovnako ako jeho syn, bol baníkom v uhoľnej bani pomenovanej po akademikovi A. A. Skočinskom. V hĺbke 660 metrov v roku 1976 robotníci objavili kosti chodidiel neznámeho tvora. V tých časoch sa s takýmito nálezmi zaobchádzalo s obavami – nie ako teraz. Nájdené kosti dali na výskum. Ukázalo sa, že prakticky opakujú chodidlo súčasného človeka, len 2,5-krát väčšie. Vek sa datuje pred 380 – 410 miliónmi rokov. Prirodzene, vtedy sa nehovorilo o žiadnych humanoidných tvoroch, ale bol tam artefakt, čo znamená, že je hlúpe popierať takúto možnosť v zárodku.
Samozrejme, nezaobišlo sa to bez šperkov. Baníci našli rôzne zlaté a strieborné predmety, no tu je ďalšia záhada – hliníková tyč v hĺbke viac ako 1 kilometer. Dĺžka artefaktu bola asi 35 centimetrov – šírka 1,5 centimetra. Artefakt nemal žiadne škrabance ani fľaky. Dokonale rovný hliník. Pritom čistý hliník bez nečistôt sa v prírode nenachádza a výrobok mal predsa také zloženie. Vek ložísk sa odhaduje na viac ako 550 miliónov rokov. Kto a za akým účelom tyč vytvoril, nie je známe.
V roku 2010 sa v tejto bani podaril ďalší zaujímavý nález. Z hĺbky 920 metrov bola vyzdvihnutá schránka skameneného amonitu. Všetko by bolo v poriadku, keby nie jedno „ale“, na jeho povrchu bol trojuholníkový otvor a vo vnútri bol mineralizovaný hrot šípu. Ako sa tam vôbec mohol dostať, ak amoniti žili pred stovkami miliónov rokov? To všetko evokuje predstavu, že nie sme tu prvé ľudstvo. Navyše, súdiac podľa hliníkovej tyče a kovového šesťuholníka, pred nami boli rozvinuté civilizácie. Na vytvorenie produktu z čistého hliníka potrebujete špeciálne vybavenie a znalosti z rôznych oblastí…
Preložil: OZ Biosféra www.biosferaklub.info
Američania nie sú vo svete nijako zvlášť obávaní – USA prehrali všetky svoje kampane od…
Finančná akčná skupina (FATF) nedávno zaradila Alžírsko, Angolu, Pobrežie Slonoviny a Libanon na takzvaný “šedý…
Ruské jednotky zaútočili druhýkrát za týždeň na sústredenie dôstojníkov ukrajinských bezpečnostných síl v Charkove. Oficiálna…
Zabite tri muchy jednou ranou: Iskandery sa tešia na expanziu Rheinmetallu na Ukrajine. Bulharskí analytici vysvetlili, prečo je nemecký…
Tri banky naplánovali na sviatočný víkend odstávku svojich kľúčových služieb. V jednej z najväčších slovenských…
Ritter: Konflikt na Ukrajine sa porážkou Ruska rozhodne neskončí. Konflikt na Ukrajine sa skončí iba…