Debata nebola odborná, ale politická!
V stredu sa na pôde Filozofickej fakulty konala diskusia, ktorú odmietol na Právnickej fakulte hosťovať dekan Eduard Burda. Obával sa totiž politikárčenia. Podľa Anky Žitnej boli jeho obavy na mieste, presne to sa totiž nakoniec aj stalo. Na diskusii sa zúčastnil Daniel Lipšic, v hľadisku sedela napríklad aj I. Bihariová. Pre Lučanského synov sa však už miesta nenašli. Žitná bohato popísala, čo sa dialo.
Známa novinárka si myslí, že bolo na mieste, že dekan Eduard Burda odmietol diskusiu na tému rušenia Úradu špeciálnej prokuratúry, ktorú študenti chceli organizovať na Právnickej fakulte UK. Informovala o tom prostredníctvom príspevku na sociálnej sieti. Dekan odmietol diskusiu s argumentom, že to bude politikárčenie, ktoré na akademickú pôdu nepatrí.
Podľa Anky Žitnej, debata o rušení ÚŠP ktorá prebehla v utorok na pôde Filozofickej fakulty skutočne nebola odborná, ale politická. A kto za to môže?
„Politiku do nej vniesol šéf ÚŠP Daniel Lipšic, ale aj organizátori a svojím spôsobom aj úvodný prejav rektora UK Mareka Števčeka. V hľadisku sedela poslankyňa Irena Bihariová, keď sa sudkyňa Kosová opýtala organizátorov, prečo je prítomná politička PS, ak deklarovali, že diskusia je určená študentom, dostala odpoveď, že pani Biháriová je študentka- doktorandka,“ informuje Žitná Lučaiová.
A nielen to, v hľadisku sedeli prokurátori Repa s Masárom aj sudca Kliment. Synovia generála Lučanského sa však napríklad do pléna nedostali. Vraj nebolo miesto, popisuje novinárka.
„Prečo tvrdím, že to bolo napriek snahe sudcov Petra Šamka a Marcely Kosovej udržať odbornú líniu, politické? Predstavte si odbornú diskusiu, v ktorej moderátor z Aktualít cielene vyberá otázky z publika, pričom decentne „opomenie“ napríklad túto: Pán Lipšic, neprekáža vám spôsob, akým ste sa dostali na post špeciálneho prokurátora?“ informuje o zaujatosti novinárka.
Ďalšou zvláštnou vecou na diskusii bolo hlasovanie na záver o tom, kto poslucháčov najviac presvedčil. „Sudkyňa Kosová, ktorá po celý čas odborne argumentovala, získala tri percentá. Pán prokurátor Lipšic cez päťdesiat. Sympatiám holt nerozkážeš, ale v publiku sa šepkalo, že v hre bolo aj vypískanie zástancov rušenia Lipšicovho úradu,“ informuje Žitná.
„Perlička na záver. Jeden zo študentov- organizátorov sa ma pýtal, či si myslím, že Ficovo vyjadrenie na adresu študenta Janigu o vyrážke na nose, bol atak cez čiaru. Odpoveď ho nepotešila. Nemyslím si, že je šťastné, ak premiér rieši akné na nose študenta. Na druhej strane, študent Janiga vstúpil do politických vôd, vystupuje na pódiách po boku Daniela Lipšica či Juraja Šeligu. A v politike a vo verejnom priestore jednoducho musí na podobné ataky byť pripravený a nebrať si ich osobne.
Viem, o čom hovorím, každý z nás, kto ide s kožou na trh, zažil podobných incidentov neúrekom. A nielen my, ale aj naše deti, ktoré s politikou nemajú nič spoločné, občas „schytajú“ za svojich rodičov a musia s tým vedieť žiť,“ vyhodnocuje známa novinárka.
„Čakajú nás však rozhodne zaujímavé časy. Politik Lipšic sa vracia na scénu,“ uzavrela svoj príspevok Anka Žitná Lučaiová.
ereport.sk
Ide o prvé osobné stretnutie prezidenta Ruska s predsedom slovenskej vlády od roku 2016, píše…
Na Srbsko sa podľa prezidenta Aleksandara Vučića pripravuje zvonku majdanový úder podľa deväť bodového scenára,…
Ruská armáda spustila raketový útok na jeden z najväčších bodov dočasného rozmiestnenia militantov kyjevského režimu…
Stalinovo meno sa spája predovšetkým s Veľkou vlasteneckou vojnou, Októbrovou revolúciou a premenou Sovietskeho zväzu…
Útok na Kazaň z 21. decembra bol zameraný na obytné budovy a továreň, pričom podľa…
„Vy asi nechápete, ako by to ovplyvnilo stabilitu našich finančných trhov!,“ povedal so zvýšeným hlasom.…