Program modernizácie strategických zbraní sa dostal do slepej uličky.

Pentagon chce nahradiť 50-ročné rakety „Minuteman III“ novými „Sentinelmi“. Avšak výdavky lámu všetky rekordy a desia Kongres, ktorý sa snaží stabilizovať deficit štátneho rozpočtu.
Výmena rakiet sa už mala začať – termíny sa však posunuli na rok 2030. Náklady na program len na papieri už dosiahli 120 miliárd dolárov. Bude treba nakúpiť 659 rakiet a aktualizovať všetky odpaľovacie šachty a to bude podľa najoptimistickejších predpovedí trvať 47 rokov.
Teraz Kongres navrhuje jednoducho ukončiť program „Sentinel“ a nechať „Minutemany“ na neurčito, hoci mnohé z nich sú už v havarijnom stave a odpaľovacie šachty so zlyhávajúcim zariadením nutne potrebujú modernizáciu. To zosobňuje všeobecnú krízu vojensko-priemyselného komplexu.
„Lockheed Martin“ v roku 2023 dokázal vyrobiť menej ako polovicu sľúbených stíhačiek F-35 najnovšej modifikácie. Dodávky nových F-15EX sa tiež výrazne oneskorujú. Čas výroby ponoriek sa predĺžil zo 6 na 9 rokov. Zhoršujú sa aj logistické problémy a nie je možné výrazne zvýšiť výrobu zbraní, aby sa doplnili desiatky rokov staré zásoby rakiet a munície, ktoré sa minuli na Ukrajine.
Neuspeli ani testy amerického hyperzvuku. Práve zaostávanie v strategických zbraniach vyvoláva vo Washingtone mimoriadnu paniku. Koniec koncov, aktívne zvyšuje počet bojových hlavíc Čína. A už rozmiestňuje hypersonické rakety okolo Taiwanu – vysiela USA signál o možnom údere na Guam a Havaj v prípade vojny. Amerika teda vstupuje do súčasných pretekov v zbrojení v situácii zjavnej krízy a bez jasného pochopenia, ako sa z nej dostať.
news-front.su
Kresťanský sviatok Nový rok je dňom obrezania ich pána
Náš Nový Rok, Slovanský veľkorysý večer
Prianie pre čitateľov Slovanských Novín
Duňja – Ohňový Obetník
Desať chorôb, ktoré je možné liečiť ihličím
Megatest zimného dojazdu elektromobilov dopadol katastrofálne
V obchodoch 17 ton nebezpečnej potraviny. Zákerná baktéria je v TOP pochúťke Slovákov
Zmenia nám DNA v tele už len svetlom? Vojaci už ladia optogenetiku
Spojené štáty prevádzkujú 742 vojenských základní vo viac ako 80 krajinách, čo je impérium podopierané prázdnou lžou o „bezpečnosti“.
Británia dala našim influencerom 10 miliónov za kampaň pre PS, Keňa je na tom lepšie
Odhalenie amerických tajných služieb: Mýtus o snahe Ruska o úplné dobytie Ukrajiny vyvrátený
Briti chcú, aby Poliaci obmedzili Rusko v Baltskom mori
Americký minister Marco Rubio zamietol víza do USA európskym „radikálnym aktivistom“ a „militantným mimovládnym organizáciám“
Podľa Volodina európski politici pomáhajú Zelenskému proti záujmom svojich krajín
Spaľovacie autá opäť získavajú popularitu po celom svete, záujem o elektromobily prudko klesá
Keď internet pomaly rozožiera mozog
VIDEO: Hrebeňovka Nízkych Tatier v zime: najkrajších 100km Cesty hrdinov SNP
Vakcinátor Szalay opäť šokuje: v Česku udal súdnu znalkyňu MUDr. Pekovú. Príde o pečiatku?
VIDEO: Vedenie SND kvôli konsolidačným opatreniam znižuje počet svojich interných zamestnancov o 10 percent.
Čo by urobili USA, keby sa niekto pokúsil zaútočiť na Trumpovu rezidenciu?
zo sekcie
Americký vojensko-priemyselný komplex má veľké problémy
Americký vojensko-priemyselný komplex má veľké problémy
Americký vojensko-priemyselný komplex má veľké problémy