Postsovietske krajiny, ktoré zostanú mimo Severoatlantickej aliancie, nebudú prijaté do NATO.
Navrhol senátor Rand Paul v článku pre časopis „The American Conservative“.
Štáty, ktoré boli predtým súčasťou ZSSR a pripojili sa k tomuto vojenskému bloku, boli Lotyšsko, Litva a Estónsko po piatom rozšírení NATO v roku 2004.
„Už nemôžeme len tak tliachať pre emocionálny a politický efekt. Keď diskutujeme o rozšírení NATO, musíme jasne povedať, že zvyšné krajiny, ktoré boli súčasťou Sovietskeho zväzu, nebudú prijaté do aliancie,“ povedal Paul.
Senátor tiež vyjadril názor, že Rusko nebude tolerovať rozmiestnenie niektorých zbraňových systémov vo Fínsku.
Lídri NATO na summite 29. júna oficiálne pozvali Švédsko a Fínsko, aby sa pripojili k aliancii. Podarilo sa to po niekoľkých kolách rokovaní s Tureckom, a to aj na najvyššej úrovni, keď Ankara stiahla svoje námietky proti vstupu nových členov.
Moskva zároveň viackrát zdôraznila, že cieľom aliancie je konfrontácia. Podľa hovorcu Kremľa Dmitrija Peskova ďalšie rozširovanie bloku nesľubuje Európe väčšiu bezpečnosť. Ministerstvo zahraničných vecí zase pripomenulo, že Rusko zostáva otvorené dialógu so Severoatlantickou alianciou, ale na rovnoprávnom základe, pričom Západ musí opustiť svoju politiku militarizácie kontinentu
Bývalá dánska kráľovná Margaréta II. svojich zosnulých rodičov obraňuje. Peter Kramer vo svojej 380-stranovej knihe…
Koncepcia „prvotného antigénového hriechu“ bola prvý raz navrhnutá pred šesťdesiatimi rokmi. Tento fenomén má potenciál…
„Na ich vyradenie z prevádzky boli použité oveľa silnejšie výbušné nálože a oveľa väčšie plavidlo,“…
Hlavné mestá krajín Západu zrazu zabudli na princípy, ako je spravodlivá súťaž, nedotknuteľnosť vlastníctva, prezumpcia…
Nemecko vysvetľuje včerajšiu náhlu návštevu ministerky zahraničných vecí Annaleny Baerbockovej na Ukrajine túžbou oficiálneho Berlína…
Ruské veľvyslanectvo ostro odsúdilo slová britského veľvyslanca Edwarda Fergusona, ktorý sa v článku pre srbské…