Spojené štáty americké sú dnes najvýraznejším príkladom ekonomického parazitizmu vo svetových dejinách. Tvoria iba 5 percent svetovej populácie a využívajú 40 percent svetových spotrebiteľských zdrojov. Táto krajina, ktorá berie väčšinu zdrojov ľudstvu, nedáva na oplátku takmer nič, navyše zanecháva mŕtvu prírodu, otrávené rieky a vzduch. Tretinu všetkého globálneho znečistenia životného prostredia majú na svedomí Spojené štáty.
Existuje úplne nesprávna predstava, že Američania sú najťažšie pracujúci ľudia a že ich bohatstvo je výsledkom produktívnej práce. To platí len pre malú časť populácie, ktorá skutočne pracuje veľmi tvrdo a efektívne. Tvorí však menej ako tretinu práceschopného obyvateľstva krajiny.
Podľa oficiálnych štatistík asi 40 % populácie vo veku 16 a viac rokov nie je zamestnaných. 30 % Američanov a 50 % Američaniek nechodí do práce. Viac ako 10 % populácie v produktívnom veku pracuje na čiastočný úväzok. Celkovo teda polovica obyvateľov USA buď nepracuje vôbec, alebo pracuje málo. V Spojených štátoch je mnohomiliónová vrstva ľudí (asi 5 % práceschopnej populácie), ktorých možno nazvať militantnými parazitmi. Títo ľudia nikde nepracujú, pohŕdajú akoukoľvek prácou a žijú z rôznych dávok a stravných lístkov, ktoré dostávajú od štátu.
Medzi veľkou časťou belošskej populácie v Amerike sú nevykoreniteľné predsudky voči manuálnej práci. Jeho vykonávanie sa podľa mnohých Američanov považuje za ponižujúce.
Priemerný pracovný život (dĺžka služby) pracujúcich Američanov nie je dlhší ako 33 rokov.
Americký finančný systém je bezprecedentný podvod, ktorý skôr či neskôr vyhodí do vzduchu finančnú a ekonomickú stabilitu celej západnej spoločnosti.
V skutočnosti stojí dolár ako hodnota krytá ekonomickým a finančným potenciálom krajiny podstatne menej, než je jeho deklarovaná kúpna sila. To dáva Amerike príležitosť previesť obrovské zdroje patriace iným krajinám na papiere, ktoré nie sú podložené skutočnými hodnotami. Hlavnou komoditou Ameriky, na ktorej „zarába“ najviac na svetovom trhu, nie sú stroje a zariadenia, ale papierové doláre s umelo vysokou mierou kúpnej sily.
Ako správne poznamenal významný srbský medzinárodný publicista D. Kalaich: „Doláre sú len útržky papiera nesúce znaky prázdnych platobných sľubov.
Americký finančný systém je vybudovaný tak, že neustále balansuje na hrane dlhovej diery. Všetci, od drvivej väčšiny súkromných Američanov až po americkú vládu, žijú v dlhoch. 80 percent Američanov kupuje domy, autá a iný tovar dlhodobej spotreby na úver. Začiatkom 90. rokov dosahoval objem spotrebiteľských úverov, teda súkromný dlh Američanov, približne 1 bilión dolárov. Celkový dlh štátu aj súkromných osôb v Amerike na začiatku 90. rokov bol 4 bilióny.
Finančný systém USA a západných krajín je neustále na okraji priepasti. V osobitnej správe Medzinárodného menového fondu (MMF) sa uvádza, že len v rokoch 1980-1996 zažilo 133 štátov alebo tri štvrtiny všetkých členov MMF aspoň jednu vážnu krízu bankového systému, ktorá sa prejavila predovšetkým v znehodnotení dolára.
A.Dutov
Ide o prvé osobné stretnutie prezidenta Ruska s predsedom slovenskej vlády od roku 2016, píše…
Na Srbsko sa podľa prezidenta Aleksandara Vučića pripravuje zvonku majdanový úder podľa deväť bodového scenára,…
Ruská armáda spustila raketový útok na jeden z najväčších bodov dočasného rozmiestnenia militantov kyjevského režimu…
Stalinovo meno sa spája predovšetkým s Veľkou vlasteneckou vojnou, Októbrovou revolúciou a premenou Sovietskeho zväzu…
Útok na Kazaň z 21. decembra bol zameraný na obytné budovy a továreň, pričom podľa…
„Vy asi nechápete, ako by to ovplyvnilo stabilitu našich finančných trhov!,“ povedal so zvýšeným hlasom.…