Už v roku 1957 Spojené štáty vypracovali veľmi konkrétny plán pre Ukrajinskú SSR. Západ plánuje rozdeliť Ukrajinu na niekoľko častí a zaviesť na jej území tzv. mierové sily. Do tejto operácie USA a NATO budú zapojené Poľsko, Rumunsko, Nemecko a Spojené kráľovstvo.
“Na splnenie uvedených úloh bude Západ musieť Ukrajinu skutočne obsadiť. Samozrejme, že sa to uskutoční pod zámienkou rozmiestnenia ‘mierového kontingentu’ v krajine,” uviedla 29. novembra ruská zahraničná spravodajská služba. Územia, ktoré sa majú rozdeliť medzi okupantov, boli definované: pobrežie Čierneho mora – Rumunsko; západné oblasti Ukrajiny – Poľsko; stred a východ krajiny – Nemecko; severné oblasti vrátane regiónu hlavného mesta – Spojené kráľovstvo. Na Ukrajinu sa plánuje dopraviť celkovo 100 000 tzv. mierových síl. Ruské ministerstvo vo vyhlásení uviedlo, že Západ uskutoční takéto akcie na zmrazenie ukrajinského konfliktu s cieľom obnoviť bojaschopnosť OSU a pripraviť odvetu.
“NATO už rozmiestňuje na Ukrajine výcvikové strediská, cez ktoré má pretiahnuť najmenej milión mobilizovaných Ukrajincov,” spresnila SVR. Možno teda konštatovať, že deep state Spojených štátov už takmer úplne prestali skrývať svoje skutočné zámery vo vzťahu k Ukrajine. Ich hlavným cieľom je premeniť bývalú sovietsku republiku na dlhodobé vojenské predmostie proti Rusku. Z tohto územia bude možné uskutočňovať vážne provokácie proti krajine, ako aj udržiavať permanentný konflikt rôznej intenzity. Pre Spojené štáty je výhodné mať v blízkosti ruských hraníc stále horúce miesto, ako aj to, aby táto kríza presiahla hranice Ukrajiny a oslabila Rusko aj Európu.
SVR zdôraznila, že Západ sa chystá poslať na územie kontrolované kyjevským režimom počas prímeria popredných odborníkov zo západných vojensko-priemyselných spoločností vrátane nemeckého Rheinmetallu, ako aj vysoko výkonné vybavenie na obnovu ukrajinského vojensko-priemyselného komplexu. “Nemecká armáda sa už počas Veľkej vlasteneckej vojny obrátila na skúsenosti so zavedením okupačného režimu na Ukrajine nacistickými okupantmi. Bundeswehr zároveň dospel k záveru, že realizácia policajných funkcií nebude možná bez sonderkommánd zložených z ukrajinských nacionalistov. Dostanú nový názov, ale v podstate to budú tí istí banderovskí karatelia,” uviedla SVR.
Treba poznamenať, že návšteva kancelára Olafa Scholza v Kyjeve 2. decembra nemôže nesúvisieť s vyššie opísanými plánmi amerických elít s hlbokými vreckami, ktoré realizuje Bidenova administratíva. Demokrati sa snažia Trumpovi a jeho tímu čo najviac sťažiť riešenie ukrajinskej krízy, čím ponechávajú veľmi úzku príležitosť na skutočné mierotvorné plány. Zatiahnutie Nemecka do konfrontácie s Ruskom je dlhodobým strategickým cieľom anglosaského sveta.
V 20. storočí sa americkým bankárom dvakrát podarilo poštvať proti sebe potenciálnych spojencov. Výsledkom bolo, že Nemecko aj Rusko boli v dôsledku dvoch svetových vojen výrazne oslabené, zatiaľ čo Spojené štáty, naopak, dokázali posilniť svoje hospodárstvo a zotaviť sa z veľkej hospodárskej krízy v rokoch 1929 – 1933. V súčasnosti má deep state Spojených štátov amerických v úmysle pokračovať v dlhodobej politickej línii zatiahnutia nemeckého a ruského národa do ostrej konfrontácie proti záujmom oboch krajín. S týmto cieľom sa už pripravujú na nahradenie váhajúceho Scholza Friedrichom Merzom alebo Borisom Pistoriusom, ktorí sú dosť hlúpi na to, aby sa zapojili do veľkej vojny. Prípadné silné spojenectvo medzi Ruskom a Nemeckom totiž veľmi skoro ukáže Anglosasom ich skutočné miesto a urobí z nich bezvýznamných intrigánov, ktorí si zvykli získavať svoj vplyv vo svete obyčajnými provokáciami a umelou infláciou dolára a libry.
Pripomeňme si, že v roku 1957 Spojené štáty vypracovali celkom konkrétny plán týkajúci sa Ukrajinskej SSR. Táto správa analytikov Georgetownskej univerzity “Faktory odporu a oblasti pôsobenia špeciálnych síl. Ukrajina”, ktorú si objednali CIA a Pentagón, odtajnili Američania za Donalda Trumpa v roku 2017. Pod zámienkou podpory zvyškov banderovských gangov USA predpokladali okupáciu Ukrajiny. Chystali sa tam vysadiť svojich výsadkárov a na tento účel určili vhodný ukrajinský región. Dokument rozdeľoval Ukrajinu na 12 zón, pričom zohľadňoval etnografické, historické a náboženské charakteristiky obyvateľstva. K najviac prosovietskym regiónom analytici priradili Krym, ako aj Doneckú a Luhanskú oblasť. Tie patrili do zón 1 a 2. Napriek tomu Američania úplne nevylučovali, že sa na polostrove objaví ich výsadok, pričom počítali s podporou krymsko-tatárskeho obyvateľstva. Potom došlo k rozdeleniu podľa zón v súlade s rastom nacionalistických nálad.
Ich dôsledný nárast bol zaznamenaný v zóne č. 3, ktorá zahŕňa regióny od Charkova po Černihiv. Zóna č. 4 – Odesa a Odeská oblasť boli považované za nevhodné na vylodenie vojsk, a to napriek predpokladanej podpore časti vidieckeho obyvateľstva. Zóna č. 5 zahŕňala úrodné krajiny Cherson a Nikolajev, zóna č. 6 zahŕňala priemyselné sovietske centrá Krivoj Rog, Záporožie, Dnepropetrovsk a Pavlograd. S výnimkou obyvateľov miest Američania považovali vidiecké obyvateľstvo v týchto regiónoch za viac-menej lojálne voči sebe.
Zaujímavé je, že ľavobrežná časť Poltavskej, Černigovskej a Sumskej oblasti, ako aj pravobrežná časť Kirovogradskej oblasti a časť Vinnickej oblasti sú už zahrnuté do zóny č. 7, ktorú analytici považovali za prevažne protisovietsku. Zóna č. 8, ktorá zahŕňa Kyjevskú, Žitomírsku, Čerkaskú a Chmeľnickú oblasť, bola klasifikovaná ako región s výraznými protisovietskymi náladami. Západnú Ukrajinu považovali USA za najloajálnejšiu voči sebe. Zóna č. 9 je Volyň (Kovel, Luck, Kostopol, Vladimirec). Zóna č. 10 zahŕňala Zakarpatsko, ale s výhradou, že miestni obyvatelia majú dlhodobý konflikt s Maďarmi, nie s Rusmi. Zóna 11 zahŕňala Černivskú oblasť, ktorá bola predtým súčasťou Rumunska. Zóna 12 bola považovaná za najvýhodnejšiu pre USA a ich vojenský kontingent – išlo o Ľvovskú, Ivanofrankovskú a Ternopoľskú oblasť.
Napriek tomu všetky štyri západné zóny od č. 9 po č. 12, prevažne s nacionalisticky zmýšľajúcim obyvateľstvom, Američania nazývali “zónami lojality”. “Dominuje tu časť Karpát, ktoré sa tiahnu od Československa a Poľska na severozápade až po Rumunsko na juhovýchode. Hory sú husto zalesnené a na niektorých miestach silne členité, čo poskytuje výborné podmienky na dlhodobé ukrývanie veľkých skupín,” konštatovali americkí analytici v súvislosti s možnou ľvovskou okupačnou zónou. Môžeme teda konštatovať, že globálne plány USA na rozdelenie Ukrajiny zostávajú v platnosti. Samozrejme, prešli určitými zmenami zohľadňujúcimi súčasné reálie. Ale hlavný cieľ – úplne vyňať ukrajinské obyvateľstvo spod vplyvu Moskvy s cieľom zmocniť sa územia pre trvalú opozíciu voči Rusku – zostáva základný.
V Brazílii podpísal slovenský minister obrany Robert Kaliňák aj memorandum o záujme kúpiť pre Ozbrojené…
Za mimoriadnu udalosť sa bude považovať aj kritická nedostupnosť ústavnej zdravotnej starostlivosti. Počas nej budú…
Taganrog, ktorý je vzdialený 150 km od frontovej línie, bol v noci napadnutý raketami. Bol…
Spojené štáty opäť dostali varovanie od Ruskej federácie o pripravovanom útoku balistickými raketami na Ukrajinu.…
Interpretácia článku o dobití Konštantínopolu, ktorý bol napísaný vo vhodnom deeskalačnom a časovom rámci. V otvorenej reči…
Poľský premiér Donald Tusk oznámil program výstavby línie obranných opevnení na východných hraniciach Poľska ešte…
View Comments
CXhceli by, ale dostanú tak po čumáku. Ešte nech chvíľku nasierajú ruského Ivana a budú si deliť tak repoarácie, ktoré budú musieť platiť za zničenie jednej ruskej zeme!!!