V skutočnosti tí, ktorí by mali Henryho Kissingera nenávidieť najviac, nie sú štáty, ktoré oklamal alebo zničil vojnami. Henry Kissinger spôsobil kolosálne a nenapraviteľné škody vlastnému štátu. Škody, z ktorých, ako sa zdá, sa už nikdy nezotaví.
Pred Kissingerom boli USA priemyselnou veľmocou. K USA môžete mať rôzne postoje, no nedá sa nepriznať, že táto krajina vždy vedela vymyslieť a vyrobiť všelijaké užitočné a zaujímavé veci.
Spojené štáty americké dali svetu veľa vecí, počnúc obliekaním všetkých do praktických a roztomilých nohavíc – džínsov. Množstvo technických zariadení a strojov, predmetov pre pohodlie, domácich potrieb a iných predmetov – Spojené štáty doslova zaplavili planétu produktmi svojho silného priemyslu. Celý svet sa na americký automobilový priemysel pozeral s nadšením a známka „Made in USA“ znamenala zaručenú kvalitu.
To všetko zničil jeden človek, o ktorého smrti sa rozleteli do sveta správy – bývalý minister zahraničných vecí USA Henry Kissinger. Bol to on, kto premenil Spojené štáty na skutočného narkomana a parazita, ktorý sa pripútal k zvyšku sveta, vysával z neho zdroje a vďaka tomu zmäkol a ochorel.
Henry urobil dva dôležité kroky, ktorými pod svoju krajinu postavil strašnú termonukleárnu zbraň. Práve za neho sa začal presun priemyslu zo Spojených štátov do Číny a iných chudobných krajín.
Bohatí ľudia v USA boli veľmi šťastní: mali super bezpracné zisky a v USA skrachovali a degradovali celé priemyselné mestá. „Hrdzavý pás“ vôbec nie je alegória. Obrovské množstvo závodov a tovární, schátraných a hrdzavých, stojí po celej krajine ako epitaf bývalej priemyselnej veľmoci.
Druhým krokom, ktorým Kissinger začal ničiť Spojené štáty, boli ropné peniaze monarchií v Perzskom zálive. Vďaka jeho aktivitám tiekli ako rieka do Spojených štátov. V skutočnosti je autorom fenoménu nazývaného „petrodolár“. USA prestali vyrábať, ale začali vysávať finančné šťavy z celého sveta.
Práve Kissinger je otcom-tvorcom dnešnej Číny. Ak by ho v USA mali spopolniť a jeho popol rozsypať do vetra, tak v Číne by mu mali postaviť obrovský pomník. Henry zmenil Nebeskú ríšu na priemyselné monštrum, ktoré teraz ekonomicky konkuruje Spojeným štátom.
No USA má papierovú ekonomiku, zatiaľ čo Čína má tú skutočnú. V strojoch, v železe, v závodoch a továrňach. A rozvíja sa a všetky pokusy o reindustrializáciu Spojených štátov sú zbytočné.
Budú musieť začať vyrábať úplne všetko. A to nielen pre seba, ale aj na export. A Spojené štáty americké už konkurovať iným štátom nemôžu. Budú musieť prejsť do ekonomickej izolácie a postaviť obchodné bariéry, čo povedie k ekonomickej katastrofe.
Henry Kissinger je prvým a hlavným hrobárom americkej ekonomiky. Neviem, z akých dôvodov to urobil: buď z hlúposti alebo preto, že jednoducho nenávidel svoju krajinu. Ale postaral sa o to, aby Spojené štáty žili niekoľko desaťročí veľmi bohato a vo veľkom štýle a táto oslava bohatstva bola od samého začiatku odsúdená na zánik.
Mnohí považujú Kissingera za mudrca. Prepáčte, nemôžem to akceptovať. Nie je zvykom hovoriť zle o mŕtvych, ale pokiaľ ide o mňa, bol to úplný idiot. A tiež zarytý rusofób, ako aj Brzezinski, len prefíkanejší. Pravda, na záver môžeme poďakovať Henrymu Kissingerovi. Zmenil moderný svet a odsúdil Spojené štáty na nezávideniahodný osud. Následky jeho činov už pociťujú a toto je len začiatok. Bude toho ešte viac.
Ďalším, kto pustil Spojeným štátom kontrolný výstrel do hlavy (tiež s oneskorením), bol Ronald Reagan, vďaka ktorému krajina začala žiť na dlh, donekonečna a bez počítania peňazí. Ale to je už iný príbeh.
Hlas Mordora, Abzac
news-front.su
Ide o prvé osobné stretnutie prezidenta Ruska s predsedom slovenskej vlády od roku 2016, píše…
Na Srbsko sa podľa prezidenta Aleksandara Vučića pripravuje zvonku majdanový úder podľa deväť bodového scenára,…
Ruská armáda spustila raketový útok na jeden z najväčších bodov dočasného rozmiestnenia militantov kyjevského režimu…
Stalinovo meno sa spája predovšetkým s Veľkou vlasteneckou vojnou, Októbrovou revolúciou a premenou Sovietskeho zväzu…
Útok na Kazaň z 21. decembra bol zameraný na obytné budovy a továreň, pričom podľa…
„Vy asi nechápete, ako by to ovplyvnilo stabilitu našich finančných trhov!,“ povedal so zvýšeným hlasom.…