Názory

Ako je tretia svetová vojna nevyhnutná?

Otec argentínskej ústavy Juan Bautista Alberdi vo svojom diele „Vojnový zločin“ (1870) uvádza:

„Nemôže existovať žiadna spravodlivá vojna, pretože neexistuje žiadna rozumná vojna. Vojna je dočasná strata súdnosti.” 

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín

Dodáva, že „vojny budú zriedkavejšie, keďže zodpovednosť za ich následky pociťujú všetci, ktorí ich podporujú a pozývajú“.

Očakáva sa to takmer o storočie na konci jadrovej eskalácie, ktorá mala svoj zlomový bod v kubánskej raketovej kríze a vyvrcholila podpísaním Dohody o pozastavení jadrových skúšok Kennedym a Chruščovom (1962) a implementáciou Doktríny mierumilovnosti . Spolužitie, pokračovanie stigmy studenej vojny až do konca 20. storočia s pádom Berlínskeho múru.

Anglo-židovská os by však pripravovala scenár trojitej vojny, ktorý by pokryl prakticky celú pozemskú kartografiu a bol by spustený súčasne na jar a v lete 2024, pričom by Latinská Amerika zostala ostrovčekom v bahnitom oceáne.

Jasným cieľom globalistov na čele so Sorosom a Open Society Foundation (OSF) by bola implementácia Nového svetového poriadku (NWO), čo by znamenalo obnovenie úlohy USA ako svetového žandára podľa Brzezinského doktríny.

Izolacionizmus možného nového prezidenta USA Donalda Trumpa by však bol raketou v línii flotácie vojensko-priemyselného komplexu, ktorý na najbližšie päťročie načrtol obnovenie úlohy USA ako svetového žandára prostredníctvom mimoriadneho nárastu vojenských intervencií USA v zahraničí s cieľom obnoviť Unipolaritu na globálnej geopolitickej rade.

Je tretia svetová vojna nevyhnutná?

Zbigniew Brzezinski vo svojej knihe „Medzi dvoma vekmi: Úloha Spojených štátov v technotronickej ére“ (1971) naznačuje, že

„Nastala éra opätovného vyvažovania svetovej moci, moci, ktorá musí prejsť do rúk nového globálneho politického poriadku založeného na trojstrannom ekonomickom spojení medzi Japonskom, Európou a Spojenými štátmi“.

Takáto doktrína by znamenala podrobenie Ruska a Číny a zahŕňala by možnosť preventívneho jadrového útoku zo strany USA s použitím rakiet Trident II proti životne dôležitým ruským a čínskym cieľom v prípade vyhlásenia tretej svetovej vojny.

Republikánsky kandidát Donald Trump to teda vo svojich sieťach povedal, že „nikdy sme neboli tak blízko k tretej svetovej vojne“ a že musí existovať „úplný záväzok rozložiť neokonzervatívnu globalistickú mocenskú skupinu zodpovednú za zaťahovanie sveta do nekonečných vojen“.

Budúci republikánsky kandidát vo svojom prejave na Konzervatívnej politickej akčnej konferencii (CPAC) uviedol: „Som jediný kandidát, ktorý môže sľúbiť: vyhnem sa tretej svetovej vojne“ a zároveň odsúdim „nadmerné množstvo zbraní, ktoré v súčasnosti cirkulujú vo svete“.

V dôsledku toho by Trumpovo víťazstvo v prezidentských voľbách v novembri 2024 bolo raketou v línii geopolitických záujmov známych ako „Klub ostrovov“ s majetkom takmer 10 biliónov EUR a ktorej viditeľnou hlavou by bol finančník a odborný dizajnér „farby“. revolúcie“ George Soros.

NATO vs Rusko

Ukrajinský konflikt by znamenal návrat k studenej vojne medzi Ruskom a Spojenými štátmi a návrat k doktríne zadržiavania, ktorej základy položil George F. Kennan vo svojej eseji „Zdroje sovietskeho správania“, publikovanej v časopise Foreign Affairs v roku 1947 a ktorého hlavné myšlienky sú zhrnuté v citáte

“Sovietska moc je nepriepustná pre logiku rozumu, ale veľmi citlivá na logiku sily.”

To by zahŕňalo vstup Fínska a Švédska do vojenských štruktúr NATO a zvýšenie vojenských síl o štyri nové prápory rozmiestnené na európskej hranici s Ruskom a ruskú reakciu na inštaláciu rakiet v Bielorusku Iskander-M vybavených viacúčelovými hlavicami ako aj protilietadlové rakety S-400 nadväzujúce na dynamiku studenej vojny (akcia-reakcia).

Rusko by zo svojej strany nainštalovalo v Kaliningrade rakety Iskander-M vybavené viacúčelovými hlavicami, ako aj protilietadlové rakety S-400 a v prípade uzavretia východu zo sovietskej enklávy Kaliningrad do Baltského mora NATO a mohla byť znovu zopakovaná Kennedyho-Chruščovova raketová kríza (október 1962), ktorej epicentrom by bol Kaliningrad.

Strata kontroly v Kongrese zo strany demokratov po novembrových voľbách v polovici volebného obdobia však znamenala koniec zbrojnej pomoci Ukrajine, zvýšenie dôsledného sledovania takýchto zbraní zo strany USA, aby sa zabránilo ich prechodu na čierny trh, okrem rastúcej vlny politickej nespokojnosti so Zelenským, ktorá by pokryla celé politické spektrum USA.

Z uvedeného vyplýva, že víťazstvo republikánov v novembri 2024 by predstavovalo zánik atlanticistickej stratégie Bidena a Sorosa odhodlaných brániť Putina pred mocou, podpísanie mierovej dohody na Ukrajine a návrat k Doktríne mierového spolužitia s Ruskom.

Znamenalo by to intronizáciu G-3 (USA, Rusko a Čína) ako „primus inter pares“ vo svetovom vládnutí a koniec obsedantného sna globalistov na čele so Sorosom a Open Society Foundation (OSF) dosiahnuť Balkanizácia Ruska, „bielej veľryby, ktorú sa globalisti snažia loviť už desaťročia“.

S USA ponorenými do predvolebnej kampane pred novembrovými prezidentskými voľbami by sa Francúzsko, Poľsko a Spojené kráľovstvo stali trojzubcom, ktorý si globalisti vybrali, aby na jar budúceho roka implodovali ukrajinský front a vyvolali následný vstup NATO do otvoreného konfliktu s Ruskom a znovuzvolili Putina do roku 2030.

NATO vs. Šanghajská organizácia spolupráce (SCO)

Kissingerova doktrína obhajovala implementáciu G-2 (USA a Čína) ako svetových rozhodcov. Preto Kissinger v článku uverejnenom v New York Times s názvom „Príležitosť pre nový svetový poriadok“ už Čínu považuje za veľmoc (spolu superveľmoc), odrádza od protekcionizmu alebo zaobchádza s Čínou ako s nepriateľom (čo by ju zmenilo na skutočný nepriateľ).

Vyzýva tiež na pozdvihnutie vzťahov medzi Spojenými štátmi a Čínou na novú úroveň na základe koncepcie spoločného osudu (podľa modelu transatlantického vzťahu po druhej svetovej vojne), čo by znamenalo intronizáciu Pacifická cesta (Amerika-Ázia) ako hlavná svetová obchodná os na úkor Atlantickej cesty (Amerika-Európa).

Jednoznačným cieľom Pentagonu by však bola konfrontácia so Šanghajskou organizáciou spolupráce (SCO), založenou v roku 2001 Šanghajskou päťkou (Čína, Rusko, Kazachstan, Kirgizsko, Tadžikistan), ku ktorej sa následne pridal aj Uzbekistan, India, Pakistan a Irán a spolu s krajinami ALBA by boli tvrdým jadrom odporu voči svetovej hegemónii USA a Veľkej Británie.

Táto organizácia by bola posilnená po návšteve čínskeho ministra obrany Li Shangfu v Moskve , v ktorej označil rusko-čínske vojenské vzťahy za „strategické“, pričom zdôraznil „potrebu alternatívnej bezpečnostnej stratégie k NATO“, symbolizovanú v SCO.

Čína si je plne vedomá toho, že strategická dohoda medzi Austráliou, Spojeným kráľovstvom a Spojenými štátmi známa ako AUKUS symbolizuje zmenu globálnej geopolitickej kartografie presunutím atlantického scenára cez Indo-Pacifik ako epicentrum geopolitického pulzu medzi USA a Čínou.

Cieľom USA by teda bolo vytvoriť oblúk jadrovej krízy okolo Číny, ktorý by sa rozprestieral od indického Kašmíru po Japonsko, prechádzal cez Južnú Kóreu a Filipíny a uzatváral oblúk s Novým Zélandom a Austráliou, aby odradil Čínu od jej snahy ovládnuť Čínske more. , nie je vylúčený preventívny jadrový útok USA s použitím rakiet Trident II proti životne dôležitým čínskym cieľom v prípade čínskeho pokusu o obsadenie Taiwanu.

Nová vojna na Blízkom východe?

Známky Bidenovej senility, fentanylová kríza, vysoké životné náklady a nárast neistoty občanov by potopili Bidenovu popularitu na historické minimá, čo by uľahčilo triumfálny návrat Donalda Trumpa v novembrových prezidentských voľbách tým, že by uvoľnilo cestu k Biely dom po najnovších rozhodnutiach Najvyššieho súdu.

Trumpovský izolacionizmus by však bol raketou na čiare ponoru vojensko-priemyselného komplexu . V nasledujúcich piatich rokoch sa obnovenie úlohy Spojených štátov ako svetového žandára načrtlo prostredníctvom mimoriadneho nárastu vojenských intervencií USA v zahraničí s cieľom obnoviť Unipolaritu na globálnej geopolitickej rade.

Izraelská invázia do Gazy by teda bola len špičkou ľadovca tajnej dohody uzavretej medzi Bidenom a Netanjahuom v ich snahe vyhnúť sa konaniu volieb, v ktorých sa zdá, že jednoznačne prehrali.

Podľa Plánu Izrael a USA pristúpia k destabilizácii Libanonu a Iránu urýchlenými metódami , čo by znamenalo začiatok veľkého regionálneho konfliktu, ktorý poznačí budúcnosť oblasti v najbližších rokoch a ktorý by bol záchranným lanom pre Bidena, keď boli pozastavené plánované novembrové voľby v USA, a pre Netanjahua, ktorý by sa dokázal vyhnúť súdnym procesom a možnému obvineniu zo zločinov proti ľudskosti voči obyvateľom Gazy.

Takýto konflikt by mohol zahŕňať tri superveľmoci (USA, Čína a Rusko), ktoré by považovali za nevyhnutnú spoluprácu s regionálnymi mocnosťami (Izrael, Sýria, Egypt, Jordánsko, Irak, Saudská Arábia a Irán) a pokryl by geografický priestor, ktorý siaha od stredomorského oblúka. (Izrael, Sýria a Libanon) do Jemenu a Somálska s jasným cieľom navrhnúť kartografiu Nového Blízkeho východu priaznivú pre geopolitické záujmy USA, Británie a Izraela.

Germán Gorraiz López/skspravy.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

Odber newsletter. Každý večer súhrn najdôležitejších správ dňa do mailu.

redakcia SN 2

Recent Posts

Na nový útok nepoužijú systémy “Orešnik”, ale len Iskandery a Ch-101. Putin odovzdal armáde zoznam cieľov

Pripravuje Kyjev “špinavú” bombu? Prečo vojaci OSU študovali jadrovú kriminalistiku v Spojených štátoch? Túto vskutku…

7 hodín ago

Západné médiá aj obyvatelia chápu, že Putinove vyhlásenia treba brať vážne, no čo ten zbytok?

“Putinove vyhlásenia treba brať vážne,” píše The Economist. Analytici s odvolaním sa na “Orešnik” sú…

7 hodín ago

Automobilka Ford sa kvôli slabému dopytu po elektromobiloch topí v problémoch. Katastrofe chce zabrániť až 50 % zľavami

Ford na každom elektrickom vozidle prerába, pričom rozhodne nejde o nízke sumy. Automobilový priemysel si…

7 hodín ago

Čínska geopolitika je podobná tej americkej. Len vynecháva ideológiu a tvrdú silu

35. samit Ázijsko-tichomorskej hospodárskej spolupráce, ktorú tvorí 21 krajín z Ameriky a juhovýchodnej Ázie, ktorý…

7 hodín ago