Inaugurácia nového prezidenta Petra Pellegriniho znamenala aj definitívny koniec vládnutia Zuzany Čaputovej nad Slovenskom. Nie všetci politici a venovali len radostnej zvesti o novom prezidentovi, ktorý sa ujal v sobotu funkcie.
Všimli si aj odchádzajúcu hlavu štátu a vystavili len účet. My sme pre vás pripravili výber hodnotení prezidentovania Z. Čaputovej. Opozícia zväčša pokračovala v jej glorifikácii, kým ostatní politici si servítky pred ústa nedávali a povedali s úľavou, čo si o tomto jej vládnutí myslia.
Nielen politici, ale aj mnohí ľudia vyčítali exprezidentke nielen štylizovanú strojenosť až teatrálnosť, ale priamo aj farizejstvo s dvojakým metrom.
Jedna občianka takto vytkla Z. Čaputovej “hranie formy” a pripomenula jej prípad, keď kritizovali novinárku za smilnenie s mužom, ktorý sa kvôli nej rozviedol. Čaputová vtedy hovorila aké je to nepekné práve takto útočiť na ženu, ale podľa autorky kritických slov myslela tým “tú rozbíjačku rodiny a nie tú podvádzanú ženu”. “Takmer ma roztrhlo, keď som to Tvoje farizejstvo počula…”, odkázala v obsiahlejšom kriticko-faktickom statuse.
A čo hovoria politici na éru Z.Čatutovej?
Milan Uhrík (Republika)
“Dovidenia, pani Čaputová. Popravde som rád, že Slovensko má nového prezidenta. Dúfam, že voličov nesklame a nezradí. Jeho prácu budeme sledovať, odkázal Milan Uhrík (Republika) na sociálnej sieti.
Na inaugurácii ho najviac pobavili preteky progresívcov v tlieskaní. Keď predsedajúci zo slušnosti poďakoval končiacej prezidentke Čaputovej za doterajšiu “reprezentáciu Slovenska v zahraničí”, tak bolo cítiť, že potlesk je slabší… Ja som tomu napr. nedokázal zatlieskať vôbec, priznal sa Uhrík.
Upozornil však, že zato progresívci tlieskali, že by aj Kim Čon Un mohol závidieť. A bolo vidno, že naschvál neprestávajú, až kým predsedajúci nezačal natvrdo rozprávať. Bolo to také, ako všetko okolo progresívcov – dokonale umelé, zhodnotil Milan Uhrík. V tejto súvislosti len pripomíname, že Z. Čaputová pred ohlásením kampane bola podpredsedníčkou práve Progresívneho Slovenska.
Matúš Šutaj Eštok (Hlas-SD)
Novopečený stranícky nástupca P.Pellegriniho sa odchádzajúcej hlave štátu vôbec nevenoval, pozornosť v reakcii na sociálnej sieti zameral na nového prezidenta. Je presvedčený, že Slovensko má tú najlepšiu hlavu štátu, akú môže mať. “Prajem pánovi prezidentovi, aby sa jeho vízia o spojenom Slovensku a búraní vzájomných múrov stala čím skôr realitou”.
Juraj Blanár (Smer-SSD)
Rovnako len na budúcnosť sa zameral v reakcii aj Juraj Blanár, minister zahraničných vecí SR. Dnešný deň (pozn.inaugurácie P.Pellegriniho) podľa neho začal písať ďalšiu časť histórie SR. “Verím, že nadviaže na posolstvo mieru, pokoja a dialógu, ktoré presadzuje naša vláda. Na hodnoty, ktorých prioritou sú občania Slovenskej republiky a národnoštátne záujmy Slovenska”, uviedol Blanár.
Michal Šimečka (PS)
Vrana k vrane sadá, aj tak by sa dala opísať glorifikácia predsedu PS, ktorý Zuzanu Čaputovú považuje za najlepšiu prezidentku v histórii Slovenskej republiky. “Svoj mandát vykonávala dôstojne, rozvážne, nezávisle, v prospech celej krajiny. Skvele nás reprezentovala v zahraničí, najmä však bola prezidentkou všetkých ľudí na Slovensku. Bez ohľadu na ich vek, sociálnu situáciu, miesto bydliska, profesiu či identitu, každý mohol cítiť jej úprimný záujem a ľudskosť”, nechal sa počuť šéf progreívcov na sociálnej sieti.
Milan Majerský (KDH)
S podobným hodnotením hlavy štátu, ktorá oddiaľovala predčasné voľby a prispela k zmarenému referendu prišiel aj šéf KDH Milan Majerský. Podľa neho Zuzana Čaputová “dôstojne reprezentovala Slovensko doma i v zahraničí počas piatich veľmi náročných rokov, v ktorých celý svet čelil viacerým bezprecedentným krízam: pandémii covidu, vojne na Ukrajine, inflácii, či energetickej kríze”. Redakčne si dovoľujeme propomenúť, že Z. Čaputová sa postavila pri všetkých vyvolaných krízach na stranu globálnej alebo korporátnej moci…
Igor Matovič (hnutie Slovensko)
Samozvaný slovenský Don Quichot proti korupcii uviedol, že to “bola práve ona, ktorá sa po voľbách 2020 podujala systematicky čistiť PP v očiach demokratických voličov. Stretnutia. Fotečky. Kytičky. Blažené úsmevy … Vytrvalo. Systematicky. Mesiac čo mesiac … a v tom istom duchu ako pani z paláca pracovali dohodnutí progresívci v médiách”.
“Zaslepení vidinou, že človek z ich LGBTI sveta sa od mafie obrodí a po voľbách s ním PS a SaS vytvoria konečne tú správnu liberálno-progresívnu koalíciu … a nastanú zmeny tak veľmi vytúžené ich LGBTI lobby…”, napísal o.i. na sociálnej sieti I.Matovič, ktorý Čaputovej nepriamo vytkol zodpovednosť za výhru R.Fica a Smeru v parlamentných voľbách.
Juraj Draxler (exminister)
Čaputová mohla byť zjednotiteľkou, ale stala sa len ďalším Václavom Havlom, skonštatoval v obsiahlej analýze pôsobenia exprezidentky exminister školstva J.Draxler. Zameral sa fakt propagandy. “Napriek tomu, že prezidentka za svoje funkčné obdobie stratila obrovskú časť podpory, “jej” médiá ju teraz chvália ako takmer bezchybnú osobnosť. Je to takmer svätorečenie”. Kriticky zhodnotil aktivistický prístup liberálnych médií, ktoré fakt, že Čaputová “sa stala mimoriadne polarizujúcou figúrou, charakteristicky prehliadajú, nijako to nerozoberajú, akoby to ani neexistovalo”.
Redakčná pozmánka
Zuzana Čaputová na začiatku mandátu angažovane a progresivisticky prišla s klimatickou tézou emisnej stopy. Žiaľ, aj v tomto prípade sa slová výrazne líšili od praxe. V závere mandátu sa pobrala na úplne zbytočné rozlúčkové cesty. Okrem zatienenia oblohy svojou emisnou stopou táto čudná aktivita zatienila budovanie kontaktov a nových ciest novej hlavy štátu, Petra Pellegriniho…
Veríme, že aj našim výberom na pôsobenie Z. Čaputovej v úrade sme vám pomohli urobiť si ten vlastný. Aj hodnotiace úsudky o exprezidentke ukázali pretrvávajúce rozdelenie spoločnosti, ktoré počas jej mandátu nabralo nebývalé až kritické rozmery.
skspravy.sk
Ide o prvé osobné stretnutie prezidenta Ruska s predsedom slovenskej vlády od roku 2016, píše…
Na Srbsko sa podľa prezidenta Aleksandara Vučića pripravuje zvonku majdanový úder podľa deväť bodového scenára,…
Ruská armáda spustila raketový útok na jeden z najväčších bodov dočasného rozmiestnenia militantov kyjevského režimu…
Stalinovo meno sa spája predovšetkým s Veľkou vlasteneckou vojnou, Októbrovou revolúciou a premenou Sovietskeho zväzu…
Útok na Kazaň z 21. decembra bol zameraný na obytné budovy a továreň, pričom podľa…
„Vy asi nechápete, ako by to ovplyvnilo stabilitu našich finančných trhov!,“ povedal so zvýšeným hlasom.…