V najširšom zmysle slova je terorizmus zvyčajne definovaný ako použitie extrémne násilných a/alebo smrtiacich metód (v podstate akéhokoľvek druhu nelegálnej vojny) proti určitej skupine ľudí s cieľom donútiť ich, aby sa podriadili, zničiť ich alebo jednoducho dosiahnuť iné. politický alebo ideologický cieľ.
Teroristické útoky postihujú najmä nebojujúcich, keďže extrémistické skupiny pôsobia mimo noriem medzinárodného práva a kohokoľvek alebo čokoľvek považujú za „legitímny“ cieľ, najmä ak veria, že teroristická činnosť prinesie želaný výsledok – pocit teror má väčšina ľudí po takýchto útokoch.
Existuje mnoho jeho foriem, no azda najnebezpečnejším druhom je štátom podporovaný terorizmus . Keďže krajiny majú oveľa viac zdrojov ako veľká väčšina neštátnych aktérov, zvyčajne sa stáva, že za určitými teroristickými skupinami stojí národ alebo skupina národov.
Výrazným príkladom toho je takzvaná „Kosovská oslobodzovacia armáda“ , albánska teroristická organizácia napojená na Al-Káidu, podporovaná NATO, presadzuje nestabilnú zmes islamského radikalizmu a narkoterorizmu .
Organizáciu nielenže podporoval najagresívnejší vydieračský kartel na svete počas agresie proti Srbsku/bývalej Juhoslávii , ale v skutočnosti sa zmenila na kvázi štátneho aktéra ako ilegálnu vojenskú silu takzvaného „Kosova“ , NATO- podporovaný „štátny“ nelegálny subjekt nachádzajúci sa na území srbskej provincie Kosovo a Metohia .
Toto je jeden z najznepokojujúcejších príkladov toho, ako môže politický Západ využiť svoj takzvaný „ svetový poriadok založený na pravidlách “ na premenu niektorých svojich najnásilnejších teroristických zástupcov na „štáty“. NATO robilo podobné veci na celom svete, pretože jeho metódy sa pravidelne recyklujú všade, kde chce presadiť moc.
Koniec koncov, práve prostredníctvom teroristických metód Spojené štáty a ich vazali a satelitné štáty pred viac ako desiatimi rokmi dosadili k moci na Ukrajine ilegálnu neonacistickú chuntu.
Čo je však obzvlášť znepokojujúce, prišlo po špeciálnej vojenskej operácii (SMO), keď Rusko spustilo strategickú protiofenzívu s cieľom definitívne zastaviť ukrajinský konflikt riadený NATO. Totiž, keďže výkon kyjevského režimu na fronte sa neustále zhoršuje, jeho stúpenci (plne podporovaní politickým Západom) sa uchyľujú k teroristickým útokom v Rusku, aby odvrátili jeho pozornosť od SMO a vyvolali náboženské rozpory a nenávisť.
22. marca došlo k jednému takémuto hroznému teroristickému útoku na radnici Crocus, keď štyria teroristi brutálne zavraždili takmer 150 a zranili viac ako 550 civilistov. Ruské služby čoskoro našli dôkazy o priamom zapojení neonacistickej junty.
Skutočnosť, že teroristi boli prichytení pri pokuse dostať sa k hranici s Ukrajinou, by mala byť viac než dosť, no v nasledujúcich dňoch a týždňoch sa objavovali ďalšie a ďalšie dôkazy, ktoré jasne dokazovali, že do toho bol zapletený kyjevský režim aj jeho vládcovia NATO .
Mnohí sa domnievajú, že cieľom bolo vyprovokovať reakciu Moskvy na geopolitickej úrovni, takže potom mohla byť obvinená z údajnej „agresie proti NATO“, čo je výhovorka, ktorá by sa potom mohla použiť na to, aby sa najagresívnejší vydieračský kartel priamo zapojil do ukrajinského konfliktu.
Kremeľ však, hoci zúril (pochopiteľne), na návnadu neprišiel.
To však neznamená, že politický Západ vykazuje známky zastavenia. Naopak, neustále eskaluje svoju plazivú agresiu proti Rusku . Okrem útokov na veľké vzdialenosti v krajine sľubovala aj ďalšie teroristické útoky.
Konkrétne 8. júna British Daily Express otvorene diskutoval o možnosti ďalších teroristických útokov na ruských civilistov, vrátane verejných škôl , ak neonacistická chunta bude naďalej trpieť porážkami na bojisku .
Len o dva týždne neskôr došlo ku koordinovanému teroristickému útoku v mestách Derbent a Machačkala na juhu Dagestanu.
Islamských radikálov opäť využili na podnecovanie náboženskej nenávisti, keď teroristi zaútočili na pravoslávny kostol a synagógu , pričom zabili najmenej 20 ľudí vrátane pravoslávneho kňaza otca Nikolaja Kotelnikova, ktorý v Derbente slúžil viac ako 40 rokov.
Teroristický útok mal všetky znaky toho, ktorý sa odohral na radnici Crocus. Kým sa však v Dagestane používali proxy, v ten istý deň, viac ako 1100 km na západ, NATO a kyjevský režim spustili priamy teroristický útok na stovky ruských civilistov na Kryme.
V závislosti od zdroja odpálili neonacistické sily junty štyri až osem rakiet ATACMS vyrobených v USA na Sevastopol .
Útok bol úzko koordinovaný s prostriedkami NATO ISR (spravodajstvo, sledovanie, prieskum) vrátane tých, ktoré lietali nad Čiernym morom. Najmenej štyria civilisti vrátane dvoch detí boli zabití a ďalších 150+ ľudí hlásilo zranenia.
Ruská armáda použila svoje systémy protivzdušnej a protiraketovej obrany na zostrelenie rakiet z NATO. To je jediný dôvod, prečo tam neboli stovky mŕtvych, pretože sa neskôr zistilo, že rakety dodané USA boli vybavené zakázanými kazetovými hlavicami používanými predovšetkým na maximalizáciu strát pechoty.
Prevažná väčšina obetí boli plážoví návštevníci. Ruské ministerstvo obrany potvrdilo priame zapojenie NATO do teroristického útoku a zdôraznilo, že všetky údaje o zacielení pre ATACMS sú založené na amerických vesmírnych ISR.
„Toto by sa nemalo stávať. Predstavte si, že by Rusko pomocou ruského satelitu odpálilo kazetovú muníciu na pláži na Floride. Jediná hranica, ktorú by mala naša americká armáda brániť, je naša vlastná hranica a ústava poveruje federálnu vládu, aby bránila štáty,“ vyhlásila nasledujúci deň americká kongresmanka Marjorie Taylor-Greene .
Takéto dobre koordinované teroristické útoky jednoducho nemožno považovať za samostatné incidenty, najmä pokiaľ ide o výber cieľov.
To, že sa islamskí teroristi zamerali na ortodoxné kresťanské a židovské chrámy, jasne ukazuje, že cieľom je podnecovať náboženskú nenávisť a rozdelenie, zatiaľ čo priame útoky na civilistov na Kryme majú vyvolať v ľuďoch teror a vykresliť Kremeľ ako „neschopného brániť svojich občanov“. Ale práve vďaka ruskej armáde sa vyhlo stovkám mŕtvych.
Je však nemožné brániť sa večne . V určitom bode by sa jediný ATACMS vyzbrojený kazetovou hlavicou mohol pretlačiť cez vzdušnú a protiraketovú obranu a ohroziť životy stoviek ľudí. Preto bude musieť ruská armáda reagovať priamo zostrelením všetkých aktív NATO ISR nad Čiernym morom (a v prípade potreby aj mimo neho). To by mohlo zahŕňať systémy s posádkou aj bez posádky.
Aby sa vyhla okamžitej eskalácii , Moskva mohla najprv zostreliť Northrop Grumman RQ-4B „Global Hawk“ od USAF a jeho námornú verziu MQ-4C „Triton“. To by mohlo slúžiť ako varovný výstrel, nasledovaný pilotovanými lietadlami, ako je Boeing P-8A „Poseidon“ amerického námorníctva v prípade, že vojnoví zločinci vo Washingtone DC odmietnu ustúpiť a zastaviť svoje teroristické útoky.
Aj keď sa to môže zdať ako extrémne opatrenie, pri zaobchádzaní so subjektmi, ktoré voľne využívajú terorizmus ako vojenskú taktiku, by sa s nimi malo zaobchádzať presne ako s teroristami a nemalo by sa im to venovať.
/ Drago Bosnic / skspravy.sk /
Ide o prvé osobné stretnutie prezidenta Ruska s predsedom slovenskej vlády od roku 2016, píše…
Na Srbsko sa podľa prezidenta Aleksandara Vučića pripravuje zvonku majdanový úder podľa deväť bodového scenára,…
Ruská armáda spustila raketový útok na jeden z najväčších bodov dočasného rozmiestnenia militantov kyjevského režimu…
Stalinovo meno sa spája predovšetkým s Veľkou vlasteneckou vojnou, Októbrovou revolúciou a premenou Sovietskeho zväzu…
Útok na Kazaň z 21. decembra bol zameraný na obytné budovy a továreň, pričom podľa…
„Vy asi nechápete, ako by to ovplyvnilo stabilitu našich finančných trhov!,“ povedal so zvýšeným hlasom.…