zamyslenie

Agenda 2030 se vyvíjí: Evropská komise je spokojena s prosazováním kontroverzního zákona o digitálních službách

Ve všech členských zemích je zavádění digitální diktatury na různém stupni vývoje. Někde jsou již poměrně daleko, jinde zaostávají. Nicméně všechny země souhlasily jak se zaváděním digitálních identit, tak s postupným zavedením digitálních zdravotních záznamů.

Ostatně, co týká elektronických zdravotních záznamů, tak toto sjednocení v rámci EU (plánuje se i sjednocení EU s USA) započalo již v roce 2018, kdy jsme patřili mezi země, které se k této společné databázi začaly hlásit jako první.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín

V zavádění ID a digitálních očkovacích pasů se pak chlubí svým prvenstvím Belgie a Maďarsko, nicméně i další země je následují, aktuálně například Rakousko.

Řecko se pak například snaží vnutit ID tím, že od příštího roku již nebude možné navštěvovat fotbalová utkání bez platné ID a lze očekávat, že tento požadavek se rozšíří i na další oblasti.

Začátkem tohoto týdne zveřejnila Evropská komise (EK) svou druhou zprávu o „Stavu digitální dekády,“ v níž vyzývá členské státy, aby zlepšily přístup k digitálním ID a elektronickým zdravotním záznamům a podpořily je.

EU je zároveň spokojena s pokrokem v boji proti „dezinformacím,“ „online škodám“ a podobně.

V tiskové zprávě Evropská komise uvedla, že zpráva byla připravena k posouzení pokroku směrem k cílům programu Digitální dekáda (DDPP), přičemž rok 2030 je rokem cílovým.

Členové EU nyní do dokumentu poprvé přispěli analýzami svých národních „Strategických plánů pro digitální dekádu.“ A zde není Evropská komise zrovna spokojená: snahy členů nesplní „úroveň ambicí“ EU, pokud se věci budou i nadále vyvíjet jako doposud, varuje dokument.

Ačkoli je zpráva obecně pozitivní, pokud jde o přijetí přihlašovacích údajů pro digitální identitu (systémy eID) a používání služeb elektronického zdravotnictví, autoři poznamenávají, že v přijímání systémů e-ID existují „stále značné rozdíly mezi zeměmi“.

Aby bylo možné v těchto oblastech dohnat členské státy, které jsou napřed, doporučuje se zlepšit přístup k elektronické identifikaci a elektronickým zdravotním záznamům, aby bylo dosaženo cílů pro rok 2030.

EU chce, aby tyto dva systémy byly do té doby dostupné pro 100 % občanů a podniků – poznamenává, že elektronická identifikace je v současnosti dostupná pro 93 % občanů ve 27 zemích EU, ačkoli přijímání je různé.

Zpráva Evropské komise přesto ukazuje, že tvůrci politik v Bruselu jsou optimističtí, že peněženka EU pro digitální ID bude „pobídkou“ k používání eID.

A autoři dokumentu jsou spokojeni se způsobem prosazování kontroverzního zákona o digitálních službách (DSA). Kritici se však domnívají, že zákon je navržen tak, aby potlačoval svobodu projevu pod rouškou boje proti „dezinformacím.“

EU to popisuje jako „posílení ochrany proti online škodám a dezinformacím,“ přičemž také uvádí, že zahajuje vyšetřování (na online platformách), aby zajistila vymáhání DSA.

A aby se posílilo poselství, že DSA je zapotřebí jako síla pro dobro, zpráva tvrdí, že „online rizika jsou na vzestupu a dezinformace byly identifikovány jako jeden z nejvíce destabilizujících faktorů pro naši společnost, který vyžaduje komplexní, koordinovanou akci a vyžaduje překročení hranic.“

Tolik zpráva, která ukazuje, že největším zájmem EU je nejen zavádění digitálních ID a zdravotních záznamů, ale také cenzura. Podle stávajícího složení EP se navíc nezdá, že by se na tom mělo cokoli změnit…

Slovanka

/ necenzurovanapravda.cz /

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

Odber newsletter. Každý večer súhrn najdôležitejších správ dňa do mailu.

Slovanské Noviny

Recent Posts

„Idioti v Európe šíria tú istú nenávisť proti Rusom ako kedysi fašisti a banderovci. Títo blázni tu vôbec nepremýšľajú.

Päťsto rusofóbov a intelektuálne podvýživených bruselských Šimečkov tu nadáva na Rusko ako náckovia v 1941…

4 hodiny ago

Izraelský terorizmus dosiahol novú úroveň. V Libanone došlo k ďalšej vlne výbuchov osobných elektronických zariadení.

Stovky pagerov boli podľa policajného vyšetrovania vybavené nástražným systémom s výbušninou. Najmenej jedna explózia sa…

4 hodiny ago

Dôchodcovia na Slovensku prídu o stovky eur. V budúcom roku by seniori z rodičovského dôchodku nemali dostať ani cent

Zmeny v rodičovských dôchodkoch sú súčasťou väčšieho balíčka konsolidačných opatrení vlády, ktorých cieľom je ušetriť…

4 hodiny ago

Ministerstvo zdravotníctva pod Dolinkovej vedením pripravuje očkovanie Slovákov vakcínou proti Covid-19

Rezort pripomenul, že očkovanie je najúčinnejším nástrojom proti ochoreniu COVID-19. Popredný český výskumník rekombinantných vakcín…

4 hodiny ago

VIDEO: Knihy sú symbolom vzdelania. Štát so silným sociálnym cítením by mal umožniť ich čo najväčšiu dostupnosť, vyhlásil prezident Pellegrini.

Minister Kamenický tvrdí, že jeho slová ohľadne kupovania kníh bohatými a zavádzania vyššej DPH boli…

4 hodiny ago