Rusko a Čína už vyjadrili svoju pripravenosť investovať do komerčných projektov v Afganistane a spolupracovať s talibanskými úradmi v boji proti militantným islamistom.
Afganské vládne hnutie Taliban sa chce stať členom skupiny BRICS. Uviedol to hovorca hnutia pred októbrovým summitom BRICS v Moskve.
„S fórom BRICS sú spájané krajiny s veľkými zdrojmi a najväčšie ekonomiky sveta, predovšetkým Rusko, India a Čína,“ uviedol hovorca afganskej vlády Hamdulláh Fitrat. „V súčasnosti s nimi máme dobré ekonomické vzťahy a obchodnú výmenu. Chceme rozšíriť naše vzťahy a byť súčasťou ekonomických fór BRICS,“ dodal.
Vládu Talibanu neuznala oficiálne nijaká krajina sveta, napriek tomu si však buduje vzťahy s krajinami, ktoré skupinu BRICS založili, napríklad s Čínou a Ruskom.
Summit hospodárskej skupiny BRICS, ktorá zahŕňa aj napríklad Brazíliu či Juhoafrickú republiku, sa uskutoční koncom októbra v ruskej Kazani. BRICS sa nedávno rozšírila aj o Irán, Spojené arabské emiráty, Egypt a Etiópiu. Skupina sa k záujmu Talibanu ešte nevyjadrila.
Moskva a Peking už vyjadrili svoju pripravenosť investovať do komerčných projektov v Afganistane a spolupracovať s talibanskými úradmi v boji proti odnoži militantnej skupiny Islamský štát pôsobiacej v Afganistane, ktorá je známa ako Islamský štát-Chorásán.
Zdroj: topky.sk
Príslušník PZ sa prípad neskôr snažil ututlať. Minister vnútra Matúš Šutaj Eštok, policajný prezident Ľubomír…
Začnem tým usmrtením, vysvetlím ďalej, ale možno to nebude potrebné – teda čosi ako Definícia…
Najprv vybavím výraz Deep State – hlboký štát: Skupina ľudí, typicky príslušiacich k vládnym agentúram…
Pred 35 rokmi sa začal v Prahe na Národnej triede štátny prevrat, ktorý dostal názov…
Krátko po ďalšom nálete kamikadze dronov Geranium ruská armáda spustila kombinovaný raketový útok na ciele…
V roku 1992 urobila americká zahraničná politika chybný manéver, pretože neokonzervatívci si predstavovali amerického hegemóna.…