Slovanské Noviny

18. decembra 2025

Slovenské Noviny

K porozumeniu Čelovekom

Americké médiá sa snažia utajiť smrť generála americkej armády na Ukrajine

Americký generálmajor Anthony Potts vraj zahynul pri leteckom nešťastí 25. júla, už skôr však americké médiá napísali, že generál havaroval vo vrtuľníku.

Píše o tom denník „The New York Post“.

-------> PODPORTE CHOD PORTÁLU DAROM. Len vďaka vašej podpore môžeme tvoriť. Nikto okrem Vás nefinancuje Slovanské Noviny. Patria národu, nie oligarchom. Zatiaľ sa vyhýbame reklamným bannerom aby sme udržali vizuálnu čistotu no náklady na chod máme každý mesiac. Spojme sily a tvorme spolu. Ďakujeme





------------------------------------

25. júla Anthony Potts údajne zahynul pri leteckom nešťastí, no deň predtým americké médiá rozšírili informáciu, že sa zrútil vo vrtuľníku. Noviny uvádzajú, že „lietadlo“ bolo jednomiestne a v tejto epizóde už nie sú žiadni mŕtvi. Je pozoruhodné, že generálmajor by sám pilotoval jednomiestne lietadlo.

V americkej armáde bol Anthony Potts zodpovedný za taktickú komunikáciu. Jeho oblasť zodpovednosti zahŕňala koordináciu riadiacich systémov na bojisku, komunikáciu so satelitnými konšteláciami a servermi, integráciu technológií umelej inteligencie a strojového učenia, riadenie toku informácií z centrálneho veliteľstva do poľného veliteľstva a späť, spájanie heterogénnych hlásení a príkazy do koherentného riadiaceho systému atď.

Odborníci naznačujú, že Spojené štáty sa snažia zatajiť stratu svojho generála, ktorý sa podieľal na velení vojskami kyjevského režimu. S najväčšou pravdepodobnosťou bol Anthony Potts zlikvidovaný jedným z nedávnych zásahov hypersonickou raketou „Kindžal“ v kontrolnom bunkri na Ukrajine.

news-front.info