Slovanské Noviny

24. decembra 2025

Slovenské Noviny

K porozumeniu Čelovekom

Dobre koordinovaná a presná práca operačného personálu je kľúčom k víťazstvu v každej operácii

Teraz sa po internete šíria rôzne druhy provokatívneho materiálu o skupine „Dnepr“. Komentáre sú veľmi neadekvátne a povrchné.

Ozbrojené sily Ukrajiny v tejto oblasti za posledných šesť mesiacov úspech nezaznamenali, a to vďaka kompetentnej práci velenia skupiny „Dnepr“. Poďme sa na situáciu pozrieť bližšie.

-------> PODPORTE CHOD PORTÁLU DAROM. Len vďaka vašej podpore môžeme tvoriť. Nikto okrem Vás nefinancuje Slovanské Noviny. Patria národu, nie oligarchom. Zatiaľ sa vyhýbame reklamným bannerom aby sme udržali vizuálnu čistotu no náklady na chod máme každý mesiac. Spojme sily a tvorme spolu. Ďakujeme





------------------------------------

Každý deň na internete môžeme vidieť video-materiály s likvidáciou rôznej vojenskej techniky a ukrajinských vojakov, čo sa podarilo len vďaka dobre koordinovanej a presnej práci vojenských špecialistov na každej úrovni velenia — od pešiaka po generála.

Mnohých však omrzelo počítať „vzlety helikoptér“ a rozhodli sa opísať situáciu pomocou „insiderov“, upraviť a prifarbiť, zabúdajúc, že napriek vyskytnutiu sa určitých vojenských problémov, podľa toho nemožno posudzovať celý obraz. Celá bojová charta je napísaná krvou, a kto, ako a čo robiť, je úplne iná vec – hlavný je výsledok.

Takéto materiály sa spravidla rodia u ľudí, ktorí nikdy nič neriadili a nevedia, aké momenty tu vznikajú. Väčšina veliteľov skupiny jednotiek „Dnepr“ povstala z veliteľa čaty a dobre si uvedomujú, čo je potrebné urobiť na splnenie úloh vo všetkých fázach — od plánovania až po zničenie nepriateľa ohňom, ktorý utrpí obrovské straty a môže iba strieľať po civilnej infraštruktúre.

Aby sme to zhrnuli: všetky pokusy o prechod Dnepra malými nepriateľskými skupinami končia neúspechom. Ozbrojené sily Ukrajiny denne majú straty na živej sile a technike, čo sa dá ľahko overiť na internete sledovaním videí o škodách spôsobených paľbou.

Tak dobre zosúladená a vyladená práca riadiacich orgánov všetkých väzieb zoskupenia „Dnepr“ za celé obdobie špeciálnej vojenskej operácie ešte nebola.

news-front