„Najväčší svetový správca aktív, americká spoločnosť BlackRock, zaznamenal v treťom ŠTVRŤROKU 2020 nárast zisku o 27 %, čím prekonal odhady ekonómov.“

Táto správa, ktorú priniesli v polovici októbra tlačové agentúry, nadväzovala na nemenej priaznivé údaje o bilancii tohto správcovského obra za druhý štvrťrok 2020: „Zisk BlackRock v druhom kvartáli vzrástol o 21 % a prekonal očakávania,“ informovala i slovenská TA SR. Sú to impresívne čísla, najmä v situácii, keď koronavírusová panika pridúša výkon svetovej ekonomiky ako celku. Jej minuloročný prepad odhadovaný Medzinárodným menovým fondom na -4,4 % dáva za pravdu konštatovaniam o tom, ako samodeštruktívne vypínanie chodu ekonomiky nadekrétované zhora umožňuje hŕstke vyvolených nehanebne bohatnúť. Čoraz voľnejšie transkontinentálne prúdenie stúpajúcich objemov kapitálu upevňuje postavenie mamutích nadnárodných správcov aktív, akým je BlackRock. Už niekoľko rokov mu patrí prvá priečka rebríčka, ktorý uverejnili analytici z International Publishers Limited v júni (tabuľka 1).
Váha peňazí
Z desiatich správcovských spoločností, ktoré figurujú v hornej desiatke, má deväť sídlo v USA. Len jedna – deviata Amundi Asset Management – má ústredie v Paríži. Zveľaďuje aktíva vo výške 1,65 bilióna dolárov. Je to taká nesmierna hodnota, že prevyšuje HDP Kanady. I tak však bledne v porovnaní s investorskou mohutnosťou BlackRocku, ktorá je podľa hodnoty presahujúcej 6,7 biliónov dolárov obhospodarovaných aktív štyrikrát vyššia. Iba dve krajiny vytvorili podľa odhadov MMF tento rok vyšší HDP než 6,7 biliónov dolárov: Spojené štáty a Čína.
Tretie Japonsko s necelými piatimi biliónmi alebo štvrté Nemecko s necelými štyrmi sa v najbližších rokoch nedotiahnu na BlackRock, ba ani na druhého najväčšieho správcu Vanguard Group, Inc. Obe tieto finančnícke megaentity prudko napredujú. Manažment Vanguardu uvádza na svojej webovej stránke hodnotu spravovaných aktív 6,2 bilióna a Black-Rock 7,81 bilióna dolárov. Porovnajme tento trend upevňovania postavenia manažérskeho finančníckeho tandemu BlackRock – Vanguard s ťarbavosťou top 10 krajín (s výnimkou Číny) vo svetovej aréne. Je zarážajúce, ako verejná mienka napájaná mienkotvornou mediálnou limonádou nedoceňuje reálne postavenie zakladateľa a šéfa BlackRocku Larryho Finka. Na rebríčku najmocnejších osobností sveta, ktorý zverejňuje portál Forbes Magazine, sa mu ušlo nerealistické 28. miesto.
Poradie síce odzrkadľuje predvlaňajší stav, ale i postavenie Laurencea Douglasa Finka, zakladateľa a výkonného riaditeľ BlackRocku, Inc.,
AUTOR: PATRIK SLOBODA
zdroj: zem a vek
PODPORTE nezávislé médium.
Všetok obsah na tejto stránke je bezplatný. Vaša podpora bude použitá na rozvoj a propagáciu stránky, aby sa o nej dozvedelo čo najviac ľudí.
Aj malá čiastka dostatočne pomôže.
ďakujeme
Vyhlásenie:
Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu zna [email protected]
UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.
VIDEO: „Ľudia sa boja nekontrolovaného rastu cien energií a premýšľajú nad tým, čo bude, ak by došlo k nedostatku plynu alebo ropy,“ uviedol Robert Fico, ktorý kritizoval ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského „za hlúpy krok“ zastaviť dodávky ruskej ropy Slovensku a Maďarsku a „permanentné poškodzovanie“ našej krajiny.
Výbuch na americkom veľvyslanectve v Európe
VIDEO: Pozdrav Čurillovcom
Angela Merkel vyhlásila, že by chcela, aby EÚ nebola len vojenským podporovateľom Ukrajiny, ale aj diplomaticky prispela k ukončeniu konfliktu
Nemecko je bez ochrany
Wall Street je v panike
USA už minuli 2,5 miliardy dolárov pri pokusoch zostreliť iránske rakety
Nemecký politológ: “Zelenskyj je na pokraji zrútenia, Orbán odhalil pranie jeho špinavých peňazí”
Cudzie deti. Nacizmus nie je deviácia, ale skutočná podstata západnej civilizácie
Prečo je vojna proti Iránu pre Rusko oveľa nebezpečnejšia ako sa zdá
Mäsomlynček môže dorásť do obludných proporcií. Zelenský medzitým dezinformuje západnú spoločnosť o 55 000 zabitých
Irán sa rozhodol vyčerpať USA a Izrael
Hlavný porazený vojny s Iránom sa nachádza v USA. A nie je to Trump
Pepe Escobar: Porazená európska elita a ich krok zúfalstva
VIDEO: Kaliňák vyviedol Nvotovú z omylu- Bombardier nie je bombardér!
VIDEO: J. Laššáková- Počúvali sme o diverzifikácii doteraz klamstvá?
USA zvažujú zrušenie sankcií na ruskú ropu
Obrovský ruský útok! Výbuchy otriasli Kyjevom, Charkovom, Chmelnickou oblasťou, Ukrajina vyhlásila celoštátny letecký poplach
Tentokrát nie ropa, ale plyn! Kto v bezpečí ryžuje z perzskej vojny? Platia Európania
Generácia bez koreňov
zo sekcie
BlackRock: globálny kolos týčiaci sa nad národnými štátmi
BlackRock: globálny kolos týčiaci sa nad národnými štátmi
BlackRock: globálny kolos týčiaci sa nad národnými štátmi