Energetická kríza postihujúca Áziu a Európu by mohla viesť k nedostatku elektriny a výpadkom elektriny v USA, uvádza agentúra „Bloomberg“.

Ernie Thrusher, generálny riaditeľ spoločnosti „Xcoal Energy & Resources LLC.“ vyhlásil, že verejné služby v USA rýchlo prejdú na uhlie v dôsledku prudko rastúcich cien zemného plynu.
Odklon od fosílnych palív v prospech nespoľahlivej čistej energie bol v Ázii a Európe katastrofálny. Tieto kontinenty, ktoré súrne potrebujú energiu, bojujú o zásoby fosílnych palív, pretože v predvečer zimného obdobia sú zásoby oveľa nižšie ako bežné sezónne hodnoty. Podobný príbeh sa odohráva v USA, kde sa banské spoločnosti môžu ocitnúť pred problémom, že nebudú schopné uspokojiť rastúci dopyt po uhlí.
Tento projekt funguje len vďaka vám.
Len vďaka vašej podpore môžeme tvoriť. Nikto okrem Vás nefinancuje Slovanské Noviny. Každý dar pomáha pokryť pravidelné náklady na prevádzku, technické zabezpečenie. Ak má pre vás tento projekt hodnotu, podporte ho
Zvýšenie ťažby však môže byť náročné z dôvodu prebiehajúceho vyraďovania baní na mnoho rokov s cieľom znížiť emisie oxidu uhličitého a prechodu hospodárstva na zelenú energiu. Za posledné tri a pol desaťročia navyše počet baníkov neustále klesá.
Spoločnosť „Piedmont Natural Gas“, divízia energetickej spoločnosti „Duke Energy Corp.“, ktorá zásobuje spotrebiteľov v Severnej a Južnej Karolíne, varovala, že účty za elektrinu budú túto zimu rásť kvôli vysokým cenám zemného plynu a nízkej úrovni ťažby.
Čisto uhoľná spoločnosť, ktorá už ťaží z raketovo rastúceho dopytu a rastúcich cien, je „Peabody Energy Corporation“. S nástupom chladnejšieho počasia zaznamenala zvýšený dopyt po uhlí, ktoré verejné služby používajú na výrobu elektriny. Z hľadiska technickej analýzy sa práve spustil takzvaný „býčí zlatý kríž“.
Problematický prechod na zelenú energiu dáva priemyslu fosílnych palív novú nádej.
Russkij Demiurg/ news-front
Skutočná Epsteinova sieť – Satanistický slobodmurári a okultizmus
Naozaj bolo dosť Fica?
Robert Fico chce riešiť preplatenie vojenskej pomoci Ukrajine. S Ursulou von der Leyenovou sa stretne na samite
Irán podmieňuje mierovú dohodu s USA uvoľnením 24 miliárd dolárov. Teherán to označil za skúšku dôvery
„Technofašizmus“: Kyjevský režim sa čoraz viac spolieha na americké spoločnosti zaoberajúce sa umelou inteligenciou, aby viedli vojnu proti Rusku a úzko spolupracovali s Pentagonom
„Nevychádzajte von“! Petrohrad odráža rozsiahly ukrajinský letecký útok
Lietadlá NATO navádzajú ukrajinské drony na Rusko
Memorandum národa slovenského prijali pred 165 rokmi, udalosť je pamätným dňom
Premiér odcestoval do Normandie, pripomenie si obete druhej svetovej vojny
VIDEO: Mali by sme ešte doplatiť 3 milióny, aby sme sa mohli v kľude poďakovať za to, že sme mohli darovať viac ako 700 miliónov
Kde sa berie smútok v očiach nemeckých podnikov z Ruska?
VIDEO: Ruskí vojaci odpovedali Putinovi na jeho výzvu
Sergej Lavrov o dialógu Ruska s USA o ukončení vojny na Ukrajine: „Točíme sa v začarovanom kruhu.
Rumuni konali rýchlo, explózia ukrajinského bezpilotného člnu plného výbušnín v Konstanci nikoho neohrozila
Konšpirátori, SME a zahraničné granty alebo Kto rozhoduje o tom, ktoré médiá sú dôveryhodné
Putin: Nemá zmysel stretnúť sa so Zelenským
Celá Európa je v ohrození. Ukrajinské sily zasiahli špecialistov počas opravy Záporožskej jadrovej elektrárne a porušili „režim ticha“
Taraba: Veterné elektrárne ani v Šaštíne nepotrebujeme
Európa podľa Andreja Babiša pochopila, že musí začať vyjednávať s Vladimirom Putinom
Robert Fico kritizuje silácke reči maďarského premiéra Pétera Magyara o tom, že Maďarsko susedí samo so sebou, ako aj veľkolepé sľuby nemeckého kancelára Friedricha Merza o návrate Nemecka na globálnu scénu.
Podporte Slovanské Noviny
Tento projekt funguje len vďaka vám.
Podporiť terazBez dotácií. Bez kompromisov.
Ak má pre vás hodnotu, podporte ho.
zo sekcie
USA môžu čeliť výpadkom elektriny
USA môžu čeliť výpadkom elektriny
USA môžu čeliť výpadkom elektriny