Témou rokovania v parlamente je aj uznesenie, ktoré predložil opozičný Smer-SD. Podpredseda NR SR Juraj Blanár vysvetlil, že ním žiadajú premiéra Igora Matoviča, prezidentku Zuzanu Čaputovú a šéfa parlamentu Borisa Kollára, aby okamžite predstúpili pred verejnosť a informovali o stave, v ktorom sa Slovensko nachádza.

Vláda i parlament sú v chaose
Poukázal na závažnosť situácie aj v súvislosti so Slovenskou informačnou službou, koronakrízou aj koaličnou krízou. Poznamenal, že občania by mali poznať pripravované opatrenia vlády, ktoré by mali platiť po 21. marci.
Parlament podľa neho musí v mene občanov žiadať garancie, že obyvatelia sú dostatočne chránení pred dôsledkami pandémie aj vzhľadom na súčasnú situáciu. Rovnako má podľa neho tlačiť na vládu, aby konala a informovala občanov o ďalších krokoch. Podčiarkol, že nielen vláda, ale aj parlament je v neustálom chaose. Argumentuje častou neprítomnosťou predkladateľov návrhov v pléne NR SR, kvôli čomu museli počas týždňa viackrát preložiť niektoré body programu a prerušiť schôdzu.
Tento projekt funguje len vďaka vám.
Len vďaka vašej podpore môžeme tvoriť. Nikto okrem Vás nefinancuje Slovanské Noviny. Každý dar pomáha pokryť pravidelné náklady na prevádzku, technické zabezpečenie. Ak má pre vás tento projekt hodnotu, podporte ho
Rokujú o viacerých témach
Plénum by sa malo v piatok zaoberať vládnym návrhom zákona, ktorým sa menia a dopĺňajú niektoré zákony v pôsobnosti Ministerstva dopravy a výstavby SR. Návrh, ktorý zaradili do programu aktuálnej schôdze, počíta s vytvorením schémy pomoci pre oblasť cestnej dopravy. Vláda navrhuje, aby parlament prerokoval právnu normu v skrátenom legislatívnom konaní.
V piatok majú rokovať o uznesení vychádzajúcom z petície Za klímu, za budúcnosť. NR SR má o petícii rokovať symbolicky v deň celosvetového klimatického štrajku.
Zdroj: TA3
VIDEO: „Bol to Vatikán a prekvapivo aj židovská loby a Izrael, kto v roku 2022 počas mierových rokovaní medzi Ruskom a Ukrajinou oklamal Vladimira Putina,“ šokoval bieloruský prezident Alexander Lukašenko
Rusko po ukrajinských útokoch na Moskvu pohrozilo masívnou odvetou
Európa zúfalo tlačí Ukrajinu do čo najdlhšieho konfliktu
Medzinárodný súdny dvor zamietol ukrajinské nároky týkajúce sa Krymu
„Diktátorka“. Európa začína chápať absurditu Kaji Kallasovej voči Rusku
VIDEO: Exkluzívny rozhovor profesora Karaganova s ukrajinskou novinárkou
Ruský publicista: „Ukrajina víťazí“. No jasné
Zelenskyj žiada Európu o viac protivzdušnej obrany a rýchlejšie dodávky zbraní
Generálna prokuratúra dostala nové informácie. Je Naď ešte stále „dobrý hospodár“?
150-tisíc dronov pre Kyjev! Británia odhalila obrovský vojenský balík
V4 vstáva z popola! Fico, Tusk, Babiš a Magyar opäť za jedným stolom
Biologické laboratóriá Pentagónu: o čom mlčala Tulsi Gabbardová?
Ruská odveta na obzore? Lavrov poslal tvrdý odkaz po útoku na Moskvu
Opozícia kvíli! Prvé reakcie po vyslovení dôvery vláde Roberta Fica
Mimoriadnasituácia vyhlásená v Prešove a v obci Ľubotice
Fico udrel na opozíciu: „Zdedili sme najhoršie financie v EÚ, teraz ich dávame dokopy“
Zaberanie pôdy v Gaze Rothschildmi. Privlastnenie si mnohomiliardových námorných plynových polí Gazy
„Bude poprava.“ Poslanec Rady sa náhle vyjadril o Zelenskom
Vláda napokon predstúpi pred poslancov parlamentu. Po verdikte Ústavného súdu musí oficiálne požiadať o dôveru
Budanov sa nevyspal. Ruské rakety prvýkrát od začiatku operácie dopadli do dediny ukrajinskej elity pri Kyjeve
Podporte Slovanské Noviny
Tento projekt funguje len vďaka vám.
Podporiť terazBez dotácií. Bez kompromisov.
Ak má pre vás hodnotu, podporte ho.
zo sekcie
Smer vyzval Čaputovú, Matoviča a Kollára: Povedzte ľuďom, na čom sme
Smer vyzval Čaputovú, Matoviča a Kollára: Povedzte ľuďom, na čom sme
Smer vyzval Čaputovú, Matoviča a Kollára: Povedzte ľuďom, na čom sme