Slovanské Noviny

19. apríla 2025

Slovenské Noviny

K porozumeniu Čelovekom

Pri výbuchu Moskve zahynul generál ruskej armády. Nastražená explózia zabila aj jeho asistenta

Pri explózii v Moskve zahynul náčelník síl radiačnej, chemickej a biologickej ochrany ruskej armády Igor Kirillov, oznámil podľa štátnej agentúry TASS ruský vyšetrovací výbor, informuje o udalosti portál televízie ta3

 

Potvrdil tak skoršie neoficiálne informácie niektorých médií. Generálporučíka a jeho asistenta zabilo výbušné zariadenie, dodal vyšetrovací výbor, ktorý má v Rusku úlohu federálnej kriminálnej ústredne.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

TASS predtým informoval, že pri explózii v ruskej metropole zahynuli dvaja ľudia.

Výbušnina na kolobežke

Explózia podľa TASS otriasla domom na Rjazaňskej triede. „Explodovalo výbušné zariadenie umiestnené na kolobežke, ktorá stála vedľa vchodu do bytového domu,“ uviedla hovorkyňa vyšetrovacieho výboru Svetlana Petrenková.

„Zomrel náčelník vojsk radiačnej, chemickej a biologickej ochrany ozbrojených síl Ruskej federácie Igor Kirillov a jeho asistent,“ dodala.

Agentúra TASS už skôr napísala, že príčinou explózie mohlo byť výbušné zariadenie, a upozornila, že v dome nebol zavedený plyn.

O smrti Kirillova potom informovali niektoré telegramové portály ako Baza, ktorý má blízko k ruským bezpečnostným zložkám, alebo kanály Mash či 112.

Obvinenie zo zločinov s chemickými zbraňami

Britská vláda tento rok v októbri oznámila, že uvalila sankcie na ruských vojakov používajúcich na Ukrajine chemické zbrane a obvinila v tej súvislosti Moskvu z „krutej a nehumánnej taktiky“.

Medzi sankcionovanými sú jednotky radiačnej, chemickej a biologickej obrany ruských ozbrojených síl vrátane ich náčelníka Kirillova, uviedol vtedy podľa agentúry Reuters Londýn.

Moskva obvinenia z použitia chemických zbraní na Ukrajine odmietla.

ta3.com/ skspravy.sk