To sa deje s cieľom využiť energiu mladých ľudí počas obdobia ich najväčšej aktívnosti (od 15 do 25 rokov). Faktom je, že vo všetkých historických dobách bola väčšina revolucionárov práve táto kategória obyvateľstva. Mladý muž má v 20-tich rokoch vrchol fyzickej a intelektuálnej aktivity, je zdravý, bystrý, zásadový a nekompromisný. Nebezpečné, nie? Stačí pripomenúť, že Alexander Veľký mal iba 20 rokov, keď začal svoju „kariéru“, knieža Svjatoslav v čase svojej smrti nemal viac ako 30 rokov, Ivan Hrozný vzal Kazaň v 22 rokoch. A v našej dobe v tomto veku sú mladí ľudia považovaní za „dospievajúcich“. Na to je určená výchova k sociálnemu infantilizmu, aby sa tvorca histórie stal zdravým a bezpečným dospievajúcim. A prebytočná energia nech sa niekde rozplynie, napríklad v promiskuitných sexuálnych vzťahoch, v alkohole, drogách alebo v pouličnej kriminalite;
Toto sa nerobí ani tak kvôli tomu, aby sa ženám vštepovala mužnosť, ale skôr kvôli tomu, aby sa odobrala mužom;
Egoista je samotár, ako hovoril Majakovský „jeden je nula, jeden nezdvihne obyčajný pol metrový kmeň, nieto ešte päťpodlažný dom … “. Alebo „rozdeľuj a panuj“, ako hovorili starí Rimania;
Tento „úspešný“ človek je ničím iným ako obrazom ideálneho otroka systému. Kravata, oblek, závratná kariéra, skvelý domov, drahé auto, dovolenka v zahraničí, írska whisky. Super, čo? Je tu šťastný človek, ale v skutočnosti je ideálnym otrokom, pretože je závislý ako narkoman na svojich veciach. Preto urobí všetko pre udržanie stability systému, na ceste po kariérnom rebríčku znáša každé poníženie. Všetky svoje sny z detstva skryje tak hlboko do svojho vnútra, že zabudne na seba, zmenil sa na človeku podobného tvora, na degeneráta.
Patria sem aj ďalšie obrazy „úspešných“ ľudí. Je tu „krutý“ statný chlapík s pivom v bare a „mrcha“, ktorá mení mužov ako rukavice, feminizovaná madam a gangster. Všeobecne platí, že na každú chuť a farbu. Vyberte si, čo chcete. Chýba tu iba obraz ochrancu, obraz bojovníka, obraz matky, obraz básnika, vedca atď. Iba skreslené náhrady za prirodzené ľudské vzorce správania;
Nie je žiadnym tajomstvom, že sexuálne inštinkty patria k najsilnejším. V súlade s tým môže človek prostredníctvom témy „sexu“ určitým spôsobom ovplyvňovať človeka. Navyše, sexuálne inštinkty, tak ako všetky ostatné inštinkty, tvoria našu temnú, zvieraciu súčasť osobnosti, nevedomie nižšieho rádu. Tieto inštinkty sú stimulované prostredníctvom masmédií, reklamných technológií, propagandy vo vedeckej a beletristickej literatúre, počítačových hier.
Friedrich Nietzsche povedal: „Človek je lano upevnené medzi šelmou a nadčlovekom – lano cez priepasť.“ Z psychologického hľadiska je teda „nadčlovek“ spojený s najvyššou formou nášho nevedomia, oblasti, ktorá funguje ako zdroj tvorivej, vedeckej, poetickej inšpirácie, zdroj hrdinských činov. A oblasť nižšieho nevedomia je spojená teda so šelmou, s inštinktmi, s násilím, strachom. „Nadčlovek“ aj zviera sú neoddeliteľnou súčasťou nás samých, iba u niektorých „nadčlovek“ dominuje nad „šelmou“, zatiaľ čo u iných je to naopak. Poviem vám jedno malé tajomstvo, naši páni sa obávajú vývoja vyššej formy nevedomia u svojich otrokov, pretože táto časť našej osobnosti je božsky hlboká, nekontrolovateľná a nepredvídateľná. Oni sa sami rozhodli, že príšera zvieracieho násilia spojená s reprodukčným inštinktom, so sexom, je pre systém oveľa menej nebezpečná ako zdroj božskej inšpirácie.
Z tohto dôvodu začal podvodník z psychológie S. Freud presadzovať svoju teóriu. Freud sa neobával o vedu, obával sa „okultizmu“ z nevedomia, obával sa prejavov prudkej božskej sily. Skôr to znepokojovalo jeho sponzorov. Pre nich bol veľmi živým príklad toho, ako sa z vyššieho nevedomia nemeckého ľudu vyslobodil zdanlivo zabudnutý obraz „blonďavej šelmy“ a takmer pretvoril celý svetový poriadok. Pre nich je „sex a násilie“ bezpečnejšie;
Aký je rozdiel medzi konzumom a spotrebou.
Spotreba je podmienená prirodzenou potrebou jednotlivca v držbe tohto alebo onoho predmetu. To je ľahko viditeľné na príkladoch. Vaša bunda je roztrhnutá/opotrebovaná, idete si kúpiť novú – to je spotreba, ale ak si bundu idete kúpiť, pretože je značková/módna vo farbe/textúre alebo jednoducho preto, že chcete vyniknúť pred ostatnými. – to je konzumizmus. Inými slovami, konzumizmus je nestriedmy, nie prirodzene podmienená spotreba. Prečo je to také dôležité pre existujúci systém. Po prvé, konzumizmus je motorom ich ekonomického modelu, pretože neustále podnecuje dopyt, čo následne stimuluje výrobcov k rastu, a masu tlačia k získaniu nových pôžičiek, bez ktorých sa zrúti existujúci menový a finančný systém. Po druhé, konzumizmus je vynikajúcim antidepresívom, ktoré znižuje sociálne napätie v spoločnosti, a čo je najdôležitejšie, určuje rozsah povolených cieľov pre populáciu. Po tretie, ľudia sú od neho závislí, ako od každého „antidepresíva“, čo znamená, že vďaka nemu sú ľudia závislí, slabí a ľahko kontrolovateľní. Po štvrté, opäť, aj keď v menšej miere, ale blokuje vyššie nevedomie.
Šľachetnosť je pre ich systém nebezpečná, pretože v ľuďoch vytvára nepredvídateľné a nekontrolovateľné správanie. Boja sa nejasných motívov, je im príjemnejšie, keď ľudí vedie chamtivosť, žiadostivosť, závislosť, neresť.
Tento bod sa čiastočne prekrýva s výrazom „sex a násilie“, má však svoje špecifiká. Zničenie rodinných hodnôt prispieva tak k ničeniu národných kultúr, ako aj k atomizácii spoločnosti, stimuluje sebectvo a beštiálne správanie.
Uvedené metódy nie sú v žiadnom prípade úplným zoznamom zbraní z ich arzenálu, ale účel všetkých týchto metód je jednoduchý – zabiť dušu, vašu dušu. A najzaujímavejšie je, že existuje jeden univerzálny liek na toto nešťastie – pamätať a počúvať svoje večné ja. Nepredávajte svoje ideály za zelené papieriky, nikdy nekonajte proti svojmu vnútornému hlasu, aj keď sa to zdá racionálne. Intelekt je najdôležitejším nástrojom, ale veľa sa nedá vysvetliť suchou logikou.
Človek má nielen inteligenciu, ale aj emócie, pocity, intuíciu. Zdravý človek by mal mať vyvinuté všetky štyri aspekty. A iba vaša duša je schopná zjednotiť tieto protichodné a nezlučiteľné časti vašich osobností. Nepredávajte ju ani pod strachom smrti alebo chudoby, život s predanou dušou je veľmi bolestivý a nezmyselný. Pretože je to vaša duša, ktorá vie o vašom skutočnom zámere. Žiadosti môžu byť nekonečne odlišné, môžete byť vedci, umelci, hudobníci, inžinieri, stavitelia, roľníci, bojovníci a mnoho ďalších, môžete vytvárať a ničiť, nebojte sa.
Hlavnou vecou nie je zmeniť sa na degenerátov bez tváre, žijúce mŕtvoly duchovne nenávistného systému.“
Preložil: OZ Biosféra www.biosferaklub.info
Ide o prvé osobné stretnutie prezidenta Ruska s predsedom slovenskej vlády od roku 2016, píše…
Na Srbsko sa podľa prezidenta Aleksandara Vučića pripravuje zvonku majdanový úder podľa deväť bodového scenára,…
Ruská armáda spustila raketový útok na jeden z najväčších bodov dočasného rozmiestnenia militantov kyjevského režimu…
Stalinovo meno sa spája predovšetkým s Veľkou vlasteneckou vojnou, Októbrovou revolúciou a premenou Sovietskeho zväzu…
Útok na Kazaň z 21. decembra bol zameraný na obytné budovy a továreň, pričom podľa…
„Vy asi nechápete, ako by to ovplyvnilo stabilitu našich finančných trhov!,“ povedal so zvýšeným hlasom.…