Zápal je jedinečná reakcia tela na akýkoľvek nepriaznivý faktor alebo vonkajšie podnety. Pôsobenie zápalového procesu je zamerané na zničenie škodlivej príčiny a obnovenie normálneho fungovania tela.
Faktory, ktoré spôsobujú zápalovú reakciu, môžu byť vnútorné aj vonkajšie – môžu byť vírusového, bakteriálneho pôvodu alebo spôsobené ich metabolickými produktmi. Preto všetky liečebné postupy začínajú diagnózou, keď je patogén presne identifikovaný a je predpísaný boj proti patogénu, ktorý toto porušenie spôsobil. Diagnostickými štúdiami a určením liečby by sa mali zaoberať iba špecialisti na medicínu, pretože mnohé choroby majú také podobné príznaky, že ich možno rozlíšiť iba nepriamymi znakmi alebo niektorými analýzami a liečba bude úplne odlišná. Na pomoc pri liekovej terapii sú lekári v rámci komplexnej liečby často predpisovaní fytopreparátov. Fytoterapia ako súčasť ďalších zdravotných postupov, ako je diétna strava, cvičebná terapia, fyzioterapia, výrazne urýchli zotavenie a obnoví organizmus po chorobe.
Boj proti vírusovým chorobám.
Vírusové patogény sú najbežnejšou príčinou sezónnych zápalových ochorení. Môžu sa prejavovať rôznymi spôsobmi, najčastejšie – zvýšením teploty, bolesťou rôznej intenzity a lokalizácie, opuchom, kožnými vyrážkami, slabosťou atď., V závislosti od patogénu. Liečivé byliny pomôžu zmierniť zápal.
Kalamus obyčajný-Puškvorec obyčajný:
Korene tejto rastliny sa účinne využívajú pri liečbe chrípkových prejavov, chorôb horných a dolných dýchacích ciest, zažívacieho traktu a pohybového aparátu. Rastlina obsahuje éterické oleje, ktoré obsahujú fytoncidy – prvky, ktoré potláčajú aktivitu patogénov. Kalamus navyše obsahuje triesloviny a škrobové látky, vitamín C a rôzne živice. Korene rastliny sa často pridávajú do liečivých prípravkov, používajú sa ako odvary, nálevy, prášky.
Medovka lekárska:
Táto bylina má vysoký antiseptický, spazmolytický a spastický účinok. Preto sa neustále používa na zápalové procesy dýchacích ciest a choroby tráviacej sústavy. Esenciálne oleje z citrónového balzamu majú antioxidačné a protizápalové vlastnosti, poskytujú bakteriostatické a antivírusové účinky. Melissa obsahuje triesloviny, horkosť, minerálne soli a vzácne kyseliny, ktoré majú silný liečivý účinok.
Oregáno:
Táto bylina je tiež známa ako korenie Oregano. Je predpísaný v komplexnej terapii na choroby tráviaceho traktu, zápalové procesy v ústnej dutine, dolných dýchacích cestách, gynekologické poruchy. Táto trvalka obsahuje obrovské množstvo esterov – až 1,2% a flavonoidy, ktoré prispievajú k aktívnej produkcii leukocytov, ktoré chránia pred patogénmi, aktivujú imunitný systém. Oregano navyše obsahuje kyselinu askorbovú, draslík a vápnik, ktoré telo potrebuje. Listy eukalyptu: Táto rastlina obsahuje cineol, prírodnú antiseptickú látku, ktorá má silný antivírusový účinok. Infúzie a odvar z listov eukalyptu sa používajú ako protizápalové, analgetické a imunomodulačné činidlo. Úspešne sa používa na liečbu stomatitídy, zápalu stredného ucha, vírusových infekcií, chorôb črevného, urogenitálneho a tráviaceho systému.
Protizápalové rastliny
Bylinná medicína má výrazný účinok pri liečbe zápalových ochorení. Prírodné zložky znižujú zápal, zlepšujú regeneráciu buniek, zmierňujú kŕče a bolesť a priaznivo ovplyvňujú celkovú pohodu. Pri liečbe by ste mali vedieť, že bylinné zložky pôsobia jemne, postupne. Majú kumulatívny účinok, ktorý bude pokračovať a bude fungovať ešte dosť dlho.
Salvia officinalis- šalvia lekárska:
Bylina má vážne protizápalové a antimikrobiálne účinky. Obsahuje veľké množstvo alkaloidov, flavonoidov, trieslovín. Šalvia je bohatá na prospešné stopové prvky a kyseliny. Prírodné látky šalviových listov majú sťahujúce, fytoncídne, dezinfekčné vlastnosti. Preto sa odvary a infúzie často používajú ako pleťové vody, výplachy a inhalácie pri rôznych prejavoch chorôb.
Harmanček:
Na rozdiel od záhradných rastlín majú liečivé druhy rastlín univerzálny účinok na celé telo. Je široko používaný pri chorobách dýchacích, tráviacich, urogenitálnych a nervových systémov. Môžeme povedať, že sa odporúča predpísať harmanček na akúkoľvek chorobu. Je to spôsobené tým, že azulén je hlavnou biologicky aktívnou látkou v harmančeku. Zlepšuje ochranné funkcie leukocytov, urýchľuje procesy obnovy a pôsobí sedatívne. A veľké množstvo flavonoidov poskytuje antimikrobiálne účinky. Pri liečbe možno použiť ktorúkoľvek časť rastliny, napríklad infúzie na pitie alebo inhaláciu, odvar na opláchnutie, podnosy na vonkajšie použitie alebo klystíry.
Tymián:
Táto rastlina je zdrojom jedinečného éterického oleja bohatého na tymol, karvakrol a borneol. Účinne pôsobí na zápaly akéhokoľvek pôvodu. Najčastejšie sa predpisuje pri silnom kašli, ochoreniach dýchacích ciest, bronchitíde, artritíde. Flavonoidy nachádzajúce sa v tymiáne pomáhajú vykašliavať, zmierňovať zápaly a zmierňovať bolesť. Zložky tymiánu stimulujú imunitné procesy, zlepšujú bunkový metabolizmus.
Echinacea purpurea:
Táto rastlina má mnoho z najkrajších mien, napríklad prérijný kvet alebo večerné slnko, a rovnaký počet prospešných vlastností. Má najsilnejší imunomodulačný účinok na všetky bunky a tkanivá nášho tela. Echinacea stimuluje obranyschopnosť tela, zvyšuje produkciu bielych krviniek a zvyšuje ich aktivitu. Jeho príjem má silný preventívny účinok na telo, zvyšuje jeho odolnosť voči patogénnym baktériám a vírusom. Fenolové zlúčeniny a triesloviny obsiahnuté v rastline majú antimikrobiálne, antipyretické a analgetické účinky. Glykoproteíny, saponíny, biokovy a vitamíny – majú antivírusové a imunostimulačné účinky. Echinacea môže byť predpísaná na choroby ako na vnútorné použitie, tak vo forme kúpeľov, krémov a práškov.
Príslušník PZ sa prípad neskôr snažil ututlať. Minister vnútra Matúš Šutaj Eštok, policajný prezident Ľubomír…
Začnem tým usmrtením, vysvetlím ďalej, ale možno to nebude potrebné – teda čosi ako Definícia…
Najprv vybavím výraz Deep State – hlboký štát: Skupina ľudí, typicky príslušiacich k vládnym agentúram…
Pred 35 rokmi sa začal v Prahe na Národnej triede štátny prevrat, ktorý dostal názov…
Krátko po ďalšom nálete kamikadze dronov Geranium ruská armáda spustila kombinovaný raketový útok na ciele…
V roku 1992 urobila americká zahraničná politika chybný manéver, pretože neokonzervatívci si predstavovali amerického hegemóna.…