domovina

Lockdown je neúčinný. Môže dokonca zvýšiť úmrtnosť najohrozenejších skupín, tvrdí štúdia vedcov zo Stanfordovej univerzity

Výskum ďalej naznačuje, že empirické údaje z neskoršej vlny infekcií ukazujú, že reštriktívne opatrenia nechránia zraniteľné populácie.

Štúdia Stanfordskej univerzity tvrdí, že povinná práca z domu a zatváranie firiem nemá „jasný a výrazný vplyv“ na rast prípadov Covid-19 a môže dokonca viesť k častejším infekciám v domovoch dôchodcov, informuje portál RT.

Vedci zo Stanfordovej univerzity v Kalifornii sa zamerali na posúdenie toho, ako tvrdé blokovania ovplyvňujú rast infekcií v porovnaní s menej reštriktívnymi opatreniami. Použili údaje z Anglicka, Francúzska, Nemecka, Iránu, Talianska, Holandska, Španielska, Južnej Kórey, Švédska a USA zhromaždené počas počiatočných fáz pandémie na jar 2020.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Porovnali údaje zo Švédska a Južnej Kórey, dvoch krajín, ktoré v tom čase nezaviedli tvrdé blokovanie, s ostatnými ôsmimi krajinami.

Zistili, že zavedenie akýchkoľvek reštriktívnych nefarmaceutických intervencií (NPI), ako napríklad skrátenie pracovnej doby, práca z domu a sociálny dištanc, pomohli obmedziť nárast infekcií v deviatich z 10 študovaných krajín, s výnimkou Španielska, kde bol účinok  „bezvýznamný“.

Keď však porovnali epidemické šírenie na miestach, ktoré zaviedli menej reštriktívne opatrenia, s tými, ktoré sa rozhodli pre úplný lockdown, nezistili „žiadny jasný a výrazný priaznivý účinok“ týchto prípadov na počet prípadov v ktorejkoľvek krajine.

Výskum ďalej naznačuje, že empirické údaje z neskoršej vlny infekcií ukazujú, že reštriktívne opatrenia nechránia zraniteľné populácie. „Podiel úmrtí na COVID-19, ku ktorým došlo v domovoch dôchodcov, bol často vyšší“ pri prísnych obmedzeniach „ako pri menej reštriktívnych opatreniach“.

Tiež sa hovorí, že existujú dôkazy, ktoré naznačujú, že „niekedy môžu byť pri reštriktívnejších opatreniach infekcie častejšie v prostrediach, kde žije zraniteľná populácia v porovnaní s bežnou populáciou“.

Výskum  poukazuje na potenciálne škodlivé účinky prísnych obmedzení na zdravie, ako je napríklad hlad, nedostupná zdravotná starostlivosť, domáce týranie a problémy duševného zdravia a ich dôsledky na ekonomiku znamenajú, že prínosy obmedzení môžu byť preceňované.

Vedci na záver tvrdia, že aj keď nemohli vylúčiť niektoré „malé výhody“, nenašli nijaké „významné výhody“ reštriktívnejších opatrení na šírenie infekcie.

Zvyšujúci sa počet krajín zaviedol v poslednej dobe blokády rôzneho stupňa v reakcii na prudký počet infekcií, ktoré sa dajú vyčítať novému vysoko nákazlivému kmeňu koronavírusu.

Zdroj: rt.com
Preklad: hlavnydennik.sk

PODPORTE nezávislé médium.

Všetok obsah na tejto stránke je bezplatný. Vaša podpora bude použitá na rozvoj a propagáciu stránky, aby sa o nej dozvedelo čo najviac ľudí. 

Aj malá čiastka dostatočne pomôže.

https://slovanskenoviny.sk/chcete-podporit-tvorbu-slovanskych-novin/

ďakujeme

Vyhlásenie: 

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu zna redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

Slovanské Noviny

Recent Posts

VIDEO Hojsík ako čistý farizej? Ruské zabíjanie mu prekáža, izraelské ani veľmi nie

Vo svete sú v súčasnosti dva veľké vojnové konflikty. Ten prvý, na Ukrajine, trvá už viac…

40 minút ago

Čaputová: Červený kríž je spoločenstvo, ktorého základnou hodnotou je ľudskosť

Červený kríž vnímam ako spoločenstvo, ktorého základnou hodnotou je ľudskosť. Na sociálnej sieti to uviedla…

45 minút ago

Šutaj Eštok k schváleniu migračného paktu: Zlá správa pre boj s nelegálnou migráciou a varovanie pred eurovoľbami!

Ministri členských krajín Európskej únie (Rada EÚ) v utorok v Bruseli definitívne schválili nový pakt o…

48 minút ago

V4 bola kompletne proti migračnému paktu! Kamenický hovorí o fatálnych dopadoch v prípade masovej migrácie

Slovensko a štáty Vyšehradskej štvorky (V4) sa v utorok počas hlasovania na úrovni ministrov financií…

51 minút ago

Drucker: Školstvo čakajú ďalšie významné zlepšenia vo financovaní podporných opatrení pre deti a žiakov

V nadchádzajúcom školskom roku 2024/2025 rezort školstva zvýši finančné prostriedky určené na pomoc a podporu…

53 minút ago

Kyslé mlieko na spomalenie starnutia

Recept od nositeľa Nobelovej ceny Iľja Mečnikova (1845-1916), vynikajúceho ruského biológa a fyziológa. Bol to on, kto…

55 minút ago