Slovanské Noviny

29. novembra 2022

K porozumeniu Čelovekom

privádzajú jej obyvateľov do šialenstva. Smutné je, že kým ľudia sú z cien energií, ktoré pôjdu zrejme ešte vyššie, už na prášky, politici sú v pohode a pomoc ľuďom riešia pomalšie ako pretekajúce sa slimáky. Žiaľ, slovenská vládna „elita“ je v tomto v absolútnom popredí. Vie to aj poslanec nášho parlamentu a šéf Život Národná strana Tomáš Taraba, ktorý to v kritickom statuse vyjadril dosť jasne.

Mnohí si pri tom čo sa u nás v súčasnosti deje iba bezmocne povzdychnú so slovami „Dobre už bolo!“. A majú pravdu, pretože zatiaľ nikto ani len netuší čo sa na nás priženie od začiatku budúceho roka, respektíve po zime, keď ľuďom, ale aj rozličným organizáciám, začnú chodiť faktúry za teplo a energie. To bude ešte len harmatanec. Chceli sme byť súčasťou globalizácie Európy a staneme sa jej obeťou. Či sa toto tvrdenie niekomu páči, alebo nie. Politici v EÚ, ktorých sme si (ne)zvolili nás vedú do katastrofy, z ktorej sa len tak skoro nepozviechame. A čo na to politici a bežní ľudia? Kým tí prví iba mlátia ústami prázdnu slamu a oblbujú nás ničnehovoriacimi frázami, lebo v ich prípade skutek-utek, tí druhí sú bezmocní, pretože sú rozhádaní a vôbec nechápu, že spoločne by dokázali zmeniť aspoň niečo.

Ďalší dôkaz o zbytočnosti až škodlivosti bruselských úradníkov

„Jediné riešenie energetickej krízy na Slovensku nespočíva v úspore spotreby, ako presadzuje Budaj, ani v kompenzáciách, ako presadzuje Sulík, ale v zabránení tomu, aby sa elektrina, ktorú vyrábame za 30 eur, predávala za 950 eur,“ píše v statuse Taraba, podľa ktorého kto tomuto nechápe, tak je buď hlúpy, alebo je kúpený tými, čo na tejto zlodejine zarábajú. „Ja v tom mám úplne jasno a chcem veriť, že v tom bude mať jasno aj väčšina v parlamente, keď príde na program zoštátnenie produkcie elektriny a zastropovanie ceny pre Slovensko na cenách tohto roku a názor bruselských úradníkov, ktorí svojimi rozhodnutiami vyprodukovali najväčšiu krízu v povojnovej Európe, nás v takto vitálnej otázke nemá čo zaujímať,“ dodal Tomáš Tarana na záver svojho krátkeho statusu.

A čo diskutujúci Slováci? Tí majú na vec jasný názor. „Treba sa vrátiť k pôvodnému! Doma si vyrobiť, doma si predať a prebytok predať zo ziskom! Fakturovať len presnú spotrebu podľa elektromera v kWh! A nie navymýšľaných ďalších poplatkov, že sa v tom nevyzná ani divá sviňa!!!!“ skonštatoval Marian Batala. „Ďalší dôkaz o zbytočnosti až škodlivosti bruselských úradníkov,“ myslí si Paťo Panzer Velčický. „Je čas prejsť z globalpatriotizmu k lokalpatriotizmu. Zoštátniť elektrárne a chrániť vodné zdroje,“ myslí si Adriana Žabenská. „Mám otázku. Načo máme na slovenskú vládu, či regulačný úrad? Vláda odporúča šetriť, a čo keby tak konečne buchla do stola a povedala nenažrancom, že im nedovolí zvyšovať tak ceny elektriny, ktoré idú do nenormálnych výšin? Ak vláda nevie zabezpečiť občanom lacnejšie energie, tak nech tiahnu do kelu. Takých pánov tam nepotrebujeme. Za čo ich platíme?“ položil niekoľko zásadných otázok Miroslav Daniel

Krajiny by mali riadili len skutoční lokálpatrioti, skutoční odborníci

„Tí, čo z toho profitujú, nikdy nedovolia aby došlo k zoštátneniu týchto strategických podnikov. Spôsoby, ako tomu zabrániť, si nájdu… a vy to dobre viete. Kedysi bol aj Krajniak „hrdina“, keď v parlamente zo seba zhadzoval najskôr kabát, potom sako a nakoniec (tuším) aj košeľu, aby ukázal, koľkí sa nabaľujú na cene elektriny. Dnes už o tom čuší… a tak je to s každým politikom, keď príde ku korytu. Aj smeráci teraz mudrujú, a keď budú vo vláde, zas budú pokračovať tam, kde prestali! Hlavne… hurá k svetlejším zajtrajškom s EÚ a NATO a so všetkými Agendami!“ čertí sa Isabella Divékyová.  

„Tento celý humbuk je vytvorený preto, že uhlíková stopa je Schwabov nezmysel a to, že Rusko buchlo päsťou o stôl nad rozpínaním USA, je načase a je to v poriadku. USA už okupujú Slovensko. Právom koho a čoho? Zradcov národ potrestá, a USA bude musieť Slovensko opustiť. Až národy utnú rozpínavosť vlastných politikov, ich amorálnosť, spupnosť a aroganciu moci, musia národy zabezpečiť, aby krajiny riadili len skutoční lokálpatrioti, skutoční odborníci. No na začiatku zmien zdokonaliť, opraviť a upraviť zákonodarstvo,“ prízvukuje Katarína Mitevová. „Ani Bruselu a ani našej vláde nezáleží na ľuďoch, ktorým vraj vládnu, hlavne aby im bolo dobre!“ pridala Marta Cesnaková.

hlavnydennik

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte náš kanál na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám budeme prinášať aktuálne správy a zaujímavé videá.

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

%d blogerom sa páči toto: